b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_startowe_opatek_drohiczyn.JPG

Dnia 11 stycznia przedstawiciele ZSG im. Jana Pawła II w Prostyni oraz Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym z biskupem drohiczyńskim Tadeuszem Pikusem.

Spotkanie rozpoczęła Eucharystia, której oprawę liturgiczną przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie.
W homilii Ksiądz Biskup przypomniał swoje spotkanie z Ojcem świętym Janem Pawłem II, podczas pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku w Warszawie na Placu Zwycięstwa.
Organizatorem spotkania był dyrektor Wydziału Katechezy i Szkolnictwa Katolickiego ks. kan. dr Krzysztof Mielnicki.
W spotkaniu uczestniczyli także inni duszpasterze, dyrektorzy, katecheci i nauczyciele. Na terenie diecezji drohiczyńskiej jest obecnie siedemnaście placówek, noszących imię św. Jana Pawła II oraz pięć nazwanych imieniem Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego.
Zebrani obejrzeli część artystyczną oraz złożyli życzenia Księdzu Biskupowi. Były też wzajemne życzenia przy opłatku oraz wspólny poczęstunek.

Kapliczki i krzyże przydrożne