Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_120_90_16777215_00_http___parafiaprostyn.pl_images_stories_00000a.jpgTegoroczna inauguracja nowego roku akademickiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Drohiczynie odbyła się 6 października. Rozpoczęła ją Eucharystią, celebrowaną przez biskupa drohiczyńskiego Antoniego Dydycza, w kaplicy seminaryjnej. Poprosił on o wielkie dziękczynienie Bogu za powołania, których w diecezji drohiczyńskiej nie brakuje. Powołania bowiem, rodzące się, zwłaszcza w trudnych czasach, umacniały wiarę w obecność Chrystusa w Kościele i czynią do nadal, powiedział pasterz Kościoła drohiczyńskiego.
Więcej przeczytasz na stronie diecezji drohiczyńskiej

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90