b_180_120_16777215_00_images_2020_Oplatek-Szkol-swietych-i-blogoslawionych_Drohiczyn_10.01.2020r-65.jpgJuż po raz dwunasty, 10 stycznia 2020 roku, w Drohiczynie odbyło się spotkanie opłatkowe Szkół noszących Imię Świętych i Błogosławionych.

Na terenie Diecezji Drohiczyńskiej istnieje 19 szkół, którym patronują Święci, Błogosławieni czy Słudzy Boży. Większość stanowią szkoły im. Jana Pawła II i Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Z naszej parafii w spotkaniu uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Prostyni oraz Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie.
Główną częścią spotkania była Eucharystia celebrowana w seminaryjnej kaplicy pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Sawczuka. Ksiądz Biskup nawiązał do Patronów Szkół, którymi są Święci i Błogosławieni. Wezwał, aby zarówno nauczyciele, rodzice, jak i uczniowie często odwoływali się do przykładu tych szlachetnych postaci.