Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_150_113_16777215_00_http___parafiaprostyn.pl_images_stories_000000000000000_070612_3.jpgJak co roku w Uroczystość Bożego Ciała wierni naszej parafii przeszli w uroczystej procesji główną ulicą Prostyni.
Ołtarze zostały przygotowane przez mieszkańców oraz druhów miejscowej OSP.
W procesji, oprócz licznie zgromadzonych wiernych uczestniczyli kapłani:  ks. proboszcz Krzysztof Maksimiuk, ks. prefekt Paweł Błaszczyk, ks. prałat Dariusz Jagodziński oraz poczty sztandarowe jednostek OSP, bielanki, dzieci pierwszokomunijne i trzecioklasiści.
 
 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana powszechnie Bożym Ciałem. Jest obchodzona w Kościele katolickim w czwartek, po uroczystości Trójcy Świętej.
Tego dnia wierni szczególnie wyznają wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Po liturgii eucharystii następuje procesja do czterech ołtarzy. Przy każdym z nich odmawia się modlitwy i czyta ewangelię. Na zakończenie procesji kapłan udziela wiernym błogosławieństwa.

Film obejrzysz na stronie: www.kielczew.malkiniagorna.pl

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90