b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_DSC09323.JPG

Rozpoczynają się wakacje - czas odpoczynku, odnowy sił fizycznych i duchowych. Kiedyś Jezus do utrudzonych pracą uczniów powiedział: „wypocznijcie nieco!” Rozumiał dobrze Chrystus utrudzonego, zmęczonego człowieka, dlatego widział potrzebę także odpoczynku.

W piątek, 23 czerwca 2017 r. zakończył się rok szkolny i katechetyczny. O godz. 8:00 w naszej bazylice odprawiona została uroczysta Msza święta kończąca ten okres, w której uczestniczyły dzieci ze szkół z terenu naszej parafii wraz z kadrą pedagogiczną i rodzicami.
Mszę świętą odprawił ks. Łukasz Suszko.
Po Mszy św. brać uczniowska wraz z nauczycielami udała się do swoich szkół, aby otrzymać upragnione świadectwo.
Dyrekcji, Nauczycielom, Wychowawcom i Katechetom należą się podziękowania za wszelki trud włożony w kształtowanie sumień, charakterów, nauczanie i wychowanie.
Na czas wakacji Dzieciom i Nauczycielom życzymy pięknej, słonecznej pogody, dobrego i bezpiecznego wypoczynku, a przede wszystkim Bożego błogosławieństwa.

Kapliczki i krzyże przydrożne