b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_DSC09429.JPG

W niedzielę, dnia 25 czerwca 2017 r. w Sanktuarium Trójcy Świętej i św. Anny w Prostyni, Ksiądz Kanonik Krzysztof Maksimiuk- Proboszcz Senior świętował Jubileusz 56-lecia Kapłaństwa.
Uroczystość miała miejsce podczas Mszy świętej o godz.11.00.
Ksiądz Jubilat otrzymał od Parafian z głębi serca najszczersze życzenia.

Pan Bogdan Kłusek, aktywny członek AK, Rady Parafialnej oraz chóru powiedział:
"Czcigodny Księże Kanoniku
Z okazji 56-stej rocznicy święceń kapłańskich, pragniemy złożyć Księdzu najserdeczniejsze życzenia. Niech Trójca Przenajświętsza, której z takim oddaniem służyłeś tyle lat, otacza Cię potrzebnym zdrowiem, umacnia łaską i pokojem. Niech przedłuża lata Twego życia, abyś mógł jak najdłużej cieszyć się swoją pracą, a nas radować swoją obecnością.
Księże Kanoniku, św. Jan Paweł II powiedział te słowa " Kapłan jest człowiekiem żyjącym samotnie po to, aby inni nie byli samotni". Z perspektywy lat widać, że słowa te mają odzwierciedlenie w kapłańskiej posłudze Księdza Kanonika. Czasem pomagałem Księdzu w odwiedzaniu chorych i wiem, z jakim utęsknieniem czekali ludzie starsi, schorowani, a w wielu przypadkach samotni na przyjazd Księdza z Panem Bogiem. Księże Kanoniku, czy przez te 56 lat można zliczyć ilu potrzebujących skorzystało z Księdza posługi duchowej? Dlatego jestem pewien, że do tych życzeń dołączają się wszyscy wdzięczni parafianie.
Szczęść Boże".

Kapliczki i krzyże przydrożne