b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_1_popielec_2017_JPII_DSC06214.JPGKażdy z nas już od dziecka wie i pamięta, że listopad jest "miesiącem zmarłych". Modlimy się za zmarłych z naszych rodzin, przyjaciół i znajomych. Właśnie w tym miesiącu szczególnie codziennie w naszej modlitwie pamiętamy o zmarłych, a "wypominki" stanowią nieodzowny element listopadowego klimatu.

Czy jednak w tym przyzwyczajeniu zastanawiamy się czasem dlaczego mamy się modlić za zmarłych? Czy nasza modlitwa może im pomóc? Czy może coś zmienić?...
„Modlitwa za zmarłych jest ważną powinnością, bowiem nawet jeśli odeszli w łasce i w przyjaźni z Bogiem, być może potrzebują jeszcze ostatniego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba” (JP II, Rozważanie przed modlitwą "Anioł Pański", 2 listopada 2003).
Pamiętając o naszych zmarłych również w naszej parafii odprawiane są Msze św. w poszczególnych wioskach, poprzedzone różańcem za zmarłych.
Dnia 10 listopada 2017 r. Mszę św. za zmarłych celebrował w Kiełczewie Ksiądz Błażej Samociuk.