Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_90_120_16777215_00_http___parafiaprostyn.pl_images_stories_aktualnosci_010911_1.jpgKolejny rok szkolny rozpoczął się bez niespodzianek 1 września, w czwartek. Dzieci, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej. Gościem tej uroczystości była p. Danuta Janusz, przedstawiciel Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

Całość rozpoczęła i prowadziła przewodnicząca Samorządu Publicznego Gimnazjum Kinga Bednarczyk. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała dyrektor szkoły p. Ewa Szymanik. Kilka słów do uczniów skierowała też p. Danuta Janusz. Również ks. proboszcz Krzysztof Maksimiuk wygłosił krótką mowę do zabranych i poprosił o wspólne odmówienie modlitwy do Ducha Świętego o opiekę w nadchodzącym roku szkolnym. Następnie odbyło się ślubowanie klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum. Po tej krótkiej ceremonii pierwszoklasistom wręczone zostały legitymacje szkolne i gustowne czapeczki z daszkiem od p. Janusz. Po wyprowadzeniu sztandaru dyrektor omówiła sprawy organizacyjne, a potem uczniowie uda,li się do klas na spotkanie z wychowawcami
.
010911_2.jpg
010911_3.jpg

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90