b_120_90_16777215_00_http___parafiaprostyn.pl_images_stories_290511_1.jpg Rok 2011 jest rokiem rocznic Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 28 maja obchodzimy 30 rocznicę śmierci, a 3 sierpnia 110 rocznicę urodzin Prymasa Tysiąclecia.
 Rocznice te stanowią wyzwanie dla wielu środowisk w szczególności szkół noszących imię Prymasa, do podejmowania działań przybliżających postać Patrona i Jego Dziedzictwo.

Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Kiełczewie zorganizowała parafialno – gminny konkurs plastyczny i literacki pt.: „ Prymas Wyszyński w sercach dzieci” . Honorowy patronat nad konkursem objął proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Prostyni ksiądz kanonik Krzysztofa Maksimiuka. Ks. proboszcz był również fundatorem nagród, których wręczenie odbyło się 29 maja w kościele parafialnym.

Do konkursu plastycznego wpłynęło 92prace
Kat. 0 – III – 58 prac
Kat. IV – VI – 31 prac + 3 albumy

Do konkursu literackiego wpłynęło 11 prac