b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_DSC07292.JPGZgodnie z tradycją w naszej parafii maj i czerwiec to czas obrzędu – poświecenia pól. W tym obrzędzie wyrażamy swoją wdzięczność za dobrodziejstwa otrzymane od Boga, który stworzył cały świat i powierzył go ludziom. Modlimy się także o Błogosławieństwo Boże dla wszystkich pracujących w rolnictwie, o dobre urodzaje i o to, aby nikomu na ziemi nie brakowało chleba.

Dnia 20 maja br. miało miejsce poświęcenie pól w Kiełczewie. Mieszkańcy procesyjnie wyruszyli w dwóch grupach. W jednej na czele z księdzem Łukaszem, w drugiej z księdzem Błażejem. Po drodze zatrzymywali się przy czterech stacjach, którymi były przydrożne kapliczki.
Na zakończenie została odprawiona uroczysta Msza święta, której przewodniczył ksiądz Łukasz.
Obrzęd błogosławieństwa pól jest wyrazem wiary w Bożą Opatrzność, w słowa Chrystusa, który powiedział: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam (Mt 7, 7); Otrzymacie wszystko, o co na modlitwie z wiarą prosić będziecie (Mt 21, 22).

Kapliczki i krzyże przydrożne