b_150_113_16777215_00_http___parafiaprostyn.pl_images_stories_000000000000000_070612_3.jpgJak co roku w Uroczystość Bożego Ciała wierni naszej parafii przeszli w uroczystej procesji główną ulicą Prostyni.
Ołtarze zostały przygotowane przez mieszkańców oraz druhów miejscowej OSP.
W procesji, oprócz licznie zgromadzonych wiernych uczestniczyli kapłani:  ks. proboszcz Krzysztof Maksimiuk, ks. prefekt Paweł Błaszczyk, ks. prałat Dariusz Jagodziński oraz poczty sztandarowe jednostek OSP, bielanki, dzieci pierwszokomunijne i trzecioklasiści.

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwana powszechnie Bożym Ciałem. Jest obchodzona w Kościele katolickim w czwartek, po uroczystości Trójcy Świętej.
Tego dnia wierni szczególnie wyznają wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Po liturgii eucharystii następuje procesja do czterech ołtarzy. Przy każdym z nich odmawia się modlitwy i czyta ewangelię. Na zakończenie procesji kapłan udziela wiernym błogosławieństwa.

Film obejrzysz na stronie: www.kielczew.malkiniagorna.pl