Parafia Rzymskokatolicka - Bazylika Mniejsza w Prostyni
                            (diecezja drohiczyńska)

b_150_100_16777215_00_http___parafiaprostyn.pl_images_stories_00000000000000000_160612.jpgW kościele pofranciszkańskim w Drohiczynie, gdzie czczony jest łaskami słynący obraz Św. Antoniego, 13 czerwca odbyły się uroczystości odpustowe.
Eucharystii przewodniczył biskup drohiczyński - Antoni Pacyfik Dydycz. Homilię wygłosił ks. Krzysztof Kościelecki - kapelan szpitala w Hajnówce.

Przypomniał on postać św. Antoniego. Święty Antoni jest także Patronem ks. bpa Antoniego Dydycza. Uroczystość ta była  okazją do złożenia mu imieninowych życzeń. W imieniu kapłanów życzenia Solenizantowi złożył rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie, ks. prof. dr hab. Tadeusz Syczewski. Podkreślił on wielkie zaangażowanie Księdza Biskupa w sprawach Kościoła i Ojczyzny, a także otwartość na problemy każdego człowieka. Na zakończenie Eucharystii, życzenia imieninowe Księdzu Biskupowi złożyły także władze Drohiczyna, nauczyciele dzieci, młodzież oraz przedstawiciele różnych organizacji i środowisk.
Na uroczystość przybyli również przedstawiciele naszej parafii, którzy podziękowali za wszelkie dobro otrzymywane przez jego posługę i działalność.

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90