b_180_135_16777215_00_images_stories_2018_DK_DSC06022.JPGKonkurs odbędzie się dnia 4 listopada 2018 r. po Mszy św. o godzinie 11 w Bazylice Mniejszej w Prostyni. Jest organizowany  dla wszystkich chętnych, którzy chcą wcielić się w postać wybranego świętego.
Celem konkursu jest promowanie wśród młodych ludzi idei świętości. Aby młodzi ludzie chcieli tych świętych naśladować i żeby w ich życiu zaistniała „moda na świętość oraz przybliżenie dzieciom postaci świętych patronów i oddawanie szacunku zmarłym, będącym w drodze do nieba.

Przebieranie się za świętych ma zwrócić uwagę na wartości, dla których oddawali oni swoje życie. Chodzi tu przede wszystkim o zaakcentowanie naszej chrześcijańskiej tradycji, która związana jest z czcią dla świętych 1 listopada. Ta pamięć o zmarłych ma też swoje korzenie w polskiej tradycji, choćby „Dziadów”, o jakiej pisał Mickiewicz.

Uczestnik konkursu oceniany będzie w trzech kategoriach:
1. strój świętego,
2. rekwizyt (atrybut) świętej postaci, przez który łatwiej go poznać,
3. przedstawienie wybranego świętego (krótka historia czy legenda lub coś charakterystycznego z życia danej postaci (prezentacja świętego nie może przekraczać czasu 1 -2 minuty).
Wskazana jest pomysłowość.

Patronat nad konkursem sprawuje Ksiądz Proboszcz Ryszard Zalewski.