Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_136_16777215_00_images_stories_2018_DK_DSC09185.JPG

Matka Boża ukazała się dzieciom w Fatimie w 1917 roku. Objawienia miały miejsce trzynastego dnia miesiąca od maja do października. W każdym z nich Matka Najświętsza prosiła o odmawianie różańca.

 


Uroczystości kończące nabożeństwa fatimskie roku 2018 w Sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni, podobnie jak w wielu parafiach, odbyły się 13 października. Rozpoczęły się Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. kan. Ryszarda Zalewskiego o godzinie 18.00. Po Mszy uformowana została procesja, na czele której niesiona była figura Matki Bożej Fatimskiej. Nabożeństwo różańcowe wokół kościoła prowadził ks. Łukasz Suszko. Rozważania poszczególnych tajemnic odczytywała młodzież przygotowująca się do sakramentu bierzmowania. Figurę Matki Bożej nieśli przedstawiciele mężczyzn, kobiet, dzieci z klasy III, które w przyszłym roku spotkają się z Jezusem w Komunii Świętej oraz młodzież oczekująca na dary Ducha Świętego. Ostatnia tajemnica różańcowa i Litania Loretańska odmówiona została w kościele. Nabożeństwo zakończyło się błogosławieństwem i zasłonięciem Cudownej Statuy Trójcy Przenajświętszej.
Wieczorna procesja z figurą Matki Bożej i ze świecami przypomina Fatimę w czasie objawień w 1917 roku. Nabożeństwo Fatimskie wyzwala modlitwę i powoduje radość ze spotkania z Maryją. Nade wszystko jest wypełnieniem Jej prośby: Odmawiajcie Różaniec!

 

GALERIA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90