b_180_135_16777215_00_images_stories_inne_startowe_DSC05200.JPGW pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, 5 marca o godz 11.00 w bazylice prostyńskiej odbyła się Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. ks. biskupa Tadeusza Pikusa, biskupa diecezji drohiczyńskiej. W sanktuarium Trójcy Przenajświętszej i św. Anny zacny Gość przywitany został przez ks. kan. Ryszarda Zalewskiego, proboszcza parafii Prostyń, dziekana łochowskiego. Słowa powitania skierowali także rodzice dzieci pierwszokomunijnych.

Mszę uświetnił chór parafialny oraz aktywny udział członków parafialnej Oazy Rodzin. Po zakończeniu nabożeństwa i odśpiewaniu Gorzkich Żalów, ks. biskup poświęcił książeczki do nabożeństwa i rozdał je dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej i ich rodzicom. Wygłosił też do nich krótką katechezę dotyczącą Wielkiego Postu.

Kapliczki i krzyże przydrożne