b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_BozeCialo_DSC03991.JPGTradycyjnie o północy, rozpoczęła się liturgia Pasterki - pierwszej Mszy Świętej Bożego Narodzenia. Przy śpiewie kolędy figurka Dzieciątka procesyjnie została przeniesiona do szopki i położona w żłóbku.
Mszy Świętej przewodniczył Ksiądz Proboszcz Ryszard Zalewski- dziekan łochowski. Kazanie wygłosił ks. Łukasz Suszko. Mszę św. celebrowali również: ks. kanonik Krzysztof Maksimiuk, ks. Błażej Samociuk oraz ks. Tomasz Przewoźny.

"Narodzenie Chrystusa jest narodzeniem Kościoła, w Jego narodzeniu rodzi się wszelka łaska, zbawienie i miłosierdzie.W Jego narodzeniu otworzyła się wielka brama, której nikt zamknąć nie może. I przechodząc dziś przez bramę stajenki betlejemskiej, spoglądamy na Zbawiciela i uświadamiamy sobie to wielkie wydarzenie a także i to, że każdego dnia wywyższony Król pokoju otwiera przed nami bramy swojego miłosierdzia rodząc się w nas wciąż na nowo na drogach naszej wiary: w modlitwie, sakramentach świętych poczynając od chrztu - gdzie otwiera nam bramę Kościoła i wszelkich łask a w szczególny sposób w Eucharystii i sakramencie pokuty." Na zakończenie Eucharystii ks. Proboszcz, Ryszard Zalewski złożył świąteczne życzenia i udzielił błogosławieństwa.
Przed Pasterką odbył się występ chóru parafialnego PROSTYŃSKA NUTA pod kierunkiem pana organisty Dariusza Chudego.
Prezentujemy galerię zdjęć oraz krótki film z uroczystości.

Kapliczki i krzyże przydrożne