Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_stories_2018_DK_DSC09857.JPGW niedzielnej Mszy Świętej 4 listopada o godzinie 11.00 wzięli udział święci przybyli do bazyliki prostyńskiej. Było ich około 30. Każdy z nich był ubrany w charakterystyczny dla siebie strój, miał też ze sobą jakiś atrybut, aby łatwiej go było rozpoznać.

To wyjątkowe spotkanie zorganizował ks. kan. Ryszard Zalewski, proboszcz parafii Prostyń. Miało ono na celu promowanie idei świętości wśród młodych ludzi i zachęcanie ich do naśladowania świętych. Po Mszy Świętej dzieci i dorośli przebrani za postacie świętych opowiadali ze szczegółami o swoich patronach i prezentowali związane z nimi rekwizyty. To wydarzenie mające miejsce w oktawie Wszystkich Świętych zwraca uwagę na wartości, jakie nieśli przedstawiani święci, jest także oddaniem szacunku zmarłym cieszącym się już niebem oraz zaakceptowaniem tradycji chrześcijańskiej związanej z dniem 1 listopada. Po prezentacji świętych i pogadance na temat ich dróg życiowych, wszyscy święci pod przewodnictwem ks. Łukasza przebranego za swojego patrona, udali się na plac wokół plebanii, aby w tak zacnym gronie uczcić zabawą to wspaniałe spotkanie.
A świętym może zostać każdy: i „taki mały, i taki duży...”

FOTO

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90