b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_DSC08931.JPG13 maja b.r. minęła setna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Przygotowywaliśmy się do tego wydarzenia przez wielką, trwającą dziewięć lat Nowennę, która rozpoczęła się 13 maja 2009 r.
Nabożeństwo Fatimskie jest odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Wyzwala gorącą modlitwę, rodzi radość ze spotkania z Maryją, która prowadzi lud do Swojego Syna.

Różaniec Fatimski odmawiamy 13-ego dnia miesiąca od maja do października włącznie.
Nabożeństwo to uczy nas codziennego trwania w zjednoczeniu z Chrystusem, poprzez stanie przy Sercu Maryi. Ona ogarnia nas swoim Niepokalanym Sercem i uczy żyć tym, czego pragnie od nas Bóg.
Idąc ulicami Kiełczewa, rozważaliśmy pod kierunkiem ks. Proboszcza Ryszarda Zalewskiego, część III różańca świętego- tajemnice bolesne.

Kapliczki i krzyże przydrożne