b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_DSC06878.JPG

Rok 2017 możemy nazwać Rokiem Maryjnym. Jako najważniejsze wydarzenie dla Kościoła w Polsce należy wymienić rocznicę trzechsetlecia koronacji Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze i 140 rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie.

Dodatkowo w łączności z kościołem powszechnym obchodzimy też trzechsetlecie objawień Matki Bożej w Brazylijskim Aparecidzie oraz w szczególny sposób świętujemy stulecie objawień Matki Bożej w Fatimie.
W nawiązaniu do obchodzonych rocznic chór parafialny pod kierownictwem Pana organisty Dariusza Chudego przedstawił ORATORIUM MARYJNE, którego celem było zwrócenie uwagi na najważniejsze momenty z życia Matki Bożej oraz przypomnienie niektórych tylko miejsc związanych z objawieniami Maryi w Polsce i na świecie.
Zebrani w Bazylice wierni chętnie włączali się do wspólnego śpiewu i modlitwy, bo kto śpiewa to dwa razy się modli.

FILM

Kapliczki i krzyże przydrożne