Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_180_135_16777215_00_images_2019_PC290142.JPGW sobotę 29 grudnia w parafii Trójcy Przenajświętszej i świętej Anny w Prostyni odbyło się spotkanie opłatkowe sołtysów z dekanatu łochowskiego, sokołowskiego, sterdyńskiego i węgrowskiego. Inicjatorem uroczystości był ks. bp Tadeusz Pikus oraz dziekan łochowski, proboszcz parafii Prostyń ks. kan. Ryszard Zalewski.

W spotkaniu wzięli udział także: ks. kan. Krzysztof Maksimiuk – senior z Prostyni, ks. kan. Paweł Anusiewicz - dziekan sterdyńki i p. Bożena Kordek – Wójt Gminy Małkinia Górna. Spotkanie rozpoczęło się Mszą Świętą w bazylice prostyńskiej pod przewodnictwem pasterza diecezji drohiczyńskiej. Ks. biskup w homilii nawiązał do świąt Bożego Narodzenia i zwrócił uwagę na ogromną miłość Boga do człowieka. Zaakcentował również wielką rolę i pracę, jaką wykonują sołtysi w społecznościach lokalnych. Po Mszy Świętej uczestnicy spotkania udali się do miejscowej szkoły, aby obejrzeć przedstawienie jasełkowe przygotowane przez nauczycieli i uczniów tej placówki. Było to barwne widowisko, gdzie główną rolę odgrywał śpiew i taniec. Ks. biskup podziękował za przygotowanie tak wspaniałego spektaklu. Zakończeniem uroczystości było dzielenie się opłatkiem i wspólny obiad w Domu Strażaka w Prostyni.

 

GALERIA

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90