b_150_204_16777215_00_images_stories_okladka_ksiazki2.jpgKsiążka ks. kan. Pawła Rytela-Andrianika „Sanktuarium i parafia Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni” wydana w 500-lecie objawień św. Anny to wyjątkowe dzieło opisujące jedyne w Polsce sanktuarium Trójcy Przenajświętszej. Monografia ta liczy niemal 1000 stron. Autor na podstawie licznych źródeł archiwalnych zarówno kościelnych jak i państwowych, stworzył rzetelny obraz parafii  Prostyń i sanktuarium od czasów pierwotnych do współczesności. Zawarte są tu informacje o objawieniach św. Anny, Cudownej Statui, kościołach prostyńskich, a także związek Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego z tutejszym sanktuarium.

Kolejne rozdziały książki  mówią o duchowieństwie i osobach konsekrowanych, służbie Bożej, bractwach, stowarzyszeniach, ruchach katolickich, ludności  i szkolnictwie w parafii. Bardzo ciekawie przedstawiają się też liczne aneksy, wieńczące monografię. Są tu między innymi opisy uzdrowień i łask, których doznali pielgrzymi przybywający do sanktuarium prostyńskiego, zawarte w Księdze Cudów od 1511 do 1801 roku, jest też rozdział mówiący o Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata z okolic Treblinki.   Na końcu książki znajduje się podsumowanie w 9 językach.

Zapraszamy do zapoznania się z treścią tej wyjątkowej publikacji, która jest udostępniona na naszej stronie internetowej w zakładce "Encyklopedia Prostyni" pod hasłem: "Kliknij, aby przeczytać książkę". (menu po prawej stronie)

Kapliczki i krzyże przydrożne