b_180_120_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_004.JPG

10 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Sabniach odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Diecezjalnego Konkursu dla szkół podstawowych „Posłani, aby pomagać”. Sukcesem mogą pochwalić się Julka i Weronika ze szkoły w Kiełczewie.

Zamierzeniami konkursu było poznanie „Wybranych Kościoła”, którzy w swym życiu okazywali innym pomoc; uwrażliwienie na potrzeby innych ludzi; ukazanie możliwości naśladowania postaw chrześcijańskich we współczesnym świecie; dzielenie się własnym doświadczeniem w otrzymywaniu pomocy; kształtowanie umiejętności plastycznych i literackich; wyszukiwanie i promocja młodych talentów.
Uroczystość zaszczycił J.E. Ks. bp Tadeusz Pikus-ordynariusz drohiczyński. Podkreślił on, jak ważna jest służba drugiemu człowiekowi i zachęcił wszystkich zebranych „do zakładania konta nie w banku, tylko w niebie”.
Ksiądz Krzysztof Mielnicki – Dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego Diecezji Drohiczyńskiej przedstawił założenia konkursu oraz wyniki.
Z naszej parafii wyróżnione zostały dwie uczennice klasy drugiej: Julia Nowakowska oraz Weronika Wiechowska ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie. To już kolejny raz, gdy Julia i Weronika zdobyły zaszczytne miejsca w tym konkursie. Serdecznie im gratulujemy!:)

Kapliczki i krzyże przydrożne