Encyklopedia Prostyni oraz nadbużańskiego Podlasia i Mazowsza  Email
Wpisany przez Andrzej Koroś   
niedziela, 19 września 2010 00:00
Ks. Paweł Rytel-Andrianik, Sanktuarium i parafia Trójcy Przenajświętszej i św. Anny w Prostyni. Drohiczyn-Oxford 2010.

- Książka została opublikowana z okazji 500-lecia objawień św. Anny w Prostyni.
- Indeks osobowy i geograficznych zawiera ok 5000 nazwisk i miejscowości, które łatwo odnależć w książce (zob. indeksy na dole tej strony). 
- Osoby zainteresowane genealogią i przeszłością swej rodziny mogą znaleźć swych przodków nawet od XV wieku włącznie. 
- W pracy wykorzystano dokumenty z ok. 50 archiwów z Polski, Litwy, Białorusi, Watykanu i Izraela.
- Ukazane są dokumenty archiwalne i wiele zdjęć historycznych, które nigdy nie były publikowane.
- Umieszczono ok. 500 zdjęć na których jest ok. 3000 osób.
- Opisane są dzieje każdej wioski należącej do parafii od początku jej istnienia aż do współczesności.
- Jest to pierwsza tego rodzaju pozycja dotycząca dziejów sanktuarium i parafii Prostyń na tle historii Podlasia i Mazowsza 
- Praca nad książką trwała z przerwami prawie 15 lat.

 
Okładka: twarda
Stron: 927
 

O książkę można pytać w parafii Prostyń tel 029/644 90 90
lub zamówić w wydawnictwie Sióstr Loretanek w Warszawie

tel. (0-22) 673-46-93

 

e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


- Skrócona historia Prostyni - Wersja w języku polskim

- A SHORT OUTLINE OF THE HISTORY OF OUR LITTLE HOMELAND THE SHRINE OF THE HOLY TRINITY AND OF ST. ANNE IN PROSTYŃ

- BREVE RESUMEN DE LA HISTORIA DE NUESTRA PEQUEÑA PATRIA EL SANTUARIO DE LA SANTÍSIMA TRINIDAD Y DE SANTA ANA EN PROSTYŃ

-
UN BREVE PROFILO DELLA STORIA DELLA NOSTRA PICCOLA PATRIA DEL SANTUARIO DELLA SANTISSIMA TRINITÀ E DI SANT’ANNA A PROSTYŃ

- КРАТКАЯ ИСТОРИЯ НАШЕЙ МАЛОЙ РОДИНЫ СВЯТИЛИЩЕ СВ. ТРОИЦЫ И СВ. АННЫ В ПРО́СТЫНИ

- Kurzfassung der Geschichte Unseres Kleinen Vaterland Das Sanktuarium der Allerheiligsten Dreifaltigkeit und der hl. Anna in Prostyń


- BRÈVE HISTOIRE DE NOTRE « PETITE PATRIE »,SANCTUAIRE DE LA SAINTE TRINITÉ ET DE SAINTE ANNE À PROSTYŃ









Sprawdź czy znacz kogoś lub miejscowość wymieniane w tej książce.
Poniżej prezentujemy kilka stron z książki:
- Indeks nazwisk 
- Indeks miejscowosci


 
Indeks osób


A
Abraham (z Rytel Święckich), 498
Abraham, patriarcha, 40, 60
Abramowa Jadwiga, 500
Abramowicz Zofia, 500
Abramowscy, 501
Adam (s. Jerzego), 500
Adam (z Rostek), 496
Adam z Rytla (Życka), 485, 491, 492
Adamczyk, 457
Adamowicz E., 477
Adamowski Stanisław (o. Suchodolskiej Katarzyny), 697
Adler Stanisław, 536
Agnoli Nicola, 774
Ajdys Agnieszka, 585
Ajdys Magdalena, s. 143, 316
Albert (brat), św., 303
Albert (z Zembrowa), ks., 630
Albin (z Kiełczewa), 440
Albin Jerzy 34, 233
Aleksander (Olechno), 488
Aleksander II, car, 453, 548
Aleksander III, car, 128
Aleksander Jagiellończyk, król, 490, 494, 495
Aleksander V, papież, 548
Aleksandrowicz Piotr, ks., 18, 28, 116, 129, 150, 163-164, 240, 259, 264, 265, 267, 274, 286, 292, 331, 395, 428, 429, 451, 452, 453, 485, 535, 543, 549
Aleksy (s. Bartoszow), 460
Ališauskas Vytautas., 229
Alliata Eugenio, o., 72
Ambroggi P., 382
Ambroźnik, 466
Ambrożieewicz Sebestyjan, 499
Anastazja, św., 662
Anders, gen., 721
Andersen Hans Christian, 585
Andraszek Wojciech, ks., 287
Andrelewskij I. E., 435
Andrieejewicz Kocow Wojtiech, 499
Andriej (s. Jana Jakubowicz s Korek), 499
Andriej (s. Lenarta), 499
Andryszczyk, 504
Andrzej (s. Jana), 500
Andrzej (s. Lenartów), 501
Andrzej (s. Piotrów), 532
Andrzej (s. Wojciechów), 500
Andrzej (z Cholew), 463, 464
Andrzej (z Kosowa), 493
Andrzej (z Lipek), 34
Andrzej (z Lublina), br., 645
Andrzej (z Rytel), ks., 231, 294, 295
Andrzej (z Trzcieńca), 493
Andrzej (z Wyszkowa), ks. 235-236, 562, 684
Andrzej (z Żochów), 463
Andrzej Apostoł, św., 155, 190, 191, 195, 456, 524, 750
Anna (c. Konwisarza z Pilicy), 54
Anna (z Jakimowicz), 22
Anna (z Przasnysza), 646
Anna (ż. Macieja), 500
Anna św., passim
Antoni (z Kiełczewa), 712
Antoni (z Padwy), św., 74, 168, 186, 188, 259, 299, 311, św., 624, 738, 739
Antoniak Elżbieta, 417, 572
Antoniakówna Elżbieta, 566
Antoniewicz Władysław, 439
Antonucci Giovanni, ks., 47, 179, 213, 223, 224, 328, 413, 551
Anulewicz A., 537
Anusiewicz Paweł, ks., 421
Apostołowie, 651
Arad Yitzhad, 536
Arasymowicz Stanisław, 126
Arbaszewski Piotr, ks., 372, 686
Archanioł Michał, 36, 238
Archanioł Rafał, 113, 161
Archaniołowie, 651
Arkabusikowie, 533
Arnsparger Fr. Roger, 764
Arnd Augustyn, ks. 114, 159, 161
August II, król, 506
August III, król, 470
August Zygmunt, 231
Augustinik, 519
Augustyn, św., 303
Augustyniak Franciszek, 734
Augustynowicz W., 514
Austriacy, 545
Awedyk Michał, al., 365

B
Babiński, 451
Bachor Albert, 461
Bachor Wojciech, 460, 461
Bagatti Bellarmino, o., 72
Bałdyga Henryk, ks., 122
Bałka M., 523
Bańbuła Marian, ks., 361, 362
Baranowski Ignacy Tadeusz, 95-96, 434, 436, 484, 487, 491, 498
Baranowski Walenty, bp, 264
Barbara, 520
Barbara, św., 310
Barbasiewicz Stanisław, 588
Barczyński Kazimierz, o., 366
Barszcz Danuta, 406
Bartczuk Bożena, 415
Bartczuk Józefa, 203
Bartczuk Krystyna, 203, 205, 416
Bartczuk Wanda, 417
Bartkiewicz W. , 578
Bartłomiej (z Pobikier), 193
Bartłomiej Sturnowicz (z Borzyczyna), 440
Bartnicky, 466
Bartniczak Mieczysław, 125, 479, 520, 546
Bartniczak Stanisław, 512
Bartosik, 457
Bartosz (s. Jakubów), 501
Bartosz (s. Szczepanów), 500
Bartosz (s. Wojciechów), 532
Bartoszewicz Stanisław, 499
Bartoszewska Irena, 588
Bartoszewski Apolinary, 588
Bartoszewski Władysław, 536
Bartynowski M., 396
Baumanowie, 737
Bawodrzyna Małgorzata, 641
Bąkowie, 522
Bąkowski H., 75, 176
Beatrycze, 550
Beauvois Daniela, 435
Bechta Mariusz, 472, 477, 528
Bednarczyk Józef, 173
Bednarczyk Pelagia, 590
Bednarczykowie, 400, 535
Bednarska Barbara (z d. Zalewska), 542
Beier Brigitte, 60
Bejger Paweł, ks., 372
Bełżec, 536
Bender Ryszard, 400-401
Benedykt XIV, papież, 66
Benedykt XV, papież, 549
Benedykt XVI, papież, 406
Berenstein Tatiana, 536
Bereza Maria, s., 316
Bereza Mirosław Jan, o., 316, 317
Berg Fiodor, 131
Bernasiuk (z Prostyni), 590
Bernasiuk Małgorzata, 301, 581, 594, 595, 597
Bernasiuk Władysław, 474
Bernasiukowie, 400
Berry (książę z Francji), 60
Bersonowie, 737
Bessozo Michelino, 60 
Beszta-Borowski Antoni, ks., bł., 207
Beszta-Borowski Eugeniusz, ks., dr, 14, 686
Będowski Włodzimierz, ks., 117
Bętkowski, ks., 364
Biała Andrzeja, s., 15
Białek Roman, 612
Białkowski, 600
Białorusini, 124
Białowolski Władysław, ks., 288
Białuński Grzegorz, 21
Biały Franciszek, 707
Biedrzyccy, 470
Biedrzycki Jan, 245
Bielawski Józef, ks., 289
Bielicki Ryszard, 175, 209
Bielik, 466
Bielińscy, 459, 519
Bielińska Katarzyna 519
Bieliński Maciej, ks., 160, 251-252, 684
Bieliński Wojciech 519
Bieńkowska Teresa, 371, 616
Biernacka Maria, 18, 117, 328, 436
Biernaczik, 466
Biernatowie, 533
Bindas, 521
Blachnicki Franciszek, ks., 411
Błaszak Emilia, 570
Błaszczyk Paweł, ks., 292
Błażej (z Prostyni), 47, 50, 75, 655, 750, 756, 760, 766, 770, 775, 780, 785
Błażeja z Prostyni ż. – Małgorzata, 44, 46-49, 50, 51, 55, 75, 94, 100, 166, 176, 185, 531,  623, 631, 632-633, 635-636, 655, 742, 750, 756, 760, 766, 770, 775, 780, 785
Błażewski Maciej (o. Józefa), 711
Błoński Bernard, ks., 402
Błoński Paweł, 377
Bobrowniccy, 470
Bobrownicki Mikołaj, 45, 246, 470
Bobrowski Jan, 49, 55
Bocian Martin, 73
Bodzanta, bp, 491
Bogdanowicz Adam, ks., 291, 602
Bogdański Stanisław, ks., 615
Bogucka (Boguska) Hanka, 22, 518
Bogusław (z Morzyczyna), 516
Bogusławska, 242
Bohatkiewicz Mieczysław, ks., bł., 207
Bojar Benedykt, 566
Bojarski Jan, ks., 129
Bolesław IV, książę, 460, 485
Bolesta, 223
Bolewski Janusz, ks., 372, 686
Bonawentura, św., 406
Boniecki Adam, 80, 95, 97, 98, 189, 240, 443, 462-463, 494, 505, 508, 520
Boniewicz Edmund, ks., 138
Bork Czesława, 219
Borowa Aldona, 571
Borowa Edyta, 597
Borowa Marianna, 593
Borowa Patrycja, 416
Borowa Urszula (z d. Walczuk), 300
Borowi, 400
Borowska (Nirenberg) Maria, 725, 726
Borowska Aniceta Maria, s., 309
Borowski Eugeniusz, ks., 52, 110, 115, 183, 187, 207, 209, 224, 240, 252, 264, 282, 308, 361, 363, 365, 366, 373, 384, 387, 402, 508, 543, 545, 547, 549
Borowy Antoni, 300
Borowy Edward 412, 417
Borowy Emil 406, 420
Borowy Jacek, 589
Borowy Jan („Bor”), 448
Borowy Józef, 420
Borowy Kazimierz, 420
Borowy Krzysztof, 589
Borowy Mirosław, 591
Borowy Polikarp, 173
Borowy Tadeusz, ks., 69, 70, 169-170, 294, 300-301, 374
Boruc Marek, ks., 411
Boruta Lucjan, 225
Boruta Tadeusz, 448
Borzymorscy, 109
Borzymoski Wojciech, 660
Boschi Alfons, 179, 214
Bosiacka Anna, 4, 15, 78, 80-81, 83-84, 85-87, 89, 92-94, 107, 659
Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty, passim
Brauer M. Karl, 486
Braun Krzysztof, 517
Brażewski Józef (s. Macieja), 711
Brdowski Kacper, ks., 286
Breza Edward, 486
Brodzka-Wald Alina, 536
Bronisz (z Boguszyc), 22
Bronisz Bronisław, 173
Bronisz J. (sekretarz), 401
Bronisz Jadwiga, 217
Bronisz Krzysztof, 412
Bronisz (z Boguszyc), 518
Broniszewski Ludwik, ks., 130, 258, 259, 429, 685
Broniszowie, 400
Broskowska Anna, 467
Brosowski Stanisław, 467
Broszkowscy, 520
Broszkowski Maksymilian, ks., 246, 247
Bruckowie, 533
Bruszewscy, 509
Bruszewska Grażyna, 217, 417
Bruszewska Katarzyna, 15
Bruszewska Stanisława, 217
Bruszewski (Brosowsky), 466
Bruszewski Andrzej, 217, 417, 568, 593
Bruszewski Józef, 509
Brzosowski Jakub, 530
Brzostek Anna, 371
Brzoszkowski, 520
Brzóska Stanisław, ks., 256, 610
Brzumińska Anna (z d. Prostyńska), 468
Brzumiński Marcin, ks., 30, 33, 34, 548, 627, 629
Brzumiński Paweł, 468
Buczek M, 582
Buczek Magdalena, 414
Buczkowska, 606
Buczkowska Urszula, 764, 774
Buczyńscy, 583, 609
Buczyńska Zofia (z d. Korszeniewska), 307, 611, 612
Buczyński Jakub, ks., 294, 307-308, 421
Buczyński Krzysztof, ks. 286
Buczyński Marian, 307, 612
Buczyński Mikołaj, 24
Budyak Maciej, 704-705, 711
Budziszewscy, 62, 535
Budzyński Stanisław, 136
Buglewicz U., 523
Bujalska Zofia 461
Bujnik Henryk, ks., 76, 175, 220, 328, 345, 366
Bulanda Edward, o., 300
Butkowie, 509
Butler Antoni, hr., 160, 385, 520
Butler Jan, hr., 160, 385, 520
Butler Michał, 712
Butlerowa Józefa, hr., 384
Buxakowski J., ks., 523
Byczyński Stanisław, ks., 271, 272, 297
Byrynacik, 457

C
Cabaj Bogdan, ks., 289
Caligari Giovanni Andrea, abp, 383
Ceglarz Joanna, 602
Cegłowska Antonina (z d. Lewandowska), 274
Cegłowski Marian Aleksander, ks., 43, 170, 274-275, 298, 387, 396, 399, 403, 405, 407, 408, 591, 620, 685
Cegłowski Wojciech, 274
Cejlstjen Mill, 379
Chaberscy, 400
Chaberska Barbara, 567
Chaberska Dorota, 572
Chaberska Ewa, 571
Chaberska Halina, 565, 566, 567, 593
Chaberska Jadwiga, 411
Chaberska Zofia, 587
Chaberski Antoni, 565
Chachaj Jacek, 563
Chaim (z Kalisza), 726
Chądzińska Anna, 503
Chądzyńscy, 158, 501
Chądzyńska Małgorzata (z d. Prostyńska), 464
Chądzyński Jakub, 24
Chądzyński Stanisław, 464
Chełmicki Zygmunt, ks., 33, 106
Chlebowski Bronisław, 22
Chmieleńska Marianna, 38
Chmielowski Tomasz, ks., 365
Chodaczykowie, 533
Chodkowski Jan, 568
Chodowiec Józefa, 131
Chodowiec Marian, 131
Chodowiec Marianna, 131
Chodyński Stanisław, ks. 382, 387
Chodyński Z., ks., 12, 46, 634, 662
Chodźko Stanisław, ks., 405
Chojecki Konstanty, ks., 287, 398
Chojecki Wacław, ks., 130, 199, 263, 368, 685
Cholewa Bartłomiej, 460
Cholewa Jan (z Cholew), 24, 460
Cholewa Maciej, 460
Cholewa Mikołaj (s. Bartłomieja), 460
Cholewa Świętosław, 24
Cholewa Wojciech, 460, 464
Chołodowski Władysław, 377, 378, 401, 420
Chomik Piotr, 91
Chrapek Jan, ks. bp, 123, 179, 412
Chrapowicka Helena, 160
Christosik, 504
Chromański, 312
Chudzik Mariusz, 571
Churchill Wilson, 539
Chybowski Włodzimierz, 602
Cichos Adam, 470
Ciechanowiecka Elżbieta (wdowa Suchodolska, z d. Patkowska), 193
Ciechanowiecki Świejko Antoni, 442
Ciechanowiecki Świejko Wojciech, 442
Ciecholewski R., ks., 61
Ciecierscy, 471
Ciecierska Konstancja (z d. Kuczyńska), 160, 165
Ciecierska Konstancja, ż. Dominika (z d. Grzybowska), 163, 164, 472
Ciecierska–Chłapowa Teresa, 165
Ciecierski Dominik, 163, 165
Ciecierski Jakub, 165
Cieciszewski Kacper, ks. bp, 252
Cieplak Tadeusz, ks., 366
Cieślicki Paweł, ks., 363
Ciołek Marcin, 28, 435
Ciszewska Krystyna, 219
Cygan Jerzy Marian, prof., 256, 287
Cymerman Marta, 415
Cyran, 466
Cyryl, św., 302
Czapkiewicz (Żydówka), 727
Czaplak Anna, 607
Czarcińska Iwona, 570
Czarkowski Kazimierz, ks., 43, 58, 70, 80, 120, 165, 168, 171, 174, 200, 274, 275, 276, 287, 288 327, 370, 379, 396, 399, 403, 407, 408, 432, 620
Czarkowski Ryszard, 536
Czarnocki Marcin, 461
Czarnowski Ignacy, 377
Czarnowski Robert, ks., 28, 137, 547
Czartoryscy, 435, 445
Czebyszew Pafnutij, 311
Czekajewski E., 454
Czeran, 519
Czerniawska Eugenia, 370
Czerwień, 504
Czerwiński Andrzej, 376, 378, 562, 563
Czesławik Grzegorz, 376
Czigowski Andrzej, 562
Czigowski Stanisław, 377
Czumaj Zenon, ks., 354, 485, 674
Czyskowska Dorota, 644
Czyskowski Zygmunt, 644
Czyżewscy, 377, 400, 600
Czyżewska Regina, 415
Czyżewski Andrzej, 705, 707
Czyżewski Antoni (s. Wawrzyńca), 704, 705, 707
Czyżewski Jan, 713
Czyżewski Wawrzyniec (o. Antoniego), 704

D
d’Ascanio Andrzej, o., 413
Dacewicz L., 504
Danaj Tadeusz, 581
Daniłowicz Ignacy, 543
Dawid (Gwiazda Dawida), król, 538, 737
Dawid Władysław Jan, 306
Dawidowscy, 400, 600
Dawidowska Janina, 208
Dawidowska Renata, 217, 571
Dawidowski Stanisław,  208
Dąbkowska Grażyna, 123, 142, 406, 479, 541, 570, 597
Dębowski Jan, 562
Dąbrowska Anna, 406, 414
Dąbrowski (z Rytel Święckich), 42
Dąbrowski Franciszek, 136
Dąbrowski Jakub, 377, 563
Dąbrowski Jan, 502
Dąbrowski Józef, 510
Dąbrowski Paweł, ks., 160, 198, 385, 653
Dąbrowski Piotr, 173
Dąbrowski Szymon, 508, 701, 711, 713
Dąbrowski, 507
Decyk Jan, ks., 304
Deluga, 430
Dembkowski Wacław, 202
Dembowiak Edward, 202
Deniszewska Marta, 479
Dernałowicz Renata, 576
Detynieccy, 447
Detyniecka Jozafata Katarzyna (z d. Raczyńska, wdowa Piwońska), 447
Dębiec Wioleta, 416
Dębkowie, 400
Dębkowska Elżbieta, 577
Dębkowska Jolanta, 582
Dębkowski M. , 578
Dębkowski Paweł, 177, 204, 225
Dębkowski Radosław, 583
Dębowiak Józef, 39
Dębowiak Krystyna, 593
Dębowski Antoni, 379
Diehl Edmund, 725
Diehl Gustaw, 540, 725-726
Diehl Kazimiera (z d. Abramowicz), 540, 725-726
Długosz T., ks., 504, 533, 549
Dłuscy, 244, 433, 458, 470, 535, 552
Dłuska Barbara, 553
Dłuska Elżbieta, 553
Dłuska Weronika, 553
Dłuski A., 401
Dłuski Albert (z Zawist Podleśnych), 709
Dłuski Antoni, 552
Dłuski Baltazar, 714
Dłuski Jacek, 553
Dłuski Józef, 173
Dłuski Kazimierz (s. Tomasza), 697
Dłuski Laurenty (Wawrzyniec, s. Alberta), 709
Dłuski Marcin, 245, 470
Dłuski Mateusz (o. Piotra), 711
Dłuski Piotr (s. Mateusza), 701, 711
Dłuski Tomasz (o. Kazimierza),506, 697
Dłużewska Aniela, 401
Dmochowski Ignacy, 397
Dmowska Elżbieta, 509
Dmowski Jakob, 509
Dmowski Leonard, 173, 374
Dmowski Michał, 21
Dmowski Stanisław, 540
Dmowski Walenty, ks., 37, 42, 194, 196, 242-243, 368, 445, 470, 684
Dobratycki Maciej, ks., 193, 229, 230, 231
Dobrogowska, 441
Dobrowolski Tadeusz, 60, 61, 73
Dobrzeniecki Tadeusz, 59, 60, 64, 65
Dogiel Maciej, 95, 440, 450, 543
Dolińska Barbara (z d. Korczeniewska), 611, 612, 615, 616
Domański S., ks., 287
Domaszewscy, 42, 446
Domaszewska (ż. Jana), 109, 446, 661
Domaszewska Barbara (z d. Krasnodębska), 696
Domaszewski Franciszek, 253, 428, 696
Domaszewski Jan, 109
Domaszewski Kazimierz, 713
Domaszewski Tadeusz, 446
Dominik (z Rostek), 496
Dominik, św., 397
Domirski Zbigniew, ks., 342, 372, 686
Dorota (wojewodzina pomorska), 643
Dorota (ze Zbuczyna), 639
Dorota, św., 154, 157
Doś-Wyszomierski Jakub, 455
Dowojnowicz Hanna, 531
Dowojnowicz Jakub, 531
Drążykowie, 400
Drembski Paweł, 508
Drewicz Franciszek, 729
Drgas Zygmunt, 734
Dubas-Urwanowicz E., 505
Dubicz, 519
Dubieniakówna, 606
Dublewiczowie, 512
Ducka Marianna, 571, 572
Duda Franciszek, 234
Dudek Maria, 411, 606
Dudek Ryszard, 221
Dudka Franciszek, ks., 126
Dudzińska Katarzyna, 572
Dulemba Czesław, 590
Dulębowie, 583
Dürer Albrecht, 60
Duszenko Franciszek, 541
Dwornicka, 445
Dydycz Pacyfik Antoni, ks., bp, 6, 14, 123, 132, 133, 134,135, 139, 140-143, 147, 182, 201, 206, 207, 211, 212, 222, 281, 284, 290, 291, 308, 309, 315, 320, 346, 366, 369, 389, 399, 405, 407, 415, 417, 420, 454, 541, 542, 543, 550, 568, 569, 570, 574, 578, 581, 586, 594, 595, 596, 603, 605, 615, 616, 748, 752, 759, 763, 768, 779, 783
Dykta Henryk, 570
Dylewski Jerzy, ks., 71, 372, 513, 686
Dylewski M., 597
Dyoniziak Klaudia, 583
Dysz Maciej, 24
Dysz Stanisław (z Dybowa), 24, 441, 530
Dziadulewicz Stanisław, 466
Dziczanek, 457
Dziekoński Pius, 265
Dziekoński Stanisław, ks., 372
Dzierżak Julian, ks., 372, 686
Dziewulscy, 520
Dziewulska Cecylia (z d. Kałuska), 699
Dziewulska Ewa, 520
Dziewulska (Truskolaska) Jadwiga, 609, 610
Dziewulska Maryanna, 520
Dziewulski Jan (o. Mateusza), 520, 699
Dziewulski Jan (s. Mateusza), 38, 520, 534
Dziewulski Marcin, 520
Dziewulski Mateusz (s. Jana), 508, 520, 699
Dziewulski Mateusz (s. Stefana), 520, 712
Dziewulski Mikołaj (s. Mateusza), 520
Dziewulski Stefan (o. Mateusza), 712
Dziewulski Stefan (s. Jana), 699
Dzięga Andrzej, ks., abp, 132, 372, 687
Dziwisz Stanisław, ks., kard., 132
Dziwulski Serafin, 704

E
Eberl Irmfrid, 539
Eisenbach Artur, 536
El Greco, 546
Eliade Mircea, 85
Ellertt Marcin, 654
Elża (Żydówka), 727
Elżbieta (ze Stelągów), 462
Emminghaus Johannes H., 73
Estreicher Karol, 67
Eustachiusz, św., 663
Euzebiusz, św., 662

F
Fabiańczuk Lidia, 611
Fajęcki Aleksander, ks., 388
Falczewski Jerzy, ks., bp, 52, 152, 165, 185, 324
Falkowska Maria, 593
Fela Józef, 730
Felczyński, 175
Feliks (z Rostek), 496
Fialówna Krystyna, 370
Fiatowski Henryk, ks., 382
Fiedorowiczowa Marja (z d. Rytel), 509
Figura Robert, ks., 293
Fijałek Jan, 488
Filarska Barbara, 197, 199
Filip Apostoł, św., 90, 643
Filipczik, 519
Filipczuk Kazimiera, 50
Filipiak Jolanta, 583
Filipowicz Aleksandra, 540
Fiolówna Krystyna, 575
Fir Roten, 739
Firewicz A., 454
Fischer Ludwik, 537
Flaga Jan, 519
Flak Piotr, 379
Florian, św., 303
Floryszczyk Aleksandra, 222
Floryszczyk Jolanta, 602
Floryszczyk Radosław, 118
Floryszczykowie, 400
Franciszek (z Asyżu), św., 118, 142, 157, 207, 343, 381, 395, 406, 546, 606, 615, 620, 749
Franciszek (z Białegostoku), 649
Franciszek (z Fatimy), bł., 413
Franciszek (z Kiełczewa), 713
Franciszka (z Białegostoku) s. – Jana, 649
Franciszkanie, 187
Francuzi, 124
Franczuk Marian, ks., 289
Franz Kurt, 539
Frąc Julita, 602
Frącz (s. Piotra), 462
Fredro Aleksander, 455
Fręchowicz Tadeusz, ks., 163, 164, 326, 330, 343
Fridowie, 535
Fros Henryk, 72
Furdyna Tadeusz, ks., 176, 177, 179, 184
Furman Wacław, ks., 273, 288

G
Gacioch Józef, 222
Gaczochnik, 444
Gajl Tadeusz, 491
Gajowniczek Wacław, ks., 287
Galicka Izabela, 68, 265, 518, 521, 527
Gall Stanisław, ks. 387, 396, 397, 398, 407
Gała Zygmunt, 575
Gałach Barbara (z d. Jagiełło), 304, 353, 410, 412
Gałach Kazimierz, 304
Gałach Sylwester, ks., 122, 224, 294, 304-305
Gałachowie, 224, 225, 400
Gałąska, 457, 501
Gałązka Mikołaj, 501
Gałecka Katarzyna (z d. Broszkowska), 699
Gałecki Adam (o. Morze Teodory), 699
Gałkowski Paweł, ks., 187
Gancarczyk Marek, ks., 413
Garadziński Jan, 447, 472
Garbaczewski Jerzy, 448
Garde, gen., 187
Gardziński Leszek, ks., 372, 687
Gasztołowski (z Smoleńska), 644
Gawłowscy, 522
Gąsior Jadwiga, 575
Gąsior Katarzyna, 417
Gąsior Krzysztof, 379
Gąsior Łukasz, ks., 316
Gąsior Stanisław, 104
Gąsior, 217
Gąsiorowie, 400
Gąsiorowski Antoni, 29, 67, 494
Gąsowski Jan, 377
Gembicki Andrzej, bp, 297
Gerej Halina, 576
Geresz Józef, 86
Germanie, 550
Geysztor A., 487
Gęsia, 451, 452
Gierej Bożena, 581
Gierej Mieczysław, 217, 218
Gierlach B., 483, 523
Gierlach M., 483, 523
Gierłowski Józef, ks., 293
Gieysztor Aleksander, 18
Gita Jan, 378
Giza, 466
Glemp Józef, ks., kard., 139, 142, 282, 306, 318, 541, 542, 568, 569, 570
Gliniański, 640
Glinka Jan (z Wiślicy), 108, 642
Gliński (Hliński) Michał Iwanowicz (z Pobojowa), książę, 489
Gloger Zygmunt, 25, 462, 491, 494, 503, 504
Gładczyński Maciej, ks., 78, 193, 195, 229-232, 295, 684
Gładczyński Wawrzyniec, ks., 191, 195, 231, 285, 292, 301
Głosik Jerzy, 18, 483
Głowacka-Maksymiuk Urszula, 39, 128, 131, 189, 433, 445, 472, 473, 521
Gnatowska Dominika, 406
Godlewscy, 501
Godlewska Jadwiga, 223
Godlewska Janina, 513
Godlewski Jakub (s. Jadama), 501
Godlewski Józef (o. Rytel Józefaty), 702, 703
Godlewski Maciej (s. Józefa), 703
Godlewski Stanisław (s. Józefa), 223, 703
Godlewski Wiktor, 607
Goldberg Szymon, 536
Goldszmit Cecylia (ż. Józefa), 737
Goldszmit Józef (o. Janusza Korczaka), 737
Golik, 466
Gołembiewski Antoni, 521
Gołębiewski Łukasz, ks., 748
Gołębiowscy, 459
Gołębiowski Łukasz, 434
Gołębiowski Łukasz, 55
Gołębiowski Piotr, 180
Gołowka Stanisław, 500
Gołowki Stanisława syn, 500
Gomółka Jan, ks., 372
Gomółka Władysław, 272
González Eusebio, 769
Gorgol Aleksandra (z d. Deminiuk), 279
Gorgol Franciszek, 279
Gorgol Marian, ks., 11, 100, 104, 105, 106, 175, 176, 182, 200, 209, 217, 267, 279-281, 317, 328, 343, 353, 374, 410, 412, 413, 685
Gosiewski, 467
Gosik, 444
Goska Barbara, 411
Goska Edmund, 606
Goska Janina, 411
Goska, 462
Goskowie, 400, 525
Goś Franciszek, 420, 607
Goś Teofila (z d. Jagiełło), 168
Goś, 452
Gozdawa-Gołębiowski W., 448
Góra Stanisław, 458
Góralczyk Józef, 420
Górnowicz Hubert, 18, 455, 460, 461, 485, 486, 488, 517
Górscy, 400
Górska Maria (z d. Łubieńska), 130
Górski Ludwik, 130, 407
Górzyński Sławomir, 486
Grabar André, 59
Grabowska Teresa, 576
Grabowski Wojciech, 231
Grabski Albrycht, 469
Grabski Z., 494
Grabski, 241
Grafowski, 451
Grala, 451, 466
Gramss Ernst, 537
Grądzcy, 535
Grądzka Ewa (z d. Rytel, ż. Adama), 701
Grądzka Krystyna, 593-594
Grądzki (Grodzky), 466-467
Grądzki Adam (o. Jakuba), 701
Grądzki Adam (s. Mikołaja), 700
Grądzki Adam, 469
Grądzki Jakub (o. Jerzego), 696
Grądzki Jakub (s. Adama), 701
Grądzki Jan (o. Kazimierza), 700
Grądzki Jan (o. Walentego), 696
Grądzki Jan (o. Wszebor Jadwigi), 699
Grądzki Jerzy (s. Jakuba), 696
Grądzki Kazimierz (s. Jana), 700
Grądzki Mikołaj (o. Adama), 700
Grądzki Paweł  (o. Piotra), 698
Grądzki Piotr (s. Pawła), 698
Grądzki Stanisław, 700
Grądzki Walenty (s. Jana), 696
Grochowscy, 575
Grochowska Irena, 467
Grochowska Marianna (z d. Iwanowska), 281
Grochowski Stanisław, ks., 175, 281-282, 328, 682, 685
Grochowski Tomasz, 281
Grochowski, 202
Grodecki Wacław, 21, 26, 27, 150, 531
Grodski, 466
Grodzicka (z Prostyni), 590
Grodzicki Paweł (s. Jana), 501
Grodzka Anna, 467
Grodzka Zofia, 467
Grodzki Andrzej, 467
Grossetest Robert, 305
Grossfeldowie, 730
Grossman Wasilij, 536
Grudzewski J., ks., 116, 130, 131
Grużewski Włodzimierz, 734
Grychczyński Ignacy, ks., 365
Gryglas (nauczyciel w Wólce Okrąglik), 528, 606
Gryglas Stanisław, 369
Gryn Joanna, 4, 15
Grzebień Ludwik, 300
Grzegorczyk Maciej, 445
Grzegorczyk Mateusz, 445
Grzegorczykowie, 444
Grzegorz (z Hadynowa), ks., 34
Grzegorz (z Rostek), 496
Grzegorz (ze Stelągów), 462
Grzegorz Wielki, papież, 327
Grzegorz XIII, papież, 382, 396
Grzybowski Józef, 165
Grzymała Edward, ks., bł., 118, 207, 547
Grzymała Stanisław, 193
Grzymałowie, 458, 459
Grzymały, 646
Grzymisławski Andrzej, ks., 233
Grzywaczewski Bolesław, ks., 287
Gumkowski Janusz, 536
Gutman Israel, 536, 540
Guz, 452
Guz Wojciech, 576
Gwoździej R., mgr, inż., arch., 206

H
Halecki Oskar, 501
Halyburton Tomasz, ks., 113, 115, 320, 321, 326, 342, 369, 389, 548, 665, 666, 668, 670
Harasiumiuk K. , 582
Harlińska Krystyna, 415
Hauber Anton, 486
Haupt Adam, 541
Hauptsturmführer Theodor (Theo) van Eupen, SS, 538
Helena, 645
Hendzelewski Adam, ks., 240
Hensel Witold, 503
Henstschel T., 178
Herrmann Teofil, ks., 415
Hertz Paweł, 510
Herz Lechosław, 449
Heydukowska N. (z d. Rytel), 509
Hiacynta (z Fatimy), bł., 413
Hieronim (z Jabłonny), ks., 643
Hieronim, ks., 285
Hlebowicz Stanisław 494
Hoade Eugeniusz, o., 72
Hochberg Gołda, 729
Hofman J. M., 165
Holcer, 728
Holszański Paweł Aligmunt, bp, 26, 31, 33-34, 67, 68, 69, 88, 124, 153, 155, 191, 193, 198, 230, 231, 456, 497, 524, 562, 622, 627, 757, 758, 762, 763, 767, 772, 773, 777, 778, 782, 783, 787, 788
Hołodowski Władysław, 474
Honestis Braschius, kard., 114, 390
Honoriusz III, papież, 406
Hornowska Helena, 441
Hornowski Stanisław (o. Wincentego), 701
Hornowski Wincenty (s. Stanisława), 701
Hortyński Jan, ks., 361, 363
Hrabar Roman, 536
Hurnicka Agnieszka (z d. Rytel), 496
Hustanka Pawła ż., 645
Huthank Paweł, 645

I
Ignatowski Eugeniusz, 178
Ignatowski Łukasz, 583
Ilczewicz Jozafat, o., 392
Imbrzykowski Józef, 173
Imbrzykowski Mirosław, 567
Inocenty III, papież, 396
Irzykowiczowie, 244
Iwaniuk Józef, ks., 175, 176, 178, 180, 182, 327, 366, 370
Iwanowicz Gliński Michał, 489
Iwanowscy, 600
Iwanowska Krystyna, 224
Iwanowski Wojciech, ks., 372, 686
Iwański (z Kiełczewa), 565
Izaak, patriarcha, 60
Izdebski Jakub, ks., 256, 287

J
Jabłeccy, 508
Jabłkowski, 606
Jabłonowski Aleksander, 12, 18, 22, 29, 95, 135, 191, 238, 430, 433, 436, 440, 442, 443, 450, 455, 457, 460, 461, 465, 466, 485, 486, 488, 489, 494, 495, 497, 498, 500, 502, 503, 515, 516, 517-518, 519, 524, 525, 529, 532, 533, 543, 561, 563
Jabłoński Andrzej, 377
Jabłoński Mieczysław, ks., 319
Jacewicz Wiktor, ks., 268, 274
Jaczewski Franciszek, ks., bp, 259, 261, 262, 264, 429
Jadam (s. Baltazara), 462
Jadam (s. Juriego), 500
Jadwiga (z Zagorzyno), 643
Jadwiga Śląska, św., 90, 343, 647
Jadźwingowie, 25
Jagiełło Wiktoria, 420
Jagiełło Władysław, 67
Jagiełło Zofia (z d. Holszańska), 67
Jagiełłowie, 400, 500
Jagnieszka, 520
Jagodziński Dariusz, ks., 290, 328, 342, 372, 421, 602, 604, 687
Jagodziński Jacek, ks., 372, 867
Jagodziński Wincenty, ks., 289
Jakimiak Helena, 587
Jakimowicz (Jakimowski), 22
Jakóbowski Michał, ks., 160
Jakub (s. Macieja), 500
Jakub (s. Stanisława), 500
Jakub (s. Szczęsnego), 501
Jakub (w Kadłubach-Ceranowie), ks., 28
Jakub (z Goworowa), ks., 645
Jakub (z Kossowa), 496
Jakub (z Prostyni), 463
Jakub (z Rostek), 496
Jakub (z Sącza), 67, 68
Jakub (z Święcka), 487
Jakub Apostoł, św., 72, 90
Jakub Większy, Apostoł, św., 155
Jakubik (z Grądów), 590
Jakubik (z Prostyni), 590
Jakubik Antoni, 575, 589, 593
Jakubik Czesława, 70, 100, 108, 118, 119
Jakubik Dariusz, 586
Jakubik Elżbieta Amelia, s., 294, 311-312
Jakubik Eugeniusz, 612
Jakubik Ewa, 201, 227, 346, 372, 417, 574, 597, 740
Jakubik Franciszek, 301
Jakubik Franciszek, 540
Jakubik Henryka (z d. Borowa), 220, 311
Jakubik Ignacy, 513
Jakubik Jan (z Ceranowa), ks., 117, 275, 298, 513, 600
Jakubik Józef, 173, 178
Jakubik K., ks., 486
Jakubik Ludwik, 511
Jakubik Marian, 198, 200, 201, 203, 447, 448, 472, 475, 522, 528, 540, 610
Jakubik Marianna (z d. Leśniewska), 301
Jakubik Ryszard, 311, 585, 586
Jakubik Stanisław, 379
Jakubik Stanisława, 371, 415, 575, 593
Jakubik W. M., 537, 539
Jakubik Wacław (s. Franciszka), ks., 294, 301
Jakubik Wacław (z Prostyni), 590
Jakubik Wanda, 577, 582
Jakubik Wojciech, 142, 417, 541 555, 556, 559, 560, 595, 596
Jakubikowie, 400, 583
Jakubowicz Andriej (s. Jana), 499
Jakubowicz Gołowczin Andriej, 499
Jakubowicz Olkowicz Bartosz, 499
Jakubowicz Pacow Matiej, 499
Jakubowicz Walenty, 499
Jakubowski Feliks, ks., 363
Jakubowski Michał, ks., 385
Jakubowski, 225
Jan (nauczyciel w Kadłubach-Ceranowie), 28
Jan (niemocny), 501
Jan (poddany Andrzeja z Kosowa), 493
Jan (s. Bartoszow), 501
Jan (s. Jadama), 501
Jan (s. Jakuba), 499, 500-501
Jan (s. Macieja), 500, 501
Jan (s. Mikołaja), 233
Jan (s. Ostafieja), 489, 500
Jan (s. Stanisława), 460, 501
Jan (s. Szczepana), 500
Jan (s. Wojciecha), 500
Jan (z Bełżyc), ks., 646
Jan (z Kiełczewa), ks., 294, 295-296
Jan (z Kuczyna), 24
Jan (z Maciejow), 500, 501
Jan (z Prostek), 21
Jan (z Stężycy), ks., 644
Jan (z Święcka), 487
Jan (ze Stelągów), 462
Jan Apostoł, św., 155
Jan Boży, św., 256
Jan Chrzciciel, św., 265, 351, 547, 571
Jan Giskowicz, 440
Jan III Sobieski, król, 445
Jan Paweł II (Wojtyła Karol), papież, 6, 13, 16, 46, 48, 50, 61, 111, 118, 125, 132, 133,134, 135, 140, 141, 142, 176, 178, 205, 210, 211, 221, 277, 292, 307, 311, 330, 331, 343, 346, 372, 375, 406, 522, 537, 549, 587, 596, 597, 599, 623, 624, 679, 748, 758, 759, 763, 764, 768, 769, 773, 774, 778, 779, 783, 788, 789
Jan XXII, papież, 396
Jan( s. Marcina), 500
Jan, ks., 285, 292
Janicka-Krzywda U., 46
Janicki (z Warszawy), 167, 177, 344
Jankowski Marian, ks., bp, 171, 174, 177, 344, 366
Janowicz Brożik Martin, 499
Janowicz Mrozik Mikołaj Martin, 499
Janowicz Ostrowskij Walenty, 499
Janowicz Stanisław, 442
Janowy Maciej, 462
Janusz I, książę, 18, 484-485
Jaricot Maria Paulina, bł., 398
Jarka Wanda, 606
Jarmoch Edward, ks., 15, 170, 274, 344, 369, 370, 396
Jarnice, 548
Jarnicki Marceli, 701
Jaronek Natalia, 587
Jarosiński A., 486
Jarosiński Adam, 130
Jaruzelska Agnieszka (z d. Rytel), 697
Jaruzelski Jan, 697
Jarząbkowie, 400
Jasas R., 230
Jasieńcy, 533
Jasieński, 444
Jasińscy, 161, 400
Jasiński Czesław, 412
Jasiński Józef, 231
Jasiński, ks., 165
Jaskólska Lidia, 417
Jasonek Natalia, 588
Jastrzębska Krystyna, 512
Jastrzębski Maciej, ks., 392
Jaszczołt Tomasz, 15, 28, 229, 276, 282, 388, 461, 471, 485, 488, 512, 519, 529-530, , 701, 716, 717, 718
Jaszewscy, 400
Jaworski Leon, 217
Jazurek Franciszek, 607
Jegustiniak, 451
Jeleniewicz-Ciechanowska Wanda, 206
Jemielitty Ignacy, ks., 264
Jemielity Witold, ks., 26, 61
Jeronim (s. Jana), 500
Jerzy ( z Hadynowa), ks. 630
Jerzy (niemocny), 500
Jerzy (z Nura), 95, 99, 108, 640
Jerzy (ze Stelągów), 462
Jerzyk, 466
Jębrozik, 466
Jędruszuk Władysław, ks., bp, 111, 122-123, 177, 179, 204, 290, 547
Jljin Wiktoria, 178, 184
Joachim, św., 113, 188, 190, 343, 382
Jodłowska J., 510
Joffe Szymon (Maślak Mieczysław), 730
Jost von Hohenkirchen, 485, 487
Jovaiša Liudas, 229, 231
Józef, św., 221, 222, 513
Juda Tadeusz Apostoł, św., 37, 115, 363, 354
Julianna, św., 113, 161
Jurek Tomasz, 29, 67, 494
Jurgi (s. Piotra), 462
Juri (s. Marcina), 500
Jurkiewicz Janina (z d. Wyszyńska), 117, 125, 137
Jurkowicz Adam, 499
Juszczak Stanisław, 60, 61, 62, 64, 68, 69, 187

K
Kacper, 639
Kacprzyk Stanisław, 202
Kacprzyk (z Treblinki), 590
Kacprzyk, 504
Kaczmarczykowie, 533, 583
Kaczoch, 466
Kaczprzyk, 519
Kadajowie, 400
Kadłubek Wincenty, bł., 547
Kajka Paweł, ks., 274
Kalanczyk, 466
Kalata Bogdan, 210
Kalata Maria, 590
Kalata Sabina, 575
Kalatowie, 202, 400
Kalbarczyk Wojciech, 472
Kalicka Delfina, 100
Kalicki Hieronim, 461
Kalicki Mikołaj, 461
Kalinowska Anna, 448
Kalinowska Feliksa (z d. Chaberska), 370, 565, 566, 567, 588
Kalinowski Józef, 606
Kalinowski Marian (s. Stanisława), 448
Kalinowski Stanisław, 448
Kalińska, 445
Kaliski Józef, św., 71
Kałamyjska-Saeed Maria, 61
Kałuski Jakub, 441, 520
Kałuski Stanisław (syn Jana), 442
Kałuszik, 519
Kamienicka Elżbieta, 96
Kamieński Jan, 232, 563
Kamińscy, 400
Kamińska Bogumiła, 589
Kamiński A. J., 536
Kamiński Krzysztof, 589
Kamiński R., ks., 288
Kamiński Teofil, 173
Kamiński Wacław, 137, 371, 377, 378, 420
Kamiński Wiktor, ks., 198, 266-267, 401, 527, 685
Kamiński Zygmunt, 180
Kampisty Jakub (o. Stanisława), 711
Kampisty Stanisław (s. Jakuba), 711
Kanciała, 430
Kania Marian, 576
Kania Marianna, 576
Kania Michał, ks., 289
Kaniuk Adam, 265, 300, 301
Kantor (Cantor) Andrzej, 563
Kanty Jan, św., 303
Kapica Antoni, ks., 247, 361, 363
Kapica-Milewski Ignacy, 22, 99, 135, 193, 442, 462, 490-491, 492, 494- 495, 503, 518, 519
Karch Bartosz, 19, 482
Karcz, 466
Karczewska Dorota (z Pogorzeli), 638
Karczmarczyk Bolesław (s. Tomasza), 726, 727
Karczmarczyk Ewa (ż. Tomasza), 726-727
Karczmarczyk Halina (c. Tomasza), 726
Karczmarczyk Monika, 406
Karczmarczyk Stefan (s. Tomasza), 726, 727
Karczmarczyk Stefania (s. Tomasza), 726
Karczmarczyk Tadeusz  (s. Tomasza), 726-727
Karczmarczyk Tomasz  (o. Bolesława, Haliny, Stefana, Stefanii, Tadeusza), 726
Karczmarczyk, 540
Karol Gustaw, król, 186, 286, 457, 467-468, 526, 622
Karolak Zbigniew, ks., 342, 372, 687
Karp Adam (o. Wyszyńskiej Julianny), 136
Karp Aniela (z d. Giziewicz), 136
Karpińska Weronika, 123
Karski-Kozielewski Jan, 536, 539
Karwacki Michał, ks., 130, 261-262, 685
Kasper (syn Andrzejow), 500
Kasprowicz Ewa, 609
Kasprowicz Maciej, 377
Kasprzewska, 513
Kaswalder Pietro Alberto, o., 72
Kasztanowicz Jacek, 21
Katarzyna (ż. Bala),501
Katarzyna, św., 157
Kazimierski Józef, 116, 130, 511
Kazimierz Jagiellończyk, król, 25, 69, 455, 494
Kazimierz, św., 343
Kazimierzowski Józef, 202
Kądziela, 452
Kempisty (Kępisty) Antoni, 697, 698
Kępa Edward, 206
Kępiński Andrzej, 128
Kępkowie, 533
Kęska Zdzisław, 588
Kętliński Antoni, 711
Kętliński Franciszek (o. Jana), 708
Kętliński Jan (s. Franciszka), 708
Kętrzyński Wojciech, 12, 26-27
Kętrzyński Wojciech, 548
Kicka Lucyna, 609, 610
Kicki Stanisław, 609, 610
Kiełcz, 440
Kiełek Aleksandra, 219
Kiełek Andrzej, 168
Kiełek Barbara, 582
Kiełek Benedykt, 219, 313
Kiełek Hanna, 571
Kiełek Maria, 590
Kiełek Patryk, 583
Kiełek Przemysław, 406
Kiełek Ryszard, br., 219, 295, 313-314
Kiełek Stanisław, 412
Kiełek Wanda (z d. Diehl), 219, 313, 726
Kiełkowie, 400, 575
Kierylak Franciszek, 733
Kietlińska Bogusława, 612
Kietlińska Stanisława (z Warszawy), 123
Kietliński Marek, 28
Kijek Andrzej (syn Marcina), 35
Kijek Andrzej (syn Marcina), 464
Kijek Edwin, s., 409
Kijek Marcin, 35, 464
Kijek Mikołaj (s. Marcina), 35, 464
Kijek Tomasz (s. Marcina), 35, 464
Kiryluk Tadeusz, 609
Kiński Jan, 448
Kisielewicz Władysław, ks., 354
Klembowski Jan, 562
Klemens VII, papież, 396
Klemens VIII, papież, 59
Klemens X, papież, 396
Klemens, św., 290
Klepacki Jan, 585
Klepacki Wawrzyniec, 397
Klesmithowie, 501
Kleszczewski, 607
Klikowska K., 234
Klimczik, 466
Klimunt (syn Jakubow), 500
Klucek, 444
Kluk Krzysztof, ks., 551, 553
Kluk, 504
Kłoczowski J., 547
Kłoczowski Jerzy, 150
Kłościk, 444
Kłusek Alina, 417
Kłusek Anna, 415
Kłusek Bogdan, 416, 417, 568
Kłusek Dorota, 577, 582
Kłusek Stefan, 565
Kłuskowie, 400
Knobel Teresa, 568
Knobel Zdzisław, 568
Kobus Artur, 589
Kobus Barbara, 612
Kobus Jan, 459, 575, 589
Kobus Lucjan, 528
Kobus Stanisław, 607
Kobus Teresa, 593
Kobus Walerian, 225
Kobus Władysław, 607
Kobus Zygmunt, 528
Kobuszewski Tomasz, ks., 293
Koc M., 186
Koc Tadeusz, 143
Koch Marian, 593
Kochanek Jan, 506
Kochanowski J., 27
Kociszewski Leszek Aleksander, 480
Kohlewski Piotr, ks., 286
Kokoszczyk Mateusz, 506
Kokoszka Grzegorz, 506
Kokoszka Sebastyan, 506
Kokoszka Woyciech, 506
Kokościk, 504
Kolbe Maksymilian, św., 373
Kolberg Oskar, 503, 515
Kolosek Alina, 585, 586
Koluch Stanisław, 173
Koluch, 452
Kołak Eugeniusz, 210
Kołek Eugenia, 513
Kołodziej Bożena, 602
Kołodziej Dorota, 602, 612
Kołodziej Jan, 173
Kołodziej Teodor, 600
Kołodziej Wiesława, 415
Kołodziejczyk Arkadiusz, 18, 39, 95, 259, 269, 401, 402, 432, 447, 448, 459, 472, 473, 474, 475, 512, 521, 522, 564, 565, 587, 654, 617
Kołodziejowie, 400
Komar Kazimierz, dk., 293
Komar, gen., 722
Kondratowicz Ludwik, 510
Kongiel Andrzej, 479
Konikowie, 535
Konopnicka Maria, 9, 128, 129, 596
Konstancik, 504
Konwisarza z Pilicy c. – Anna, 648
Kopaliński Władysław, 511
Kopaniarz Tadeusz, 581
Kopanka Szymon, 506
Kopeć Jerzy, ks., 342
Koper (z Prostyni), 590
Kopówka Edward, 201, 537, 539, 540, 541
Kopyto Szaul, 731
Korczak (Żydówka), 728-729
Korczak Janusz (Goldszmit Henryk), 539, 593, 596, 597, 610, 611, 736, 737-738
Korczeniewska Lidia, 616
Korczewska Zofia, 494
Korek Jakubowicz Martina (syn Pietra), 499
Korolec Leon, ks., 287
Koroski, ks., 247, 248
Koroś Andrzej, 15, 139, 217, 417, 420, 421, 567, 568, 570, 571, 595, 691, 614
Koroś Dorota, 15, 406, 416, 417, 421, 422, 570, 571, 572, 691
Koroś Genowefa, 590
Koroś Lucyna, 590
Koroś Magda, 414
Koroś Magdalena, 571
Korszeniewska Barbara, 420
Kosakowski Antoni, 617
Koscik, 466
Kosiak Adam, 470
Kosieradzcy, 501
Kosieradzki D., 486, 510, 512
Kosińscy, 458, 459
Kosiński Jan, 536
Kosiński Sławomir, 18
Kosiński, 150, 220
Kosirod Jakub (z Kiełczewa), 440, 643
Kosirod Stanisław, 440
Koskowie, 533
Kosman Dorita (z d. Nirenberg), 726
Kosmondilinow Abdrachman, 169, 203
Kosowska Monika, 701
Kosowski Andrzej 628
Kosowski Benedykt (s. Józefa), 698
Kosowski Franciszek (s. Tomasza), 701
Kosowski Jakub (s. Oktawiana), 697
Kosowski Józef (o. Benedykta), 698
Kosowski Józef (s. Tomasza), 701
Kosowski Leon (s. Tomasza), 701
Kosowski Oktawian (o. Jakuba), 697
Kosowski Paweł (o. Tomasza), 701
Kosowski Paweł (o. Władysława), 698
Kosowski Paweł (s. Władysława), 698
Kosowski Stefan, 474
Kosowski Szymon (o. Wiktoryna), 696
Kosowski Tomasz (o. Józefa Franciszka i Leona), 701
Kosowski Wiktoryn (s. Szymona), 696
Kosowski Władysław (o. Pawła), 698
Kosowski Władysław (z Kosowa Ciołków), 701
Kosowski Zdzisław, 208, 601
Kospath-Pawłowski Edward, 201
Kosson Krzysztof, ks., 328
Kossowscy, 158, 450, 462, 489, 502, 509, 518, 524, 526, 531, 532,
Kossowska Anna (z d. Jakimowicz), 22, 441
Kossowska Antonina (c. Jakuba), 38, 509, 711
Kossowska Barbara (z d. Wodyńska), 531
Kossowska Katarzyna (z d. Maleszewska), 701
Kossowska Kazimiera, 587
Kossowska Konstancja (c. G. Kazimierza), 697
Kossowska Ludmiła, 464, 530, 531
Kossowska Ludwika, 111, 160, 385
Kossowska Łucja (z d. Respondówna), 697
Kossowska Małgorzata (z d. Rytel-Skorek), 711
Kossakowska Maria, 612
Kossowska Tekla, 392
Kossowska Teresa, 392
Kossowski Andrzej (s. Stanisława, o. Stanisława), 21, 24, 31, 32, 463, 529, 530, 531-532
Kossowski Antoni (s. Wojciecha), 698
Kossowski Bartosz, 533
Kossowski Feliks, 385, 392, 463, 464
Kossowski Franciszek, 701
Kossowski G. Kazimierz (o. Konstancji), 697
Kossowski Grzegorz, 518
Kossowski Ignacy, 392
Kossowski Jakub (o. Antoniny, s. Stanisława), 463, 530, 531, 711
Kossowski Jerzy, 518
Kossowski Mikołaj (s. Stanisława), ks., 530, 531
Kossowski Rafał (s. Feliksa), 463, 502, 532
Kossowski Stanisław (s. Andrzeja), 22, 441, 469, 530, 531
Kossowski Tomasz, 249, 368
Kossowski Wawrzyniec, 126, 697
Kossowski Wojciech (o. Antoniego), 698
Kostka Hipolit (s. Mikołaja), 442
Kostka Mikołaj (s. Marka), 441
Kostka Skibniewski Krzysztof, 441
Kostka Skibniewski Marek, 441
Kostka Stanisław (z Suchodołu), 441
Kostka Stanisław, ks., 239-240, 294, 296, 467, 684
Kostka Stanisław, św., 186, 343, 360, 403
Kostka Wawrzyniec (s. Mikołaja), 442
Kostka Załuski Andrzej Stanisław, bp, 109, 245, 360, 369
Kostka, 436, 442
Kostkowie, 441
Kostrzewski Józef, 439
Kosutkowie, 509
Kościuszko (inż.), 173
Kościuszko Tadeusz, 110, 279, 594, 607, 608
Kot Antoni, 100, 111, 178, 179
Kot Franciszek, 39
Kot Henryk, 438
Kot Wiktor, 173
Koterówna Felicja, 370
Kotkowska Róża (z d. Rytel), 509
Kotowie, 400
Kotowska A., 594
Kotowska Ewa (ż. Józefa), 734
Kotowska Ewa, 406
Kotowska Ewelina, 406
Kotowska Maria, 484
Kotowski Józef, 734
Kotowski Stanisław, 734
Kowal, 466
Kowalczyk E., 27
Kowalczyk Józef, abp, 133, 141, 182
Kowalczyk Wanda, 208
Kowalczyk, 466
Kowalczykowie, 400
Kowalewscy, 400
Kowalewska Dorota, 416
Kowalewska Mirosława, 415, 416, 417
Kowalewski Alfons, 575
Kowalkowski Antoni, ks., 487
Kowalkowski K., 487
Kowalowa, 466
Kowalska Faustyna, s., św., 210
Kowalska K. , 585
Kowalski Felicjan, 171
Kowalski Piotr, 81
Kowarski Jerzy, arch., 171
Kowerdziej Roman, ks., 400, 687
Kozierodkowie, 400
Kozierowski Stanisław, ks., 461
Kozikowski Stefan, 22, 27
Kozłowski J., 523
Koźmiński Honorat, o., bł., 398, 407, 543
Kożuchowska A., 597
Kożuchowski Jakub, 193
Kramarczyk, 444
Krasnodębscy, 470
Krasnodębska Alicja, 602
Krasnodębska Katarzyna (z d. Grabska), 696
Krasnodębski Andrzej, 615
Krasnodębski Bartłomiej Kazimierz (o. Barbary i Marcina), 696
Krasnodębski Jakub Józef, 245
Krasnodębski Marcin (s. Bartłomieja Kazimierza), 37, 696
Krasowski Jan, ks., 217, 219, 220, 224
Krassowscy, 492
Krassowski Adam Marcin, ks., 100, 244-246, 470, 684
Krasuski Paweł, ks., 293
Kraszewski Ignacy, 550
Kraus Franz Xaver, 58
Kraut Ursula, 73
Krawczak Tadeusz, 42, 116, 344, 374, 434, 472, 477, 512
Krawczykowska Rozalia, 420
Krawczykowski Jan, 612
Krawczykowski Maciej, 447
Krawczyńska Dorota, 536
Krawiecz, 466
Kristof (s. Mikołaja), 462
Krisztofow Kgawieł, 499
Kromer Marcin, 22, 26, 27, 150, 531
Krosnowski Feliks (s. Macieja), 97
Krosnowski Hieronim, 646
Krosnowski Jerzy (s. Macieja), 97
Krosnowski Maciej (s. Macieja), 97
Krosnowski Maciej (s. Stanisława), 97
Krosnowski Maciej, 648
Krosnowski Stanisław (o. Macieja), 97
Krosnowski, 646
Król J., ks., 304
Królik Ludwik, ks., 33, 118, 191, 247, 297, 381, 382, 388, 451, 548, 549, 561, 563
Królikowska Maria, 459
Królikowski Zygmunt, ks., 102, 289, 370
Królikowski, 257
Krüger Jürgen, 59
Kruk Aleksandra, 602
Kruk Barbara, 411
Kruk Dariusz, 419
Kruk Stanisław, 173, 210
Kruk Teresa, 411
Krukowie, 400, 437
Krukowski, 606
Krupa Wojciech, o., 299
Kruszewscy, 269
Kruszewska Patrycja, 406, 416
Kruszewski Albert, ks., 361, 363
Kruszewski W., 610
Kryczka Anna, 616
Kryczka Jadwiga, 602
Kryńscy, 470
Kryńska Małgorzata (z d. Prostyńska), 24, 34
Krysiak Helena, 123
Krysztopowicz Paweł, 499
Krzemińska (Bieńkowska) Apolonia, 609
Krzemińska Barbara (z Gut), 120, 137
Krzemkowski Adalbertus (Wojciech), ks., 364
Krzysztof (z Rytel-Święckich), 496
Krzysztof (ze Skibniewa), 295
Krzywiec Bolesław, ks., 288
Krzyżacy, 25, 69, 487
Krzyżanowski Władysław, 570
Książek Elżbieta, 4, 15
Książek Maciej, 4, 15
Książek Polikarp, 590
Księżopolski Józef, 610
Kubaszewski Marek, 568, 574, 596
Kubicki Jakub, 171
Kubicki Paweł, ks., bp, 130, 257, 259, 260, 262, 263, 264, 368
Kuc Walenty, 506
Kuc Woyciech, 506
Kuc, 499
Kucharczik, 444
Kucharek Bogumiła, 577
Kucharek Damian, 571, 572
Kucharek Dariusz, ks., 316
Kucharek Jan, 412
Kucharek Joanna Agnieszka, s., 294, 311, 317, 330, 331, 371, 374, 375, 412, 615
Kucharek Karolina, 571   
Kucharek Krystyna (z d. Borowa), 311
Kucharek Maria, 415
Kucharek Paweł, 653
Kucharek Piotr, 585
Kucharek Stanisław, 203, 311, 607
Kucharek Tadeusz, 448
Kucharek Wacław, 219
Kucharek Władysław, 477
Kucharkowie, 400
Kuchcik Jan, 520
Kuczaba Jakub 461
Kuczaba Jan, 24
Kuczaba Maciej 461
Kuczaba Stanisław, 23
Kuczaba Wawrzyniec 461
Kuczyk Szymon, 506
Kuczyńska Marianna, 392
Kuczyński Krzysztof Stefan, 509
Kuczyński Leon (o. Konstancji), 165
Kuczyński Wiktoryn (o. Leona), 165
Kudelscy, 459
Kujawa Dariusz, ks., 48, 372, 687
Kujawa Małgorzata, 582
Kukiel Marek, ks., 289, 317, 411, 419
Kulesza A., 171
Kuleszowie, 535
Kumor Bolesław, ks., 28, 548
Kunert Andrzej Krzysztof, 536
Kunowska-Porębna Maria, 131
Kunowski Wacław, ks., 260-261, 685
Kuperhard Miriam, 536
Kuperhard Saul, 536
Kur Janusz, 617
Kuraś Stanisław, 548
Kurek Stanisław, ks., 615
Kurek Tomasz, 506
Kurowicki Piotr, 436
Kursa Jadwiga, 513
Kursa Józef, 528
Kursa Teresa, 513
Kursowie, 513, 519, 533
Kuszerski, 377
Kuszlowie, 158
Kutaska Feliks, 455, 457, 525
Kutaska Stanisław, 455
Kutrzeba Stanisław, 12, 191, 234, 460
Kuziak D. , 578, 581, 583
Kuźmak Krystyna, 382, 383, 388
Kuźmicki Jarosław, ks., 687
Kwiak Franciszka, 420
Kwiatkowska Małgorzata, 589
Kwiatkowski K., ks., 474
Kwicak Tomasz, 420

L
Labouré Katarzyna, s., św., 310, 415, 416
Labryncowicz Mysztakowicz Matiej, 499
Lanc Elżbieta, 578, 581
Langa Paweł, ks., 102, 113, 115, 116, 160, 162, 165, 252-253, 326, 342, 368, 384, 385, 389, 392, 418, 428, 564, 623, 653, 684, 619
Laskowieccy, 400
Laskowiecka Barbara (z d. Masłowska), 314
Laskowiecki Jan, 216
Laskowiecki Mirosław,  314
Laskowiecki Robert, kl., 295, 314, 419
Laskowiecki Stanisław, 216
Laskowiecki Tadeusz, 314
Laszuk Anna, 428, 433, 445, 457, 458, 460, 469, 504, 505, 506, 520, 525, 532
Laszuk Antoni, ks., 328
Lazaryści, 248
Lechner M., 74
Lenart (o. Andrzeja), 499
Lenart (s. Janow), 500
Lenart (s. Lenartow), 500
Lenart (s. Stanisława), 500
Lenartowicz Matiej, 499
Lenz Iris, 73
Leociak Jacek, 536
Leon X, papież, 663
Leon XIII, papież, 59, 128, 406
Leoniak Krystyna, 602
Leonard, ks., 293, 517
Leonarda (z Czarnot) żona – Zofia, 464
Leszczyński Andrzej, ks., 251, 286
Leszek Czarny, książę, 491
Leśniczuk Marian, 180, 238, 376, 420
Leśnik (Złotki), 590
Leśnik Aleksander, 590
Leśnik Stanisław, 202
Leśnik, 457
Lew Lea, 732
Lewandowska S., 528
Lewarth Maciej, 193
Lewiccy, 80, 363
Lewinówna Zofia, 536
Lewoniuk Wincenty, bł., 132
Liedtke Antoni, ks., 61
Liniewski Tomasz, ks., 361, 363
Lipińska Maryanna, 445
Lipka Andrzej, 497, 630
Lipka Mieczysław Kazimierz, 121, 123, 143, 208, 741-745
Lipka, 450, 462, 497
Lipka-Bartosik Hubert, 406
Lipka-Bartosik Radosław, 416
Lipski Ignacy, 508
Lipski Tadeusz, 508
Lisieccy, 459
Litak S., 548, 656
Lizek Andrzej, 35
Lizygęba (Lizygamba) Helena, 464
Lizygęba (Lizygamba) Jan, 35
Lizygęba (Lizygamba) Katarzyna, 35
Lizygęba (Lizygamba) Stanisław, 464
Lubicz-Łapiński Łukasz, 433
Lubkiewicz Irena (c. Leona), 727, 728
Lubkiewicz Leon (o.  Ireny i Stefana), 540, 727-728, 740
Lubkiewicz Maria, 540, 727, 728, 740
Lubkiewicz Stefan (s. Leona), 540, 727, 728
Lubola (Luboli), 654
Lubomirski Jan Tadeusz, 485
Lubowicki Andrzej, ks., 293, 372, 688
Lubowicki Stanisław, ks., 287
Lubrański Mikołaj Gardzina, 93
Ludwikowski Adam, 438
Lutyński Ludwik, mjr, 458

Ł
Łach Jadwiga, 415
Łagiewniccy, 39, 433, 471
Łagiewnicka Marjanna (z d. Szremer), 39, 446
Łagiewnicki Kazimierz, 39, 163, 255, 446
Łazareccy, 400
Łazarz (s. Piotra), 532
Łaziuk Mirosław, ks., 340, 512
Łazowscy, 509
Łazowski Adam, ks., 196, 240, 286, 292
Łazowski Stanisław, 38, 510
Łinik, 444
Łochowscy, 462
Łodzia-Kurnatowska Elżbieta (z d. Zamoyska), 448
Łodzia-Kurnatowski Eryk, 448
Łoniewski Janusz, ks., 419
Łowimiuk Paweł, 470
Łubkowska J., 307
Łubkowski Bronisław, 457, 458
Łucja (z Fatimy), s., 413
Łukasiewicz J., 511
Łukaszczyk Mieczysław, ks., 72
Łuniewscy, 80, 98, 158
Łuniewska Katarzyna, 199
Łuniewska Krystyna, 37, 199, 320, 388, 389, 446
Łuniewski Jan, 98, 378, 648-649
Łuniewski Kasper (Gaspar), 98, 189, 648-649, 655
Łuniewski Michał, 609
Łupaszka, mjr, 528
Łupiński Czesław, ks., 288
Łuszczewski Aleksander, 445, 457
Łużny Ryszard, 128
Łysanowicz Filip, 267
Łysanowicz Rafał Konstanty, ks., 267-268, 685
Łysanowicz Rozalia (z d. Guz), 267

M
Maceyczik, 466
Maciej (s. Jakuba), 501
Maciej (s. Jana), 500
Maciej (s. Jarosława), 500
Maciej (s. Lenarta), 500
Maciej (s. Piotra), 35, 464
Maciej (s. Stanisławow), 500
Maciej (s. Wawrzyńca), 500
Maciej (z Broku), 440
Maciej (z Gałązek), 193
Maciej (z Rytel-Święckich), 496
Maciej Apostoł, św., 113, 161
Maciej Mikołaj z Pniewnika, 231
Maciej z Maleszewy (s. Piotra), 464
Maciejowscy, 96
Maciejowski (sędzia lubelski), 646
Maciejowski Bernard (o. Bernarda), 93, 96, 646
Maciejowski Bernard (s. Bernarda), 96, 646
Maciejowski Bernard, kard., 12, 46, 53, 80, 96-97, 319, 549, 634, 662
Maciejowski Samuel (s. Bernarda), bp., 96, 97
Maciejowski Stanisław (s. Bernarda), 96
Maciejuk Bogdan, ks., 289, 602
Macieyczyk, 457
Maciołowski, ks., 247, 248
Maćkowiak Henryk, 606-607, 609, 615
Maćkowiak Władysław, ks., 207
Majewska Emilia, 370
Majewski Teodor, bp, 99, 428, 534
Majka Józef, ks., 402
Major Marek, ks., 304
Макарова Мария, 779
Makowiecki Aleksander (s. Mikołaja), 469
Makowiecki Jan, 231
Makowiecki Mikołaj, 469
Makowski Tadeusz, 721
Maksimiuk Felicja, 282
Maksimiuk Kazimierz, 282
Maksimiuk Krzysztof, ks., 6, 15, 45, 50, 76, 116, 133, 134, 139, 141, 142, 175, 182, 201, 206, 207, 211, 217, 221, 282- 284, 318, 354, 389, 396, 413, 416, 417, 420, 421, 422, 426, 541, 568, 569, 654, 675, 682, 685, 572, 574, 595, 602, 615
Maksymilian (z Treblinki), 520
Maksymiuk Katarzyna, 116
Maleńska Aleksandra, 586
Maleszewscy, 457, 464, 509, 524, 533
Maleszewski Kazimierz, 38, 698
Maliszewski Marek, 589
Maleszewski Mikołaj, 589
Maleszewski Wincenty, 392, 420
Malinowscy, 459
Malinowski Feliks, 203
Maliszewscy, 458, 459, 517
Maliszewska Agnieszka, 585
Maliszewska Elżbieta, 582
Maliszewska Ewa, 583
Maliszewska Henryka, 412
Maliszewska Iwona, 581, 586, 595
Maliszewska Konstancja (z d. Żochowska), 320
Maliszewska Marta, 416
Maliszewska Petronela, 227
Maliszewska Rozalia, 420
Maliszewski Jakub, 709
Maliszewski Jerzy, 586
Maliszewski Józef, 227
Maliszewski Kazimierz, 320
Małecki A., 490, 491, 492
Małęta Jan, 179, 196
Małgorzata, św., 191
Małgorzata, żona Jakuba (c. Andrzeja), 463, 464
Małkińska Honorata (z d. Kamińska), 306
Małkiński Piotr, 306
Małkiński Tomasz, ks., 80, 139, 143, 178, 186, 294, 306-307, 570
Maniurka Piotr Paweł, ks., 73, 74
Mankielun Jerzy, 260
Mankielun Szymon Tadeusz, ks., 130, 260, 685
Mankielun Zofia (z d. Szczepananiów), 260
Manns Frédéric, o., 308
Manowski Kazimierz, 540
Marasek Lucjan, 609
Marchwiński Roman, 22, 27
Marcin (s. Piotra), 500
Marcin (z Boguszyc), 22, 518
Marcin (z Kosowa), ks., 629
Marcin (z Prostek), 21
Marcin (z Różana), ks., 285
Marcin V, papież, 548
Marcin, św., 90, 101, 453, 650, 662
Marconi, 164
Marczyk Krystyna, 415
Marek (s. Jana), 501
Marek, św., 90, 640
Mareszer, 119
Mariańska Dorota, 589
Mariański Marek, 589
Mariański Stefan, 224
Markowski Olek (Markus ze Lwowa), 730
Maroszek Józef, 126, 128, 150, 485, 508
Marrus Michael Robert, 536
Martin (s. Piotra), 499
Martinowicz Michał, 499
Martyka Jan, 177, 179
Martyniak Bolesław, 227
Martyniak Władysław, 227
Martyniakowie, 227
Maruszewski Feliks, 237
Marxer F. A. X., kard., 215
Maryja, Matka Boża, 30, 35, 37, 38, 46, 48, 52, 55, 57, 58, 60, 61, 67, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 85, 89, 91, 97, 101, 109, 110, 111, 112,  113, 115, 117, 120, 124, 131, 138, 141, 153, 154, 155, 156, 157, 161, 167, 168, 177, 179, 180, 182, 184, 189, 191, 193, 194, 195, 196, 204, 205, 207, 208, 209, 210, 211, 216, 217, 218, 219, 220, 222, 225, 226, 234, 242, 251, 257, 261, 272, 277, 279, 280, 282, 283, 284, 292, 293, 299, 303, 306, 309, 310, 311, 312, 313, 320, 321, 342, 343, 344, 345, 346, 353, 354, 366, 371, 374, 381, 382, 386, 387, 394, 396, 397, 398, 399, 402, 413, 414, 415, 416, 454, 456, 487, 489, 507, 508, 512, 513, 517, 520, 524, 516, 562, 624, 628, 629, 631, 632, 635, 640, 642, 644, 660-661, 663, 675, 680, 681, 738, 750
Marysia (z Radomia), 730
Massiaccio, 60
Matczykowie, 533
Mateusz Apostoł, św., 112, 165, 239, 663, 666
Matieew Kydeszczin Walenty, 499
Matieew Paweł, 499
Matieewicz Sobiraj Kaspor, 499
Matusak Piotr, 448
Matusik Jakub, 506
Matusik Marek, ks., 372
Matusikowie, 459
Matuszewski K., 597
Mayzel, 173
Mazor, 466
Mazowiecki Konrad, książę, 26, 28
Mazowszanie, 485
Mazur Jan, ks., bp, 71, 79, 122, 201, 208, 209, 210, 211, 273, 277, 304, 345, 366, 371
Mazur Sławomir, ks., 372, 415, 512, 688
Mazurek Antonina, 477
Mazurek Bożena, 346, 416, 417
Mazurek Czesław, ks., 122, 289
Mazurek Euzebia, 417
Mazurek Franciszek, 136, 470
Mazurek Józef, 473
Mazurek S. Marianna, 31, 151
Mazurek Stanisław, 540
Mazurkowie, 400
Melchizedek, 40
Merenhole Wiktor, 730
Metody, św., 302
Mianowicz Ewelina, 572
Mianowicz Irena, 566
Mianowicz Mirosława, 412, 420
Mianowicz Paulina, 416
Mianowicz Witold, 379
Micewski Andrzej, 136
Michaela, s., 176
Michalczuk B., 511
Michalczyk Katarzyna (z d. Kozicka), 278
Michalczyk Romuald, ks., 10, 43, 71, 76, 79, 137, 175, 205, 208, 210, 211, 225, 353, 373, 278-279, 289, 304, 685
Michalczyk Wiktor, 278
Michalczykowie, 533
Michalewicz Michał, 369
Michalik Andrzej, ks., 329
Michalska Halina, 575
Michalski Dominik, 590
Michalski Wacław, 590
Michał (s. Marcina), 500
Michał (z Kiełczewa), 440
Michał Archanioł, św., 461
Michał z Ryteli, 436
Michałowscy, 227
Michałowska Jadwiga, 227
Michałowska Maria, 227
Michałowski Antoni, 535
Michałowski G., 256, 287
Michałowski Jan, ks., 240
Michałowski Stanisław, 227
Michałowski Tadeusz, 227
Michałowski, 161
Mickiewicz Adam, 15, 308, 455, 479, 625
Midzińska Aida (Idka, z d. Wróblewicz), 726-727
Midziński – mąż Aidy (Idki), 727
Mieczkowscy, 400
Mielnicki Krzysztof, ks., 372, 688, 574
Mierzwiński Henryk, 201, 473
Mikołaj (ze Stelągów), 462
Mikołaj, bp, św., 154, 190, 343, 663
Mikołajczuk Piotr, 177
Mikołajczyk Antoni, 420
Mikołajczyk B., 432, 618
Mikołajewska Barbara, 486
Mikosz (z Wyszkowa), 440
Milewska Maria, 565
Milik Felicja, 606
Mikulska Barbara, 609
Mikutowicz Stanisław, 39, 258, 472
Mikutowiczowie, 433
Miłkowska Katarzyna, 24
Miłkowska Magdalena, 143
Miłkowski Maciej, 24
Miłobądzki Kazimierz, 540
Miłobędzki Kazimierz (s. Stanisława), 728
Miłobędzki Stanisław (o. Kazimierza), 728
Mioduszewscy (z Wólki Okrąglik), 203, 204, 529
Mioduszewska Stanisława, 203, 204
Mioduszewska Teresa, 209
Mioduszewski Antoni, ks., 78, 220, 270- 272, 369, 402, 590, 685
Mioduszewski Józef, 220
Mioduszewski Stanisław, 209
Mirecka Maria, 302
Mirończuk Robert, 26
Misajl, 25
Misior Jan Dariusz, ks., 291, 328, 602
Miszewska, 606
Miśkiewicz Jacek, 27, 455, 523
Mitkiewicz Ludwika (z d. Rytel), 509
Mitura Marian, ks., 289
Mleczarski Mateusz, 166
Mleczko Anna, 415
Mleczko Tadeusz, 208, 210
Mleczko Wanda, 210
Mleczko Zenon, 419
Mleczkowie, 400, 459
Młynarczyk Anna, 406
Młynarczyk Irena , 571
Młynarczykowie, 400
Młynarska, 508
Młynarski M., 18
Młynarski Zdzisław, ks., 10, 67, 70, 122, 125, 131, 133, 137, 138, 277, 278
Młynarz Anna (c. Jerzego), 457
Młynarz Grzegorz, 457
Młynarz Jerzy (o. Anny), 457
Młynarz Zofia, 457
Młynarz, 519
Młyńscy, 400
Młyńska Hanna, 143
Młyński A. (z Ceranowa), 489
Młyński Adam, 419
Młyński Józef (s. Karola), 512
Młyński Karol, 512
Modrzewska Halina, 439
Modzelewski Albert, ks., 286
Modzelewski Jerzy, ks., bp, 300
Mogielnicki Mikołaj, 502
Mojżesz (z Rytel Święckich), 498
Mojżesz, prorok, 65
Mokrzycki Maciej, 378
Moraczewski Albert, 36, 519
Moraczewski Antoni, 36, 519
Moraczewski Mateusz, 36, 519
Morgensztern Perla (Głowacka Genowefa), 729
Morze Teodora (z d. Gałecka), 699
Mosiej (Stańczuk) Zofia, 609
Mroczek Danuta (z d. Paczuska) , 607, 609
Mroczek Ryszard, 607, 609
Mrozowska Waleria (z d. Ołdakowska), 705, 707
Mrozowska Wiktoria (z d. Ołdakowska), 707
Mrozowski Zygmunt, 705, 707
Mróz Elżbieta, 600
Mróz Ignacy, 513
Mróz Józef, 513
Mróz Teresa, 416, 568
Mróz Tadeusz, 617
Mścicha Michał, 493
Mścicha Mikołaj, 493
Mucha, 466
Muczczik, 519
Muczka, 444, 466
Mućka Krzysztof, ks., 289
Murill Bartolome, 179, 214
Musik, 466
Muszyńska Irena, 732, 733
Muszyński E., 514
Muszyński Heliodor, 576
Muszyński Stanisław, 732, 733
Muszyński Stuart, 740
Mystkowscy, 400
Mystkowska A., 602
Mystkowska Aneta, 571
Mystkowska Apolonia, 590
Mystkowska Elżbieta, 412, 583
Mystkowska Józefa (z d. Iwańska), 299, 369
Mystkowska Maria, 590
Mystkowska Natalia, 415
Mystkowski Ireneusz, 412
Mystkowski Jan, 299
Mystkowski Ryszard, o., 294, 299- 300
Mystkowski Wincenty, 553
Mystkowski Wojciech, 553
Mystkowski, ks., 256
Myśliborski Wacław (o. Rytel Klary), 706, 709

N
N. Grażyna (z Sokołowa Podlaskiego), 103
Nadany Andrzej, 586
Nadolski Stanisław, ks., 240
Nagórnikowie, 533
Nałęcz-Komornicki, gen., 560
Narbut Wojciech, 230
Naruszewicz Adam, ks., bp, 110, 548
Nasiłowscy, 225
Nasiłowska Zofia, 202, 225, 411
Nasiłowski Jacek, 205, 417
Nasiłowski Józef, 225
Nasiłowski Kazimierz, ks., 288
Nasiłowski Stanisław 461
Nastalska Joanna, 78, 81, 107
Nawrocki Walenty, 129
Necel W., ks., 312
Nemani Krzysztof, kl., 364
Nepomucen Jan, św., 225
Neron, 129
Nieciecki Jan, 233
Nieciecki Melchior, 503
Niedzielski Jan, ks., 106
Niedźwiedzka Teresa, 412
Niegowska Honorata, 349, 412, 415, 417
Niemcewicz Ursyn Julian, 550
Niemcy, 69, 120, 149, 169, 170, 200, 203, 225, 227, 275, 513, 514, 521, 522, 535, 537, 540, 583, 623, 721, 725, 726-727, 728, 729, 732, 733, 735, 736, 737, 738, 739,
Niemiera Dominik (s. Walentego), 708
Niemiera Justyna (z d. Rytel), 708
Niemiera Stefan (s. Tomasza), 704, 706
Niemiera Tomasz (o. Stefana), 706
Niemiera Walenty (o. Dominika), 708
Niemiera Wojciech (s. Tomasza), 706
Niemirka Bogdan, 15
Niemirka J., 527
Niemirka Monika, 15
Niemyjski Wiesław, ks., 354
Nienałtowska Małgorzata (z d. Rytel), 709, 710
Nienałtowski Józef (o. Ludwika), 709, 710
Nienałtowski Ludwik (s. Józefa), 709, 710
Niepiekło (z Rytel-Święckich), 506
Niepiekło Adam, 714
Niepiekło Jan, 499
Niepiekło Stanisław (ze Skibniewa), 123
Niepiekło Walenty, 500
Niepilichowa, 504
Niesiecki Kacper, 22, 39, 93, 96, 97, 234, 445, 446, 468, 491, 492, 510
Nieścieruk Dawid, 583
Niewiarowski Adam, ks., 119
Niewiński Kazimierz, 697
Nioczyn Janina, 104-105
Nirenberg Maria, 540
Nitek, 444
Niwiński Jan, 379
Nosek Barbara, 518
Nosek Jan, 518
Nosek Mikołaj, 518
Nosek Stefan, 439
Noszek, 519
Nowacka Klementyna, 377
Nowacki Paweł, 377
Nowakowski Franciszek, ks., 424
Nowicki Marian, 734
Nowodworska Szulamit, 730
Nowodworski Michał, ks., 67, 382
Nozderko Irena, 208, 415, 600
Nozderko Jan, 208
Nuncjusz, 52
Nychowicz Andrzej, 35, 464

O
Obłoza Jan, 266
Obłoza Leon, 264
Obłoza Marianna (z d. Więckowska), 264
Obłoza Stefan, ks., 10, 26, 31, 32, 34, 49, 50, 51, 52, 56-57, 67, 68, 69, 75, 98, 99, 100, 115, 118, 119, 130, 149, 150, 151, 152, 156, 157, 158, 160, 162, 163, 167, 185, 186, 189, 195, 220, 221, 229, 230, 238, 239, 241, 242, 244, 245, 247,253, 258, 264-266, 273, 286, 383, 388, 456, 457, 465, 467, 472, 473, 474, 505, 526, 531, 562, 632, 635, 654, 685
Obrokczyński Andrzej, ks., 43, 110, 188, 248, 250-251, 286, 364, 365, 649, 684, 619
Ochłowski Tomasz, ks., 29, 36, 194, 240-241, 367, 428, 533, 684
Ochmański Jerzy, 25
Oczwyrznycza Stanisław, 440
Ogilba Józef, 653
Ogonowska Daniela, 577
Ogonowski, 583
Ogonowski Czesław, 590
Ogonowski Wacław, 590
Ogrzewała Katarzyna, 585
Oksiędzka Zofia, 459
Oktabiańczuk Renata, 612, 616
Olechno Hłazinicz, książę, 488
Olendzki Leszek, ks., 293
Oleszczuk Anna, 411
Oleszczuk Barbara, 602
Oleszczuk Jan, 607
Oleszczuk Longina, 602
Oleszczuk Tadeusz, 602
Oleszczukowie, 400
Olędzccy, 489
Olędzki Andrzej Emil, ks., 265, 395
Olszewscy, 533
Olszewski Aleksander, 506
Olszewski Mieczysław, 527
Olszewski Władysław, 533
Olton Grażyna, 740
Ołdakowscy, 506, 507, 509
Ołdakowska D., 507
Ołdakowska Katarzyna (z d. Krasnodębska), 506, 507
Ołdakowska Konstancja (c. Franciszka), 506, 507, 707, 708
Ołdakowska Ludwika (c. Franciszka), 506, 507
Ołdakowska Marianna (z d. Sutkowska), 698
Ołdakowska Teodora (z d. Załęska), 698
Ołdakowska Waleria (c. Franciszka), 506, 507
Ołdakowski Franciszek (o. Pawła), 700, 713
Ołdakowski Franciszek (s. Michała), 506, 507, 508
Ołdakowski Ignacy (s. Józefa), 698
Ołdakowski Jan (s. Józefa), 698
Ołdakowski Józef (o. Jana, Macieja, Michała, Piotra i Wacława), 697, 698
Ołdakowski Maciej (s. Józefa), 698
Ołdakowski Michał (s. Józefa), 698
Ołdakowski Michał (s. Stanisława-Michała), 506, 507
Ołdakowski Paweł (s. Franciszka), 510, 700
Ołdakowski Piotr (s. Józefa), 698
Ołdakowski Stanisław-Michał (o. Michała), 469, 506, 507
Ołdakowski Wacław (s. Józefa), 698
Ołdakowskiego Stanisława-Michała ż. – Sobolewska, 506, 507
Ołtarzewscy, 400
Ołtarzewska Anna, 469
Ołtarzewska Cecylia, 227
Ołtarzewska Elżbieta, 406
Ołtarzewski Walenty (o. Świerżawskiej Maryanny), 706
Omieciuch Jacek, 602
Onichim, 436
Onisej, 436
Oniszym, 436
Oniszymowicz Michał, 436
Oniszymowicz Mikołaj, 496
Oniśk Ewa, 583
Opęchowski Paweł, 509
Orak, 466
Ordyniakowie, 400
Orkan Władysław, 315
Orłowski R., 453
Orłowski, 377
Ormianie, 124
Osiecki Edward, o., 304
Osińska Barbara, 47, 75, 176, 179
Ossolińska Teresa, 701
Ostieński  Rafał, bp, 662
Ostojski Wacław, ks., 288
Ostrowscy, 400
Ostrowski Adam, 702
Ostrowski Andrzej, 713
Ostrowski Jan, 499
Ostrowski Kazimierz, 509
Ostrowski Maciej, ks., 411
Ostrowski Paweł, 377
Ostrowski, 504, 519
Owsianka Marzenna, 582
Owsziński Stanisław, ks., 196, 292
Oziębło Z., ks., 126
Ożarowski Wiktor, ks., 398

P
Pacheyka Paweł, 562
Pacoska, 533
Pacuski K., ks., 547
Pacuski Kazimierz, 150
Paczuski, 533
Paderewska Jadwiga (z d. Kossowska), 700
Paderewska Katarzyna (z d. Ołdakowska), 700
Paderewska Małgorzata (z d. Wrzoskówna), 700
Paderewski Franciszek (s. Jerzego, o. Jana), 700
Paderewski Jan (s. Franciszka, o. Józefa), 700
Paderewski Jerzy (s. Piotra, o. Franciszka), 700
Paderewski Józef (s. Jana), 700
Paderewski Kacper, 700
Paderewski Piotr (o. Jerzego), 700
Padkowscy rodzina 456
Padkowska Elżbieta córka Stanisława, żona Sebastiana Suchodolskiego 442
Padkowski Stanisław 442
Paduch Antoni, ks., 287
Paknys Mindaugas, 229
Palka Paweł (z Łukowa), 166
Palloti Wincenty, ks., św., 80, 198, 310, 360, 365, 382, 424
Palucewicz Szymon, 562
Pałczik, 444
Pałka Paweł, 197, 199
Pałubicki Zdzisław, o., 366
Pamrów Halina, 226
Panasiuk, 71
Panske Paul, 487
Paplaras Jan, ks., 409
Paprocki B., 491
Paraskiewicz-Rochańska, 565
Parnicki Teodor, 550
Parol Janusz, 601
Parys Henryk, 585
Parys Jan, 379
Parys Józef, 173, 218
Pasternak Józef, 439
Pastewka Irena, 481
Pastewka Stanisław, 481
Paszkiewicz H., 543
Paszkowska Danuta, 143
Pataj Mikołaj, 40
Patka Stanisław (z Rawy), 642
Patka Stanisława (z Rawy) ż., 642
Patkowscy, 193, 443, 456, 525
Patkowski Andrzej, 35, 191, 193, 230, 455, 456, 524, 561
Patkowski Mikołaj, 524
Patkowski Piotr (s. Andrzeja), 191, 193, 524
Patkowski Przecław, 191
Patkowski Stanisław (s. Andrzeja), 193, 524
Pavie Nadine, 789
Paweł (s. Jana), 501
Paweł (s. Macieja), 462, 500
Paweł (s. Ostafieja), 489
Paweł (s. Szczepana), 500
Paweł (z Broku), 563
Paweł (z Długiego), 493
Paweł (z Grodna), ks., 34, 630
Paweł (z Kurowa), 641
Paweł (z Rytel), 34
Paweł (ze Stelągów), 462
Paweł Apostoł, św., 65, 157, 166, 197, 209, 215, 343, 365, 624, 663, 668
Paweł III, papież, 231, 396
Paweł IV, papież, 276
Paweł VI, papież, 58, 80, 121, 181, 190, 623
Pawełczuk Edward, 515, 600, 601
Pawełczuk Maria (z d. Niepiekło), 600, 601
Pawiński Adolf, 451
Pawlewska Ewa, 553
Pawlewska Monika, 553
Pawliczyk Marcin, 506
Pawluk Krystyna, 104-106
Pawluk, 504
Pawłowski Edward, 169, 203
Pełka Krystyna, 577, 582
Pełszyk Tomasz, ks., 372, 688
Pendzich Jan, 560
Perkulik, 466
Perthees Karol, 671
Perzanowski Wiesław, 570
Pestalozzi, 737
Pędzich Piotr, dk., 293
Pętkowski Jan, 710
Pętkowski Piotr, 705
Pętkowski Walenty, 710
Piasecki Waldemar, 536
Piastecka (Piasecka)  Anna (z d. Pociejówna), 660
Piasteckj (Piasecki)  Piotr, 660
Piastowie, 672
Piątkowicz Maria (z d. Rytel), 509
Piechota B. Z., 72
Pieczanowski Piotr, ks., 160, 253, 286
Pieczara Stanisław, ks., 287
Piekarska, 730
Pieluch Mikołaj, 506
Pieluchowa (z Rytel Święckich), 506
Pietrak Andrzej, 571
Pietrak Barbara, 567
Pierzchała Kazimierz, ks., 372
Pierzchanowski Stefan, 528
Pietrak Kamil, 571
Pietraszek Alfreda , 730-731
Pietraszek Bolesław, 730-731
Pietraszek Sabina, 731
Pietraszek Zofia, 731
Pietraszko Alfred, 540
Pietraszko Bolesław, 540
Pietrowicz Bartosz, 499
Pietrowicz Jan (s. Bartosza), 499
Pietrozik, 444
Pietrzak Marian, 512
Pigul, 452
Pigulowie, 533
Pilech, 646
Pilichowscy, 400
Pilichowska Emilia, 571
Pilichowska Lidia, 415, 416, 593, 594
Pilichowski Kazimierz, 173
Pilichowski P., 537, 539
Pilichowski Piotr, 576, 589, 593
Piłsudski Józef, 565
Pio, o., św., 413
Piotr (s. Jakuba), 499, 501
Piotr (s. Jarosława), 500
Piotr (s. Mikołaja), 233
Piotr (s. Mikołaja), 501
Piotr (z Alkantary), o., św., 259
Piotr (z Maleszewy), 464
Piotr (z Poznania), 231
Piotr (ze Stelągów), 462
Piotr (ze Złotek),  531
Piotr Apostoł, św., 85, 157, 166, 209, 343, 365, 663, 668
Piotra (ze Złotek) ż. – Jadwiga (z d. Kossowska), 531
Piotraszkowa Katarzyna, 495
Piotrowski W., 389
Piotrowski Władysław, płk, 570
Pisarczik, 444
Pisarek J. , 572
Pisarek Jadwiga, 571, 602
Pisarek Mateusz, 445
Pisarkowie, 444
Piskorek 444
Piskorek Julian, o., 299
Piszorek Maciej, 445
Pius IX, papież, 128
Pius V, papież, św., 396
Pius VI, papież, 673
Pius VII, papież, 113-114, 116, 161, 187, 188, 189, 384, 389, 390, 391, 548, 664-667, 751
Piwko Stanisław, 734
Piwońscy, 42, 446, 447
Piwońska Anna, 446
Piwoński Jan (s. Andrzeja), 446
Piwoński Jan (s. Jana), 446
Piwoński Jan (s. Sebastiana), 446
Piwoński Niemir (s. Jana), 446
Piwoński Sebastian, 446
Piwowar Tadeusz, 610
Piwowarowie, 610
Placek Seweryna, 722
Pleban (z Wyszonek), 640
Pleszczyński Adolf, ks., 71
Plewa Wojciech, 505
Plewczyński M., 500
Płachno Artur, ks., 57, 147, 413
Płaska Marcin, 440
Płeszka Stanisław, 500
Pniewski Bogusław, 138, 277
Pniewski Bohdan, prof., 171, 623, 759, 763, 769, 773, 778, 783, 788
Pobikrowski Bartłomiej, 95, 96, 640
Pobikrowski Jakub, 95
Poborski Jan Kanty, ks., 363
Pobożanie, 532
Pobożanin Jan (s. Marcina), 532
Pobożanin Marcin, 532
Podbielski Mikołaj, 710
Poddębek Andrzej, ks., 235, 562, 684
Podgórska Agnieszka, 583
Podgórska Paulina, 583
Podgórski Stanisław, 173
Podhalanie, 606
Podlasiacy, 622
Podlesiowie, 400
Podleś Antoni, ks., 342
Podleś Grażyna, 612
Podleś Józef, 540
Podleś Władysława, 220
Podleś Zygmunt, 203
Podniesiński Edward, 512
Podraza Piotr, 25
Pogorzelska Julia, 610
Pogorzelska Marianna (z d. Lipińska), 255
Pogorzelski Andrzej Franciszek (s. Kazimierza), ks., 37, 62, 116, 163, 255-256, 257, 293, 377, 379, 392, 418, 447, 458, 510, 521, 535, 564, 684
Pogorzelski Jan, 610
Pogorzelski Kazimierz (o. Franciszka Andrzeja, ks.), 255
Pogorzelski Wacław, 734
Pokropa, 451
Pokropek Marian, 216, 485, 498, 534
Polacy, 131, 430, 431, 454, 458, 512, 535, 536, 537, 543, 545, 581, 586, 596, 724, 725, 739, 759, 764
Polthowski Tomasz, 193
Pomorzanie, 486
Popiel, bp, 128
Popławski Edward, 401
Popławski Tomasz, 127
Potocka Ludwika, 111
Pożarska Halina (z d. Rytel), 509
Półtorek, 519
Późny Jakub, 714
Prekerowa Teresa, 536
Prędota (z Wyszomierza), 493
Prokop Krzysztof Rafał, 97, 123, 140
Proniccy, 522
Prostek Franciszek, 420
Prostek Henryk (s. Stanisława), 736
Prostek Julianna, 736
Prostek Stanisław (o. Henryka i Wacława), 736
Prostek Wacław (s. Stanisława), 736
Prostek, 21, 39, 468
Prostko Bolesław (s. Jana), 721
Prostko Jan (o. Bolesława, Michała i Piotra), 721
Prostko Marianna (ż. Jana), 721
Prostko-Prostyńska Anna (ż. Michała), 722, 723
Prostko-Prostyńska Joanna Wiktoria (c. Michała), 722, 723
Prostko-Prostyńska Stefania (z d. Grygierczyk), 722
Prostko-Prostyński Arkadiusz (s. Piotra), 722, 723
Prostko-Prostyński Jan (s. Piotra), prof., 479, 720-722, 723
Prostko-Prostyński Jan Aleksander (s. Michała), 722, 723
Prostko-Prostyński Michał (s. Jana, o. Jana Aleksandra i Joanny Wiktorii), 722, 723
Prostko-Prostyński Michał (s. Jana, o. Michała), 720, 721
Prostko-Prostyński Michał (s. Michała), 720, 721
Prostko-Prostyński Piotr (o. Jana, s. Jana), 721, 722
Prostko-Prostyński Tadeusz (s. Piotra), 722, 723
Prostowski, 21
Prostyńscy, 21, 22, 25, 33, 39, 125, 150, 152, 199, 433, 461, 467, 468, 470, 479, 552, 562, 651, 621, 717, 720
Prostyńska Anastazja, 465
Prostyńska Dorota (z d. Kossowska), 233, 462, 463, 464, 465, 716
Prostyńska Elżbieta (z d. Miłkowska), 24, 716
Prostyńska Elżbieta (z d. Rakowska), 468, 469
Prostyńska Jadwiga (z d. Łochowska), 462-463, 466
Prostyńska Katarzyna (c. Andrzeja), 716
Prostyński Adam (s. Baltazara), 237, 716
Prostyński Andrzej (s. Jakuba), 23, 24, 34, 627, 630, 716
Prostyński Baltazar (s. Marcina), 469
Prostyński Baltazar (s. Mikołaja), 233, 462, 465, 466, 716
Prostyński Baltazar (s. Wojciecha), 36, 466
Prostyński Bartłomiej (s. Bogdana), 462, 463, 464, 465, 716
Prostyński Bogdan (s. Andrzeja, o. Jana (I) i Piotra), 24, 30, 31, 32, 34, 35, 47, 48, 49, 55, 94, 98, 151, 152, 165, 185, 199, 233, 462, 464, 465, 517, 530, 531-532, 627, 628, 629, 630, 631,  633, 636, 663, 716, 756, 761, 766, 771, 776, 780, 786
Prostyński Franciszek (s. Piotra), 235, 237, 716
Prostyński Franciszek (s. Sebastiana), 461, 469, 716
Prostyński Jakub („de Prostynia”), 22, 23, 716
Prostyński Jakub (o. Kazimierza), 37
Prostyński Jakub (s. Andrzeja), 464, 469, 517, 716
Prostyński Jan (I) (s. Bogdana), ks., 232-233, 234-235, 294, 296, 376, 462, 464, 465, 531, 562, 684, 716
Prostyński Jan (II), ks., 153, 156, 158, 199, 237-239, 285, 294, 296, 684
Prostyński Jan (s. Macieja), 462, 465
Prostyński Jan (s. Michała), 233, 235,236, 562, 716
Prostyński Jan (s. Mikołaja), 233, 716
Prostyński Jan (s. Piotra), 462, 469
Prostyński Jerzy (s. Macieja), 237
Prostyński Jerzy (s. Piotra), 236, 716
Prostyński Kazimierz (s. Jakuba), 37, 466, 469
Prostyński Krzysztof (s. Mikołaja), 233, 235, 237, 462, 466, 716
Prostyński Leonard (s. Bogdana), 239
Prostyński Maciej (I) (s. Mikołaja), ks., 233-234, 294, 296, 297, 383, 464, 465, 684
Prostyński Maciej (II), ks., 294, 297
Prostyński Maciej (s. Andrzeja), 24, 32, 34, 35, 152, 165, 185, 191, 716
Prostyński Maciej (s. Bogdana), 462, 463, 464, 468, 517
Prostyński Maciej (s. Jana), 237, 562, 716
Prostyński Maciej (s. Mikołaja), 561-562, 716
Prostyński Maciej (s. Piotra), 35
Prostyński Maciej 627, 630
Prostyński Marcin (s. Stanisława), 469
Prostyński Marcjan (s. Piotra), 468
Prostyński Michał (s. Andrzeja, o. Jana), 24, 32, 34, 152, 165, 185, 233, 235, 463, 464, 468, 627, 629, 630, 716
Prostyński Mikołaj (o. Jana i Piotra), 233
Prostyński Mikołaj (s. Andrzeja, o. Baltazara, Krzysztofa oraz Macieja (I), ks.), 24, 32, 34, 47, 76, 86, 98-99, 100, 108, 152, 165, 166, 176, 178, 185, 233, 237, 463, 464, 465, 485, 517, 622, 627, 629, 630, 663, 716, 750
Prostyński Paweł (s. Bogdana), 462, 463, 464, 465, 716
Prostyński Paweł (s. Macieja), 235, 466, 716
Prostyński Piotr (o. Marcjana), 466, 468, 469
Prostyński Piotr (s. Bogdana), 235, 237, 240, 460, 462, 463, 464, 465, 466, 716
Prostyński Piotr (s. Jakuba), 23, 24, 716
Prostyński Piotr (s. Mikołaja), 233, 465, 716
Prostyński Samuel, 470
Prostyński Sebastian (s. Krzysztofa), 716
Prostyński Sebastian (s. Macieja), 235, 237, 239, 240, 460, 462, 466, 716
Prostyński Stanisław (s. Marcina), 465, 469
Prostyński Stanisław (s. Piotra), 462
Prostyński Tomasz, 469
Prostyński Walenty, 465, 468
Prostyński Wit (s. Andrzeja), 463, 716
Prostyński Wojciech (s. Baltazara), 237, 716
Prostyński Wojciech (s. Marcina), 466, 469
Prostyński Wojciech 466
Prostyński, 242, 466
Prostyńskiego Andrzeja ż (z Kuczab), 716
Prostyńskiego Kazimierza ż., 469
Prostyńskiego Piotra ż., 469
Protasiewicz, bp, 230
Prus Bolesław, 298
Pruszkowski Józef, ks., 126, 128, 129, 130, 131, 234, 257
Pruszyńska Regina, 570
Przedlżecki, 367, 638
Przesmycka Barbara (z d. Moczulska), 256
Przesmycka Hanna, 615
Przesmycki Leon (s. Piotra), ks., 43, 58, 113, 129, 164, 200, 256-258, 393, 419, 684
Przesmycki Piotr, 256
Przewoźna Alina, 411
Przewoźna Danuta, 566
Przewoźna Emilia, 315
Przewoźna Irmina (z d. Kamińska), 315
Przewoźna Paula, 406
Przewoźni, 400
Przewoźnik Stanisław, 519
Przewoźnik, 466
Przewoźny Hubert, 315
Przewoźny Krystian, 406, 420
Przewoźny Krzysztof, 315
Przewoźny Tomasz, 219, 295, 315
Przeździecki Henryk, bp, 102, 113, 118, 159, 160, 164, 165, 190, 197, 266, 268, 269, 324, 369, 377, 379, 385, 386, 395, 399, 401, 402, 420, 474, 587, 623
Przyborowska Teresa, 612
Przybyła Zbigniew, 128, 129
Przybysz Antoni, ks., 289
Przysztupa  Grzegorz, 601
Przywoznik, 466
Przywoźna Paulina, 416
Ptaśnik Jan, 543
Puchalska Maria, 415
Puchała Roman, 123
Pulcyn Tadeusz, 305
Puścian Henryk, 448
Pythołowski Szymon, 643-644
Pytka Ignacy, 711
Pytkiewski (Rytliński) Antoni, 707
Pytla Franciszek, 734
Pytla Józef, 734
Pyzyra S., 485

R
Rabek E., 615
Rabikauskas Paulius, 186, 286
Rabinowitz L. I., 618
Rabul (z Rossano), 66
Raczek Jerzy, 489
Raczek Rafał (s. Jerzego), 489
Raczek, 191
Raczko Jerzy, 494
Raczko Stanisław, 193
Raczkowie, 489
Radgowski Krzysztof, 520
Radgowski Marcin, 520
Radomska Agnieszka, 602
Radoszewski Bogusław, bp, 383
Rafałowicz Mikołaj (z Czapli), 494
Rakoczy Jerzy, książę, 467
Rakowska Krystyna, 417
Ramotowska Iwona, 73, 74
Ratyńscy, 533
Ratyńska Agnieszka, 602
Ratyńska Elżbieta (z d. Suchodolska), 696
Ratyński Adam, ks., 240
Ratyński Antoni, 37, 223, 388
Ratyński Marcin, 533
Ratyński Stanisław, 696
Ratyński Wincenty, 511
Rawa Jan, 36
Réau Louis, 60, 73
Rechowicz Marian, ks., 342
Redosz Jarosław, ks., 353
Rekus, 452
Religa Adolf, ks., 409
Renik Anastazja, 415, 593
Renik Angelika, 416
Renik Artur, 406
Renik Edyta, 406
Renik Irena, 415
Renik Janina, 602
Renik Karol, 474
Renik Marianna, 412
Renik Michał, 406, 420
Renik Wojciech, 379
Renikowie, 400, 535
Retel (Retil) Marcin, 487
Rębacz Andrzej, o., 372
Rękawek M., 514
Ringelblum Emanuel, 536
Rithel Sebastian, 499
Roch, św., 113, 168, 170, 177, 186, 188, 190, 214, 280, 343
Rochańska Maria, 369
Rogala W., 541, 581
Rogalski Artur, 78, 96
Rogozińska Lidia, 226, 416
Rogozińska Wanda, 369, 583
Rogoziński Kamil, 420
Roguski Jakub, 377
Roguski Jan, ks., 196, 286, 292
Rojewski Andrzej, ks., 372
Rokossowski Konstanty, 169
Roliński, 78
Romaniuk Marian Piotr, 136
Romanowicz Daniel, książę, 543
Romanowska Jadwiga, 575
Romowie, 536, 538
Roosevelt Franklin, 539
Rosiak Andrzej, ks., 372
Rosiński R., ks., 288
Rosjanie, 124, 128, 130, 447, 448, 565, 606, 720
Roskosz Sylwia, 416
Rosłon Wojciech, 602
Rosłanowie, 533
Rospond Stanisław, 21
Rostek Andrzej, 496
Rostek Antoni, 218
Rostek Czesław, 173, 178, 180, 184, 575
Rostek Edward, 218
Rostek Estera, 406
Rostek Janina, 412
Rostek Józef, 218
Rostek Karolina, 420
Rostek Katarzyna, 227, 406, 414
Rostek Kazimiera, 218
Rostek Martyna, 583
Rostek Ryszard, 218, 454
Rostek Stanisław (s. Andrzeja), 496
Rostek, 202, 451, 452, 453
Rostkowianka Dorota 490
Rostkowie, 400
Rostkowska Anastazja (z d. Zawistowska), 710
Rostkowski Adam (s. Szymona), 710
Rostkowski Jakub (o. Rocha), 705
Rostkowski Michał, 506
Rostkowski Roch (s. Jakuba), 705
Rostkowski Stanisław, ks., 286
Rostkowski Szymon (o. Adama), 710
Rostkowski Zbigniew, ks., 15, 142, 206, 284, 320, 372, 416, 537, 541, 688
Rostkowski, 466
Rothman (Nowakowska) Marta (c. Bruna), 729-730
Rothman (Nowakowska) Nina (c. Bruna), 729-730
Rothman (Nowakowski) Bruno (o. Marty i Niny), 729-730
Rowicka Antonina, 220
Rowicki Józef, 220
Rozan Marcin, ks., 239
Rozemberd Albina, 527
Rozemberd Henryk, 527
Rozemberd Marianna, 527
Rozemberd Zofia, 527
Rozemberdowie, 526
Roztkowska Kunegunda (z d. Rytel), 709
Roztkowski Antoni (s. Wojciecha), 709
Roztkowski Kazimierz (s. Wojciecha), 709
Roztkowski Leonard, 711
Roztkowski Wojciech (o. Antoniego i Kazimierza), 709
Rubin Bird, 540
Rubin, ks., 299
Rucińska Anna (z d. Jaczewska), 275
Rucińska Olga, 143
Ruciński Jan (o. Józefa, ks.), 275
Ruciński Jarosław, ks., 688
Ruciński Józef (s. Jana), ks., 78, 79, 122, 133, 137, 138, 171, 173, 175, 178, 179, 199, 203, 204, 275-277, 289, 298, 304, 370, 478, 588, 685, 759, 763, 768-769, 773, 778, 783, 788
Rudo Andrzej, 207
Rudo Kinga, 406
Rudowski Jan, 512
Rupniewski Stefan, bp, 245, 320, 360
Rusecki Marian, ks., 77
Rusek, 444
Rusin, 647
Rusiniak Edward, 474
Rusiniakowie, 590
Ruskowie, 533
Russocki Stanisław, 479, 484, 486
Ruszkiewicz Henryk, ks., 288
Rutkowscy, 400
Rutkowska Paulina, 406
Rutkowski Adam, 536
Rutkowski Fryderyk (o. Rytel Katarzyny), 708
Rutkowski H., 26, 460
Rybak, 519
Rybieński Marcjan, ks., 186, 622
Rybińscy, 535
Rybka Teofil, ks., 474
Rycak Zbigniew, ks., 372, 688
Rychlik Elżbieta, 46, 59, 143
Rychlikowa I., 435-436, 518
Ryciak Marzena, 615
Rydzewski J., 138
Rymars, 466
Rymut Kazimierz, 21, 26
Rynnik Franciszek, 653
Ryster Julian, ks., 120
Ryś Grzegorz, 81
Rytel (z Tarkowa), 512
Rytel (z Treblinki), 519
Rytel Adam (o. Adama), 706
Rytel Adam (o. Maryanny), 709
Rytel Adam (o. Mateusza) 1790, 701, 708, 709, 710
Rytel Adam (o. Walentego), 706
Rytel Adam (o. Wojciecha), 699, 700
Rytel Adam (s. Adama), 706
Rytel Adam (s. Andrzeya), 706, 710
Rytel Adam (s. Baltazara), 699
Rytel Adam (s. Jerzego), 488
Rytel Adam (s. Marcina), 700
Rytel Adam (s. Piotra), 697
Rytel Adam (s. Tomasza), 697, 698
Rytel Adam (s. Walentego), 711
Rytel Adam (sąsiad Rytel Jakuba), 704
Rytel Adam, 490, 491, 493, 499, 508
Rytel Adrian (s. Macieja; o. Stanisława), 504, 506, 697
Rytel Agnieszka (c. Barnaby, ż. Mateusza), 700
Rytel Aleksander (Olechno, o. Macieja, Mikołaja, Stanisława), 717
Rytel Aleksander (s. Lucjana), 509
Rytel Aleksy (s. Piotra), 490, 496, 717
Rytel Alina, 740
Rytel Anastazja, 420
Rytel Andriani (o. Marcina), 697
Rytel Andrzej (dworzanin królewski), 490, 494
Rytel Andrzej (o. Adama), 706, 710
Rytel Andrzej (o. Mateusza), 701
Rytel Andrzej (o. Michała), 697
Rytel Andrzej (s. Andrzeja), 489
Rytel Andrzej (s. Bartłomieja), 496, 501
Rytel Andrzej (s. Dominika), 493, 495, 496, 497, 502, 717
Rytel Andrzej (s. Marcina), 496
Rytel Andrzej (s. Mikołaja), 496
Rytel Andrzej (s. Pawła), 495, 501
Rytel Andrzej (s. Piotra, o. Jakuba), 496, 717
Rytel Andrzej (s. Stanisława), 700
Rytel Andrzej (s. Szczepana), 436, 482, 494, 495, 717
Rytel Andrzej (s. Tomasza), 697, 698
Rytel Andrzej (z Lizy), 490, 491, 494, 497
Rytel Andrzej (z Lizy), ks., 316
Rytel Andrzej (z Rottenbergu), 486
Rytel Andrzej (Galicja), 508
Rytel Aniela (z d. Rytel), 509
Rytel Antoni (a. Pawła), 711
Rytel Antoni (o. Grzegorza), 700
Rytel Antoni (o. Kacpra i Walentego), 508-509
Rytel Antoni (o. Kacpra), 700, 705, 706, 710, 711
Rytel Antoni (o. Rytel Marianny), 698
Rytel Antoni (s. Bronisława), 509
Rytel Antoni (s. Franciszka), 509
Rytel Antoni (s. Mateusza), 709
Rytel Antoni (s. Michała), 700, 702
Rytel Antoni (s. Seweryna), 698
Rytel Antoni (s. Tomasza), 697
Rytel Antonina (c. Michała), 699
Rytel August (o. Małgorzaty), 709, 710
Rytel Augustyn (o. Macieja), 707, 708
Rytel Augustyn (s. Leona), 699, 700, 703, 704, 705
Rytel Augustyn (s. Leonarda), 699
Rytel Baltazar (o. Adama), 699
Rytel Barbara (c. Kacpra), 698
Rytel Barbara (ż. Wawrzyńca), 506, 509
Rytel Barnaba (o. Agnieszki), 700
Rytel Bartłomiej (o. Katarzyny), 700
Rytel Bartłomiej (s. Piotra), 496
Rytel Bartłomiej (s. Wojciecha), 706, 708, 710
Rytel Bartłomiej (Galicja), 508
Rytel Bartłomiej, 491
Rytel Benedykt, 713
Rytel Bernhard, 508
Rytel Bronisław (s. Leonarda), 509
Rytel Butko Piotr, 509
Rytel Cecylia (ż. Stanisława z Wszebor), 15, 740
Rytel Cherubin (o. Macieja), 697, 699
Rytel Dionizy, 708, 710
Rytel Dominik (s. Piotra, o. Andrzeja, Jakuba, Leonarda, Stanisława i Urbana), 436, 493, 496, 502, 717
Rytel Dorota (z d. Rostkowska), 490
Rytel Elżbieta (c. Mikołaja), 488, 717
Rytel Elżbieta (z d. Rybicka), 509
Rytel Elżbieta (ż. Mikołaja), 420, 488, 492, 717
Rytel Eugeniusz Piotr, 512
Rytel Ewa (z d. Rytel-Skorek), 496, 699
Rytel Fabian (s. Marcina, o. Kajetana), 704, 710
Rytel Feliks (Olyechnowiczy), 495
Rytel Feliks (s. Michała), 496
Rytel Feliks (s. Piotra), 496
Rytel Feliks (s. Stefana), 699
Rytel Florian (s. Stanisława), 490, 494
Rytel Franciszek (o. Tomasza), 697
Rytel Franciszek (s. Ludwika), 509
Rytel Franciszek (s. Walentego), 698, 706
Rytel Grzegorz (mąż Józefaty), 702, 703
Rytel Grzegorz (s. Aleksego), 496
Rytel Grzegorz (s. Antoniego), 700
Rytel Grzegorz (s. Leona), 703
Rytel Grzegorz (s. Sebastiana), 698
Rytel Grzegorz (s. Wawrzyńca, o. Jana), 699
Rytel Halszka, 493
Rytel Helena, 424
Rytel Hieronim (s. Mikołaja), 496
Rytel Idzi (s. Szymona), 704
Rytel Ignacy (s. Walentego), 706, 711
Rytel Jadwiga (c. Mikołaja, ż. Olechny), 493, 496,717
Rytel Jadwiga (c. Piotra), 509
Rytel Jakub (o. Mateusza), 700, 701, 704
Rytel Jakub (o. Stanisława, Walentego i Wojciecha), 700, 702, 703, 704, 705, 706, 707, 708
Rytel Jakub (s. Andrzeja), 489, 493, 717
Rytel Jakub (s. Dominika), 496, 502, 717
Rytel Jakub (s. Marcina), 496
Rytel Jakub (s. Michała) 1750, 698, 704
Rytel Jakub (s. Mikołaja), 496
Rytel Jakub (s. Piotra), 496
Rytel Jakub (s. Stanisława), 496
Rytel Jakub (s. Stefana), 496
Rytel Jakub (s. Wojciecha), 708, 710
Rytel Jakub, 490
Rytel Jan (o. Kazimierza), 509
Rytel Jan (o. Roztkowskiej Kunegundy), 709
Rytel Jan (s. Andrzeja), 496
Rytel Jan (s. Grzegorza), 699
Rytel Jan (s. Kacpra), 509
Rytel Jan (s. Krzysztofa), 498, 502
Rytel Jan (s. Marcina), 496
Rytel Jan (s. Michała), 496
Rytel Jan (s. Piotra), 496
Rytel Jan (s. Stanisława), 496, 502
Rytel Jan (sołtys), 510
Rytel Jan (Galicja), 508
Rytel Jan, 490, 495, 496
Rytel Janina (z Prostyni), 590
Rytel Janina, 415
Rytel Jarosław (s. Jakuba), 496
Rytel Jerzy, 488, 499
Rytel Józef (o. Mikołaja), 701
Rytel Józef (s. Kacpra), 699
Rytel Józef (s. Macieja), 699, 700, 701
Rytel Józef (s. Mieczysława), 509
Rytel Józef (s. Mikołaja), 496, 502
Rytel Józef (s. Stefana), 699
Rytel Józefata (z d. Godlewska, ż. Grzegorza), 702-703
Rytel Julja (c. Lucjana), 509
Rytel Kacper (o. Barbary), 698
Rytel Kacper (o. Józefa), 699
Rytel Kacper (s. Antoniego), 508-509, 700, 705, 706, 710, 711
Rytel Kajetan (s. Fabiana), 704, 710
Rytel Kalikst (s. Ludwika), 509
Rytel Katarzyna (c. Bartłomieja, ż. Wojciecha), 700
Rytel Katarzyna (c. Józefa, wdowa po Michale, ż. Piotra), 709
Rytel Katarzyna (z d. Rutkowska), 708
Rytel Katarzyna (ż. Tomasza), 708
Rytel Katarzyna, 496
Rytel Kazimierz (o. Macieja), 698
Rytel Kazimierz (s. Jana), 509
Rytel Kazimierz (s. Stanisława), 509, 697
Rytel Kazimierz (s. Walentego), 699
Rytel Kazimierz (s. Wojciecha), 700
Rytel Kazimierz (z Wszebor), 739
Rytel Klara (z d. Myśliborska), 706, 709
Rytel Klemens (s. Jakuba), 496, 501
Rytel Konstancja (ż. Mateusza), 710
Rytel Krystyna, 505
Rytel Krzysztof (o. Macieja), 699, 700
Rytel Krzysztof (s. Bartłomieja), 496
Rytel Krzysztof, 490
Rytel Leon (o. Augustyna), 700, 703, 704, 705
Rytel Leon (o. Grzegorza), 703
Rytel Leon (s. Jana), 509
Rytel Leonard (o. Augustyna), 699
Rytel Leonard (s. Dominika), 496, 499, 717
Rytel Leonard (s. Ludwika), 509
Rytel Leonard (s. Wawrzyńca), 496
Rytel Leonard, 490
Rytel Lucjan (s. Franciszka), 509
Rytel Ludwik, 506, 509
Rytel Łukasz (s. Wojciecha (Adalberta)), 702
Rytel Maciej (1790), 714
Rytel Maciej (o. Józefa), 700, 701
Rytel Maciej (o. Macieja), 502
Rytel Maciej (o. Mikołaja), 697, 699
Rytel Maciej (o. Pawła), 700
Rytel Maciej (s. Augustyna), 707
Rytel Maciej (s. Bartłomieja), 491, 496, 502
Rytel Maciej (s. Cherubina; o. Adriana), 697, 699
Rytel Maciej (s. Jana), 496
Rytel Maciej (s. Kazimierza), 698,
Rytel Maciej (s. Krzysztofa), 699, 700
Rytel Maciej (s. Marcina), 496
Rytel Maciej (s. Mateusza), 509
Rytel Maciej (s. Michała), 699
Rytel Maciej (s. Olechny), 496, 717
Rytel Maciej (s. Wojciecha), 502
Rytel Maciej (Galicja), 508
Rytel Maciej, 490, 490, 499
Rytel Maciej Tomasz (s. Macieja), 502
Rytel Marcin (o. Adama), 700
Rytel Marcin (o. Andrzeja, Jana, Stanisława, Macieja, Wojciecha), 496
Rytel Marcin (o. Fabiana), 704
Rytel Marcin (o. Jana, Jakuba, Mikołaja), 496
Rytel Marcin (o. Mateusza), 696, 698
Rytel Marcin (s. Andriani), 697
Rytel Marcin (s. Jakuba), 496
Rytel Marcin (s. Michała), 699
Rytel Marcin (s. Stanisława), 496
Rytel Marcin (właściciel Rytel od 1430 r.), 485, 497
Rytel Marek (o. Żebrowskiej Franciszki), 697
Rytel Marek (s. Józefa), 509
Rytel Marianna (1776), 619
Rytel Marianna (z d. Rytel, ż. Antoniego), 698
Rytel Marianna (z d. Rytel-Floryszczyk), 700
Rytel Marianna (z d. Zakrzewska), 698
Rytel Marjanna (ż. Mateusza), 509
Rytel Maryanna (c. Adama, ż. Tadeusza), 709
Rytel Maryanna (z d. Szymborska (Szuliborska)), 709
Rytel Mateusz (Galicja), 508
Rytel Mateusz (m. Konstancji), 710
Rytel Mateusz (o. Tomasza), 709
Rytel Mateusz (o. Wojciecha), 698, 699
Rytel Mateusz (s. Adama), 701, 708-709, 710
Rytel Mateusz (s. Andrzeja), 701
Rytel Mateusz (s. Jakuba), 700, 701, 704
Rytel Mateusz (s. Marcina), 696, 698
Rytel Mateusz (s. Walentego), 699
Rytel Mateusz (s. Wojciecha), 701
Rytel Mateusz, 711
Rytel Michał (1769 r.), 508
Rytel Michał (o. Antoniego), 700, 702
Rytel Michał (o. Jakuba), 698, 704
Rytel Michał (o. Marcina), 699
Rytel Michał (o. Wojciecha), 700
Rytel Michał (s. Aleksego), 496
Rytel Michał (s. Andrzeja), 697
Rytel Michał (s. Jana), 496
Rytel Michał (s. Stanisława), 697
Rytel Michał (s. Tomasza), 699
Rytel Michał (s. Walentego), 700
Rytel Michał (s. Wojciecha), 697, 698
Rytel Mieczysław (s. Franciszka), 509
Rytel Mieczysław (s. Mieczysława), 509
Rytel Mieczysław (s. Piotra), 509
Rytel Mieczysław (s. Władysława), 509
Rytel Mikołaj (o. Walentego), 699
Rytel Mikołaj (s. Andrzeja), 488, 489, 492, 493
Rytel Mikołaj (s. Józefa), 701
Rytel Mikołaj (s. Macieja), 697, 699
Rytel Mikołaj (s. Marcina), 496
Rytel Mikołaj (s. NN.), 717
Rytel Mikołaj (s. Olechny), 496, 717
Rytel Mikołaj 490, 492
Rytel Mikołajowa, 493
Rytel Miron, 224
Rytel Natalja (c. Lucjana), 509
Rytel NN. (o. Mikołaja i Piotra), 717
Rytel Norbert (s. Jakoba), 509
Rytel Olechny, 496
Rytel Paweł (1794), 706, 711
Rytel Paweł (o. Antoniego), 711
Rytel Paweł (o. Szymona), 697
Rytel Paweł (Paweł z Rytel), 34, 316
Rytel Paweł (s. Jana), 496
Rytel Paweł (s. Macieja), 700
Rytel Paweł (s. Mateusza), 701
Rytel Paweł (s. Piotra), 490
Rytel Paweł (s. Szczepana), 482, 489, 494, 495, 497
Rytel Paweł (s. Szczepana), 717
Rytel Paweł, 496, 497, 508, 630
Rytel Piotr (m. Rytel-Skorek Ewy), 699
Rytel Piotr (o. Adama), 697
Rytel Piotr (o. Andrzeja, Bartłomieja, Feliksa, Jana, Walentego), 496
Rytel Piotr (1632 r.), 494
Rytel Piotr (o. Jakuba), 496
Rytel Piotr (o. Tomasza), 696
Rytel Piotr (s. Jakuba), 496
Rytel Piotr (s. Lucjana), 509, 511, 512
Rytel Piotr (s. Mikołaja), 501
Rytel Piotr (s. NN., o. Aleksego, Andrzeja, Dominika, Piotra, Szczepana), 717
Rytel Piotr (s. Piotra), 717
Rytel Piotr (s. Szczepana), 490, 494, 495, 717
Rytel Piotr (s. Wojciecha), 709
Rytel Piotr (Galicja), 508
Rytel Piotr 490, 492
Rytel Roman (s. Antoniego), 509
Rytel Sebastian (1558 r.), 490, 499
Rytel Sebastian (o. Grzegorza), 698
Rytel Sebastian (s. Wojciecha),699
Rytel Seweryn (o. Antoniego), 698
Rytel Stanisław (1838 r.), 509
Rytel Stanisław (brat Andrzeja, Dominika, Stanisława i Szczepana), 436, 493
Rytel Stanisław (kancelaria ziemska drohicka 1565-1571 r.), 502, 503
Rytel Stanisław (nauczyciel w Sadownem), 512
Rytel Stanisław (o. Andrzeja), 700
Rytel Stanisław (o. Jakuba, Jana, Marcina), 496
Rytel Stanisław (o. Kazimierza), 697
Rytel Stanisław (o. Rytel-Andryanik Marianny), 696
Rytel Stanisław (Olyechnowiczy), 495
Rytel Stanisław (poborca bielski), 495
Rytel Stanisław (s. Andriana; o. Michała), 697
Rytel Stanisław (s. Andrzeja), 496, 497
Rytel Stanisław (s. Dominika), 496, 717
Rytel Stanisław (s. Feliksa), 499, 502
Rytel Stanisław (s. Franciszka), 509
Rytel Stanisław (s. Jakuba), 700, 705, 706, 707, 708, 710
Rytel Stanisław (s. Jana), 496
Rytel Stanisław (s. Marcina), 496
Rytel Stanisław (s. Michała), 496
Rytel Stanisław (s. Olechny), 496, 717
Rytel Stanisław (s. Piotra), 717
Rytel Stanisław (s. Wojciecha), 697, 698
Rytel Stanisław (woznyj kljacza), 499
Rytel Stanisław (z Wszebor), 15, 638, 738-739, 740
Rytel Stanisław, 490, 494
Rytel Stanisław, ks., 294, 296
Rytel Stefan (o. Feliksa), 699
Rytel Stefan (o. Józefa), 699
Rytel Stefan (s. Jana), 496
Rytel Sylwester, 705
Rytel Szczepan (s. Piotra, o. Andrzeja, Pawła i Piotra), 436, 482, 489, 492, 493, 494, 495, 496, 497, 717
Rytel Szczęsny, 500
Rytel Szymon (o. Idziego), 704
Rytel Szymon (s. Pawła), 697
Rytel Szymon (s. Walentego), 706
Rytel Szymon (s. Wojciecha), 699
Rytel Szymon, 508
Rytel Tadeusz, 711
Rytel Teofil (s. Franciszka), 509
Rytel Teofila (z d. Bogucka), 697
Rytel Tomasz (1595 r.), 490, 494
Rytel Tomasz (1773 r.), 508
Rytel Tomasz (1838 r.), 509
Rytel Tomasz (o. Adama), 697
Rytel Tomasz (o. Andrzeja), 697, 698
Rytel Tomasz (o. Justyny), 708
Rytel Tomasz (o. Michała), 699
Rytel Tomasz (o. Tekli), 706
Rytel Tomasz (s. Dominika), 496
Rytel Tomasz (s. Franciszka, o. Antoniego), 697
Rytel Tomasz (s. Mateusza), 706, 709
Rytel Tomasz (s. Piotra), 696- 1708
Rytel Tomasz (tzw. jałmużnik), 392
Rytel Urban (s. Dominika), 496, 717
Rytel Wacław (s. Lucjana), 509, 512
Rytel Walenty (o. Adama), 711
Rytel Walenty (o. Kazimierza), 699
Rytel Walenty (o. Mateusza), 699
Rytel Walenty (o. Michała), 700
Rytel Walenty (s. Adama), 706
Rytel Walenty (s. Jakuba, o. Franciszka, Ignacego i Szymona), 698, 700, 702, 705, 706, 707, 708, 709
Rytel Walenty (s. Jana), 509
Rytel Walenty (s. Mikołaja), 699
Rytel Walenty (s. Piotra), 496
Rytel Wawrzyniec (Laurenty), 706
Rytel Wawrzyniec (o. Grzegorza), 699
Rytel Wawrzyniec, 493, 496
Rytel Witold (s. Piotra), 509
Rytel Władysław (1674), 494
Rytel Władysław (działacz Ligi Narodowej), 511-512
Rytel Władysław (s. Franciszka), 509
Rytel Władysław (s. Władysława), 509
Rytel Wojciech (Adalbert; o. Łukasza), 702
Rytel Wojciech (o. Bartłomieja), 706, 708
Rytel Wojciech (o. Jakuba), 708, 710
Rytel Wojciech (o. Jaruzelskiej Agnieszki), 697
Rytel Wojciech (o. Kazimierza), 700
Rytel Wojciech (o. Michała), 697, 698
Rytel Wojciech (o. Piotra), 709
Rytel Wojciech (o. Szymona), 699
Rytel Wojciech (s. Adama), 699, 700
Rytel Wojciech (s. Andrzeja), 502
Rytel Wojciech (s. Bartłomieja), 496
Rytel Wojciech (s. Jakuba), 496
Rytel Wojciech (s. Jakuba), 700, 702, 703, 704, 705, 706, 708
Rytel Wojciech (s. Marcina), 496
Rytel Wojciech (s. Mateusza), 698, 699
Rytel Wojciech (s. Michała), 700, 703, 704
Rytel Wojciech (s. Sebastiana), 699
Rytel Wojciech (s. Stanisława), 697, 698
Rytel Zachariasz, 496
Rytel Zofia, 496
Rytel Zygmunt (ps. Szeliga Zbigniew Jan, „Dzik”), 729-730
Rytel Zygmunt (s. Wacława), 509, 512, 540
Rytel, ż. Mikołaja, 489, 492
Rytelewska Anna (z d. Jerzmanowska), 491
Rytelewska Tekla (z d. Korytkowska), 492
Rytelewska Teresa (z d. Podgórska), 492
Rytelewski Adam (s. Marcina), 492, 506
Rytelewski Andrzej (s. Jakuba), 492
Rytelewski Antoni (s. Mateusza, o. Jakuba), 491, 492
Rytelewski Franciszek, 492, 506
Rytelewski Jakub (s. Antoniego), 492
Rytelewski Józefat (s. Andrzeja), 492
Rytelewski Kacper, 492
Rytelewski Marcin, 492
Rytelewski Mateusz, 491, 492, 506
Rytelewski Wojciech, 492, 506
Rytelewski, 492, 504
Rytelowie, 109, 243, 400, 433, 458, 481, 486-487, 490, 491, 492, 493, 497, 501, 502, 503, 508, 509, 512, 552, 621
Rytelowski, 242
Rytel-Andrianik (Andrieani), 504
Rytel-Andrianik Agnieszka, 15
Rytel-Andrianik Aleksandra, 15
Rytel-Andrianik Artur, 15, 308
Rytel-Andrianik Beata, 15
Rytel-Andrianik Dawid, 15
Rytel-Andrianik Dominik, 15
Rytel-Andrianik Franciszka, 222, 601
Rytel-Andrianik Jakub (s. Michała, o. Mateusza), 700, 701, 702, 703, 704, 705
Rytel-Andrianik Jarosław, 419
Rytel-Andrianik Józef (syn Jana), 15, 173, 222
Rytel-Andrianik Józefa, 51, 170, 203, 208
Rytel-Andrianik Julia, 15
Rytel-Andrianik Krzysztof, 15, 308
Rytel-Andrianik Marian, 14, 103, 211, 222, 223, 305, 308, 372, 412, 417, 420, 424
Rytel-Andrianik Marianna (z d. Rytel), 696
Rytel-Andrianik Marzena, 222, 223
Rytel-Andrianik Mateusz (s. Jakuba), 700, 701, 702, 703, 705
Rytel-Andrianik Michalik Grzegorz, 713
Rytel-Andrianik Michalik Jakub, 713
Rytel-Andrianik Michalik Wojciech, 713
Rytel-Andrianik Michał (o. Jakuba), 700, 701, 703, 704, 705
Rytel-Andrianik Michał (o. Wojciecha), 701, 702, 711
Rytel-Andrianik Monika, 15
Rytel-Andrianik Paweł, ks., 3, 4, 6, 39, 50, 57, 67, 72, 76, 95, 103, 111, 112, 123, 124, 125, 131, 137, 139, 142, 143, 189, 211, 216, 217, 272, 280, 281, 283, 294, 308-309, 313, 405, 412, 413, 419, 433, 445, 541, 554, 572, 654, 724
Rytel-Andrianik Stanisław, 420, 696
Rytel-Andrianik Sylwester, 15, 308, 406, 557
Rytel-Andrianik Wacław, 102
Rytel-Andrianik Waleria, 15, 209, 415
Rytel-Andrianik Wanda (z d. Rytel), 14, 209, 308, 415, 424
Rytel-Andrianik Wojciech (s. Michała), 700, 701, 702, 711
Rytel-Andrianikowie, 209, 400
Rytel-Cherubin Mikołaj, 714
Rytel-Cherubińczyk Maciej, 506
Rytel-Floryszczyk Bernard (o. Rytel Marianny), 700
Rytel-Floryszczyk Hanna (z d. Stańczuk), 612
Rytel-Floryszczyk Jan, 701, 713
Rytel-Floryszczyk Józef, 698, 700
Rytel-Floryszczyk Łukasz, 713
Rytel-Floryszczyk Mikołaj, 713
Rytel-Floryszczyk Sławomir, 419
Rytel-Floryszczyk Stanisław, 210, 504
Rytel-Floryszczyk, 504
Rytel-Kochanek Kacper, 713
Rytel-Kochanek Walenty, 713
Rytel-Kosut Józef, 713
Rytel-Kosut Paweł, 713
Rytel-Kuc (Kucz), 503-504
Rytel-Kuc Adam, 703, 711, 713, 714
Rytel-Kuc Fabian (s. Stefana), 699
Rytel-Kuc Franciszek (s. Walentego), 697
Rytel-Kuc Ignacy (o. Walentego), 698
Rytel-Kuc Jan (o. Wojciecha), 696
Rytel-Kuc Jan (z Rytel Święckich), 713
Rytel-Kuc Jan, 515
Rytel-Kuc Józef (s. Stefana), 699, 713
Rytel-Kuc Kazimierz (s. Walentego), 699
Rytel-Kuc Marcin, 600
Rytel-Kuc Marianna, 513-514
Rytel-Kuc Mateusz (s. Walentego), 699, 713
Rytel-Kuc Michał, 703
Rytel-Kuc Regina, 415
Rytel-Kuc Stanisław (s. Walentego), 699
Rytel-Kuc Stanisław, 603
Rytel-Kuc Stefan (o. Fabiana), 699
Rytel-Kuc Stefan (o. Józefa), 699
Rytel-Kuc Teresa, 222
Rytel-Kuc Wacław, 222
Rytel-Kuc Wacław, 222
Rytel-Kuc Walenty (o. Mateusza), 699
Rytel-Kuc Walenty (o. Walentego), 697
Rytel-Kuc Walenty (s. Ignacego), 698
Rytel-Kuc Wojciech (o. Wojciecha), 696
Rytel-Kuc Wojciech (s. Wojciecha), 696
Rytel-Kuc Zenon, 419
Rytel-Kucowie, 223, 400
Rytel-Kucz Stanisław, 504
Rytel-Pawlik Marcin (o. Zofii), 699
Rytel-Pawlik Zofia (c. Marcina), 699
Rytel-Pietrzyk Tomasz, 697, 698
Rytel-Siłka Andrzej (o. Mateusza), 698, 699
Rytel-Siłka Benedykt (s. Mateusza), 700, 714
Rytel-Siłka Jan, 222, 527, 600
Rytel-Siłka Maciej (o. Wojciecha), 700
Rytel-Siłka Marcin, 503
Rytel-Siłka Mateusz (o. Antoniego), 709
Rytel-Siłka Mateusz (o. Benedykta), 700
Rytel-Siłka Mateusz (o. Tadeusza), 703, 704
Rytel-Siłka Mateusz (s. Andrzeja), 698, 699
Rytel-Siłka Mateusz, 702, 713
Rytel-Siłka Stanisław, 222
Rytel-Siłka Tadeusz (s. Mateusza), 703, 704, 713
Rytel-Siłka Wojciech (s. Macieja), 700, 714
Rytel-Siłka, 503
Rytel-Skorek (Skorczyk), 503
Rytel-Skorek Adam (o. Mateusza), 700, 714
Rytel-Skorek Antoni (s. Tomasza, o. Kossowskiej Małgorzaty ), 698, 711
Rytel-Skorek Franciszek (s. Stanisława), 735
Rytel-Skorek Halina, 416, 513-514, 521, 571, 585, 590
Rytel-Skorek Jadwiga, (c. Stanisława), 735
Rytel-Skorek Jakub, 711
Rytel-Skorek Janina (ż. Stanisława), 735, 740
Rytel-Skorek Józef, 714
Rytel-Skorek Kazimierz, 714
Rytel-Skorek Mateusz (s. Adama), 700, 713
Rytel-Skorek Mateusz, 509
Rytel-Skorek Mirosława, 415
Rytel-Skorek Piotr (o. Wojciecha), 699
Rytel-Skorek Polikarp, 735
Rytel-Skorek Radosław, 523
Rytel-Skorek Stanisław (o. Franciszka, Jadwigi i Polikarpa), 735, 740
Rytel-Skorek Stanisław, 503
Rytel-Skorek Stanisław, 714
Rytel-Skorek Tomasz (o. Antoniego), 698
Rytel-Skorek Tomasz, 420, 523, 585
Rytel-Skorek Wojciech (o. Rytel Ewy), 699
Rytel-Skorek Wojciech (s. Piotra), 699
Rytel-Skorkowie, 400, 535
Rytel-Skurek Jakub (s. Wojciecha), 708
Rytel-Skurek Maryanna (z d. Woytkowska), 708
Rytel-Skurek Wojciech (o. Jakuba), 708
Rytel-Spionek Stanisław, 713
Rytel-Tyburcy Adam, 714
Rytel-Tyburcy Barbara, 299
Rytel-Tyburcy Helena Genowefa, s., 294, 299, 309-310
Rytel-Tyburcy Marcin (s. Szymona), 698
Rytel-Tyburcy Marian, ks., 209, 288, 294, 298-299, 309, 317
Rytel-Tyburcy Polikarp, 298, 309
Rytel-Tyburcy Stanisław, 299
Rytel-Tyburcy Szymon (o. Marcina), 698
Rytel-Tyburcy Zofia (z d. Skłodowska), 298, 309
Rytel-Tyburczak Wojciech, 509
Rytel-Tyburczy, 400
Rytel-Wszołek Józef (s. Marcina), 700
Rytel-Wszołek Marcin (o. Józefa), 700
Rytel-Wszołek Szymon, 711
Rytel-Wyrwas Adam, 509
Ryterski Piotr, 491-492
Rythelo Marcin, 487
Rytlewski Kazimierz, 512
Ryttel Karol, ks., 512
Ryżewski Grzegorz, 28
Rząśnicki Adolf, 512
Rzepińska Halina, 576
Rzewuska Anna (c. Wawrzyńca), 36, 618
Rzewuski Arnolf (s. Wawrzyńca), 36, 618
Rzewuski Henryk, 455
Rzewuski Marcin (s. Wawrzyńca), 36, 618
Rzewuski Wawrzyniec (o. Anny, Arnolfa i Marcina), 36, 618

S
Sabina, św., 663
Saczkowicz Jadwiga (z d. Rytel, ż. Olechny), 488
Saczkowicz Olechno, 488, 489
Saczkowicz Stanisław, 463
Sać (z Rytel-Święckich), 600
Sadlej Paweł, 177
Sadowski A., 571, 585, 586
Sadycz Mikołaj, 530
Saeman, 15
Sagiewscy, 646
Sakowska Ruta, 536
Salomon (z Rytel Święckich), 498
Samoczyński Józef, 610
Samogicki, 640
Samotyjek Zofia, 575
Samsel Edward, bp, 124
Samsonowicz Henryk, 18
Samsonowicz Jan, 481, 482
Samuel Wojciech, 609
Samulak Zdzisław, 209, 415, 417
Samulakowie, 400
Sapa J. , 585
Sapieha Fryderyk, 234
Sapieha, 467
Sarnecka Jadwiga, 415
Satnisławowicz Żakowicz Jan, 499
Sawicki Jakub, 46, 155
Sawicki Jakub, 485
Sawicki Jan, 461
Sawicki Krzysztof (II), 461
Sawicki Krzysztof, 461
Sawicz, 525
Saysse-Tybiczyk Kazimierz, 125
Sceśnik, 504
Schenk Wacław, ks., 342
Schletz Alfons, 361
Schwarz Franz, 538
Sebastian (s. Macieja), 462
Sebastian (s. Stanisława), 501
Sebastian (s. Wojciecha), 500
Sebastian, św., 60
Sebastjan (s. Wawrzyńca), 500
Sebestyjanowicz Ambrożej, 499
Sela Ben, 731
Semkowicz Władysław, 12, 191, 443, 460, 488
Serseń, 457
Sęczyk Stanisław, 447, 472
Sęczyn E., 492
Sęk, 519
Sforza Bona, królowa, 14, 52, 58, 108, 115, 158, 182, 189, 234, 465, 622, 750, 756, 761, 766, 771, 776, 781, 786
Siar Jan (z Broku), 440
Siedlecki Janusz, 513
Sienkiewicz Henryk, 486, 550
Sikorczik, 444
Sikorska Anna Maria, 445
Siłka Albina, 514
Siłka Barbara, 602
Siłka Władysław, 514
Siłkowie, 514
Siuchiński M., 28
Siwek Kazimierz, 437
Siwiński Jan, 734
Skarpetowski Józef, ks., 294, 303
Skarpetowski Lucjan, 303
Skarszewski Wojciech Leszczyc, bp, 44, 162, 324, 252, 255
Skarszewski Wojciech, ks., bp, 471
Skarżyńscy, 400
Skarżyńska Krystyna, 411
Skarżyńska Wiesława, 205
Skarżyński Zygmunt, 204, 205
Skierska Izabela, 29, 67, 494
Skiwska Konstancja (z d. Paderewska), 698
Skiwski Andrzej, 469
Skiwski Jan (o. Józefa), 698
Skiwski Józef (s. Jana), 698
Skiwski Stanisław, 36, 461, 469
Skiwski Szymon (s. Andrzeja), 469
Skłodo Jan, 500
Skłodowski Stanisław, 697, 698
Skomorucha Wacław, ks., bp, 70-71, 72, 79, 119, 122, 124, 175, 268, 273, 281, 331, 345, 371, 420
Skoneczna Regina, 606
Skoniecka Aleksandra, 369
Skonieczny Jakub, 520
Skorek, 499
Skorodiuk Józef Władysław, ks., 304
Skorupkowie, 502
Skorupski Piotr 461
Skowronek Jerzy, 131
Skrocka Helena, 612
Skrocki Jan, 612
Skwierczyńska Janina, 612
Skrzeczkowscy, 535
Skrzeczowski Jan, 420
Skrzypczyński Tadeusz, 595
Skubiś I., ks., 550
Sluborski Jan, 378
Słampk Jakub (z Brańska), 440
Słowacki Juliusz, 566
Słowianie, 550
Smoleńska Maria, 415
Smoleński Władysław, 460
Smoliński Antoni, 583
Smyk Helene, 784
Smyk Helmut, 784
Snitko-Rzeszut Janina, 448
Sobczak Kazimierz, 169
Sobczyk Waldemar, 536
Sobechowicz Jan, ks., 328
Sobestjan (s. Jana), 501
Sobiczek, 451
Sobieraj Tadeusz, 512
Sobieska Barbara, 571
Sobol Mariola, 602
Sobolewska Marzena, 589
Sobolewski Jan, 445
Sobolewski Leszek, 208
Sobolewski Zygmunt, 204
Sobotka Edmund, 173
Sobotka Franciszek, 474
Sobotka Iwona, 594
Sobotka Lidia, 415, 589
Sobotka Marianna, 420
Sobotka Paweł, 470
Sobotka Stanisław, 470
Sobotka Tobiana, s., 118, 210
Sobotka Wacław, 173
Sobotkowie, 400
Socha Anna, 500
Socha Franciszek, 521
Socha Grażyna, 412
Socha Stanisław, 500
Socha Stefan, kpr., 522
Sochowie, 522
Socik Krystyna, 415
Socik Stefan, 528
Socik, 504
Socikowie, 400
Sokołowski Czesław, bp, 58, 159, 164, 165, 225-226, 269, 271, 274, 287, 324, 379, 407, 535, 588
Sokołowski Marcin, ks. 196, 286, 292
Sokołowski, 312
Solikowski Jan Dymitr, bp, 382
Soliński W. , 582
Sołoczki, 641
Sołoducha Danuta, 610
Sołopa Andrzej, ks., 313
Sosnowski Dariusz, o., 372
Soszka Elżbieta (z d. Rabek), 611, 612
Soszyński Roman, ks., 11, 21, 67, 69, 125, 128, 171, 198, 200, 201, 208, 221, 266, 269, 271, 278, 280, 344, 366, 379, 459
Sowa Beata, 615
Sowa Franciszek, 72
Sowieci, 720, 721
Spalitabaka Maria, 566
Spaltabaka Aleksander, 379
Spaltabaka Ewelina, 406
Spaltabaka Krzysztof, 206
Spaltabaka Roman, 206
Spaltabaka Stanisław, 224
Spaltabakowie, 400
Sroka E., ks., 328
Stachurczik, 444
Stalin Józef, 169, 203
Stangl Franz, 539
Stangreciuk Mikołaj, 470
Stanisław (skarbnik ziemi nurskiej), 707-708
Stanisław (s. Jana), 500, 501
Stanisław (s. Marków), 516
Stanisław (s. Andrzeja), 501
Stanisław (woźny ziemski), 501
Stanisław (z Okrąglika), 457
Stanisław (z Rostek), 496, 530
Stanisław (z Turobina), 641
Stanisław (z Zawist), 495
Stanisław (ze Stelągów), 462
Stanisław August, król, 509
Stanisław, bp., św., 74, 90, 112, 113, 186, 188, 190, 281, 343, 395, 645, 663
Stanisław, ks., 232, 285
Staniszewscy, 400
Stankiewicz A. , 578, 581
Stankiewicz-Jóźwik Jadwiga, 540, 732-733, 740
Stańczewska Ewa, 406
Stańczewski (z Prostyni), 590
Stańczuk Wacław, 606
Stańczuk Zofia, 611, 612, 616
Stańczukowie, 458
Starczewska Dorota, 615
Starczewski Cezary, 438
Stareżowski Stefan, ks., 287
Starowieyski Marek, ks., 72
Starykoń-Kasprzycki Stefan Janusz, 21
Starzyńska Urszula, 594
Starzyński Juliusz, 171
Staszic Stanisław, ks., 177, 179, 181, 298, 315
Stawarz Andrzej, 95
Steć Agnieszka (z d. Wesołowska), 615, 616
Stefan (z Podgórza), 497
Stefan (ze Stelągów), 462
Stefana (z Podgórza) ż., 497
Stefanowski M., ks., 397
Stefańska, 606
Steiner Jean Francois, 536
Steląg Piotr, 465
Sternowska (Hemowska lub Hernowska) Konstancja (z d. Ołdakowska), 707-708
Sternowski (Hemowski lub Hernowski) Maciey, 707-708
Sternowski (Hemowski lub Hernowski)
Stiepanowicz Wojtiech, 499
Stock Szymon, o., 396
Stokarska Jadwiga, 568
Stokowski Wawrzyniec, 397
Stolarczyk Jan, inż., 607
Stolarczyk Jan, ks., 289
Stopniak Franciszek, ks., 130, 260, 401
Strakacz, 344
Straszewscy, 158
Straszewski Józef, ks., 66
Strączek Tomasz, 216, 485, 534
Strąk Antonina, 566, 567
Strebel (Niemiec z Ukrainy), 539
Strumiłło Katarzyna (ż. Piotra), 28
Strumiłło Piotr (z Ciechanowca), 28, 455
Struss Szymon, ks., 264
Strychalski Jerzy, 128, 195, 458
Strynkiewicz Franciszek, 538, 541
Strzelczykowie, 533
Strzeszewski Czesław, 401
Styś Ilona, 583
Styś Karolina, 583
Stwasz A., 95, 654
Stwosz Wit, 10, 58, 64, 68, 182, 757, 762, 767, 772, 777, 782, 787
Stypa Stanisław, ks., 366
Styś Adolf, 227
Styś Jan, 397
Styś Teresa, 602
Suchodolscy, 39, 41, 194, 199, 432-433, 441, 442, 443, 444, 445, 446, 471, 519, 520, 525, 526, 534, 552, 621
Suchodolska Barbara (z d. Kossowska), 441, 457, 526, 719
Suchodolska Dorota (c. Sebastiana), 719
Suchodolska Dorota (z d. Kossowska), 441, 719
Suchodolska Elżbieta (c. Stanisława), 193
Suchodolska Franciszka (z d. Huba), 102, 189, 253, 326, 385, 392, 446, 534, 652-653, 719
Suchodolska Katarzyna (z d. Adamowska),  696, 697
Suchodolska Katarzyna (z d. Grabska), 36, 242, 444, 719
Suchodolska Klara (c. Wawrzyńca), 719
Suchodolska Kunegunda (z d. Staniszewska), 701
Suchodolska Małgorzata (z d. Kałuska, wdowa Wodyńska), 441, 442, 719
Suchodolska Maria (z d. Kossowska), 719
Suchodolska Tekla (z d. Zdanowska), 719
Suchodolska Teresa (z d. Potocka), 719
Suchodolski Adam (s. Michała), 719
Suchodolski Adam (s. Sebastiana), 442, 719
Suchodolski Aleksy (s. Franciszka), 719
Suchodolski Andrzej (s. Baltazara), 719
Suchodolski Andrzej (s. Sebastiana), 719
Suchodolski Baltazar (s. Franciszka, o. Andrzeja, Barnaby, Grzegorza i Michała), 696, 719
Suchodolski Baltazar, 525
Suchodolski Barnaba (s. Baltazara, o. Franciszka i Wawrzyńca), 37, 38, 165, 188, 248, 364, 719
Suchodolski Bartłomiej, 442
Suchodolski Dionizy (s. Franciszka), 719
Suchodolski Feliks (s. Stanisława, o. Jakuba, Jana, Krzysztofa, Sebastiana, Stanisława, Walentego), 442, 719
Suchodolski Franciszek (o. Jana), 697
Suchodolski Franciszek (s. Barnaby), 710
Suchodolski Franciszek (s. Sebastiana, o. Aleksego, Baltazara, Dionizego, Jana Wojciecha, Michała i Wincentego), 194, 445, 719
Suchodolski G., 191, 194, 196, 293, 456, 517, 524, 562
Suchodolski Grzegorz (s. Baltazara), 719
Suchodolski Jakub (s. Feliksa, o. Jana), 442, 443, 719
Suchodolski Jan (s. Feliksa), 442, 719
Suchodolski Jan (s. Franciszka), 697
Suchodolski Jan (s. Jakuba), 719
Suchodolski Jan (s. Sebastiana), 442, 719
Suchodolski Jan (s. Wawrzyńca), 719
Suchodolski Jan Wojciech (s. Franciszka), 719
Suchodolski Józef (s. Sebastiana), 534, 653, 701, 719
Suchodolski Józef (s. Wawrzyńca), 719
Suchodolski Kostka Andrzej (o. Wojciecha i Pawła), 719
Suchodolski Kostka Michał (s. Baltazara), 719
Suchodolski Krzysztof (s. Feliksa), 442, 719
Suchodolski Krzysztof (s. Wojciecha), 440-441, 442, 719
Suchodolski Laurenty, 80, 326, 363
Suchodolski Łukasz (s. Sebastiana), 445, 719
Suchodolski Marek (s. Wojciecha), 440-441, 719
Suchodolski Michał (s. Franciszka, o. Michała), 719
Suchodolski Paweł, 440, 441, 552, 719
Suchodolski Piotr (s. Mikołaja), 442
Suchodolski Sebastian (s. Feliksa, o. Adama, Jana i Sebastiana), 193, 442, 443, 456, 457, 525, 533, 618, 719
Suchodolski Sebastian (s. Sebastiana, o. Andrzeja, Doroty, Franciszka, Józefa, Łukasza, Stanisława), 194, 443, 443, 719
Suchodolski Sebastian (dziedzic Kiełczewa), 446
Suchodolski Stanisław (o. Elżbiety), 193
Suchodolski Stanisław (o. Stanisława), 468
Suchodolski Stanisław ( s. Wojciecha, o. Bartłomieja, Feliksa i Jakuba), 440, 719
Suchodolski Stanisław (s. Feliksa), 442, 719
Suchodolski Stanisław (s. Sebastiana), 36, 242, 444, 460, 719
Suchodolski Stanisław (s. Stanisława), 468
Suchodolski Stefan, 445
Suchodolski Walenty, ks., 442, 719
Suchodolski Wawrzyniec (s. Barnaby, o. Jana, Józefa i Klary), 38, 153, 189, 248, 364, 365, 652-653, 719
Suchodolski Wincenty (s. Franciszka), 526, 719
Suchodolski Wojciech (s. Andrzeja, o. Krzysztofa, Marka i Stanisława), 24, 440, 441, 488, 493, 719
Suchodolskiego Wawrzyńca s., 652-653
Sudak Józef, 173
Sudoł Janina, 610, 612
Sudymuntowicz Olechno, 488
Sulej M., 257
Sulimierski Filip, 22
Sułkowska-Kuraś Irena, 548
Suproniuk Jarosław, 485
Surgał Jolanta, 602
Suski Jan, ks., 232, 684
Swat Tadeusz, 18
Sweyke, 517
Syczewski Tadeusz, ks., dr, 15, 209, 224, 340, 366, 512, 688
Sygietyńska Hanna, 61, 68, 265, 518, 521, 527
Sykstus V, papież, 382, 383
Sylwestrzak Teresa, 602
Syta Emilia, 571
Syta Jolanta, 571
Szafraniec Kazimierz, o., 257
Szajko A., ks., 489
Szańkowski Adam, ks., 45, 246-248, 360, 363, 470, 563, 684, 619
Szczapik, 444
Szczasnowicz Patacha Wojtiech, 499
Szczasnowicz Wojtiech, 499
Szczechura Tomasz, 25, 28, 39, 69, 95, 177, 186, 202, 241, 255, 400, 402, 434, 439, 440, 449, 450, 451, 452, 453, 454, 459, 462, 467, 472, 473, 474, 475, 477, 484, 490, 498, 515, 519, 529, 534, 545, 565, 587, 617
Szczeciłło Antoni, 171, 173
Szczepanik W., 77
Szczepanowa Udowa, 499-500
Szczepanowicz Jan, 499
Szczepanowicz Kochanek Bartosz, 499
Szczepańscy, 459
Szczesnekgo Patikowicz Wojtiech, 499
Szcześniak Waleria, 415
Szcześniakowie, 400, 600
Szczęsny (z Rytel-Święckich), 502
Szczęśni, 533
Szczupakiewicz Chaja (z d. Wróblewicz), 726-727
Szczupakiewicz Chawa (c. Mosze), 726, 727
Szczupakiewicz Josek (s. Mosze), 726, 727
Szczupakiewicz Mosze (o. Chawy, Joska, Srulka), 726
Szczupakiewicz Srulek (s. Mosze), 726
Szeląg Jakub, 23
Szeliga (żołnierz), 491
Szembek Jerzy, abp, 270
Szendlerowicz Ida Irena, 730
Szepietowski Franciszek (o. Józefa), 706
Szepietowski Józef (s. Franciszka), 706
Szepietowski Kazimierz, 93, 102, 654
Szermer Klara (z d. Suchodolska), 446
Szermer Leopold, 446
Szermerowie, 433
Szerszeniowie, 400
Szerszeń Jan, 470
Szerszeń Kazimierz, 470
Szerszeń Walenty, 470
Szewczenko, 439
Szewczyk, 451
Szewczykowie, 400
Szierik, 466
Szklarski Włodzimierz, o., 409
Szlendak Kazimierz, ks., 287
Szorc Mikołaj, 497
Szordikowski Walenty, dk., 293
Szpot Mikołaj (z Krajowa), 93
Szremer Klara (z d. Suchodolska), 39
Szremer Leopold, 39
Szuciak Mieczysław, ks., 131
Szulborscy, 501
Szulist Władysław, 22
Szustek, 451
Szwedzi, 51, 157, 165, 186, 187, 241, 457, 467, 622
Szybka Bogusław, 612
Szymalski Mieczysław, 585
Szymanek Edward, ks., 312
Szymanik Barbara (z d. Kłósek), 314
Szymanik Ewa (z Prostyni), 597
Szymanik Ewa (z Kiełczewa), 314
Szymanik Kamila, 314
Szymanik Marcin, dk., 295, 315
Szymanik Maria, 590
Szymanik Piotr, 506
Szymanik Tadeusz, 314
Szymanowscy, 501
Szymańczyk Alfred, 219, 459
Szymańczyk Łukasz, 406
Szymańczyk Maria, 219
Szymańczykowie, 219, 400
Szymańska Beata, 416
Szymańska Honorata, 513
Szymańska Katarzyna, 416
Szymańska-Jóźwiak Wanda, 206
Szymański Beniamin Piotr Paweł, ks., bp, 71, 162, 163, 164, 165, 197, 256, 287, 257, 325, 326, 329, 343, 392, 398, 623
Szymański Grzegorz, 397
Szymański Józef, 191
Szymborski (Szuliborski) Jan (o. Rytel Maryanny), 709
Szymczak Zygmunt, ks., 288
Szymert Marcin, 710
Szymon Apostoł, św., 37, 115, 154, 363, 364
Szyszkowski Marcin, ks., bp, 549

Ś
Ścibor (ze Stelągów), 462
Ścibor Anna, 583
Śladewska Regina, 227
Śladewski (Prostyń) , 590
Ślebzak Henryk, 607
Ślepowrońscy, 501
Śliwczyk, 444
Śliwka Hieronim, 35
Śliwka, 466
Średziński Zbigniew Józef, ks., 291-292, 353, 406, 582, 602
Świątkowski W., 50
Świecko Ciechanowski Antoni, 442
Świecko Marcin, 519
Świejko Antoni (s. Jana), 519
Świejko Feliks, 517
Świejko Jakub (s. Stanisława), 463, 464, 493, 495, 516, 517
Świejko Jakub (s. Szczepana), 516
Świejko Jakub, 22, 23, 193, 518
Świejko Jan (s. Stanisława), , 490, 516, 517
Świejko Samuel (s. Jana), 490
Świejko Sebastian (s. Feliksa), 517
Świejko Szczepan (s. Jakuba), 516
Świejko Szczepan, 23
Świejko Szczęsny (Feliks), 518
Świejko Uhryn (Węgrzyn) Jan, 516
Świejko Zofia (z d. Rytelówna, ż. Samuela), 490
Świejko-Ciechanowiecki, 517
Świejkowie, 22, 515, 519, 621
Świejkowscy, 433, 488
Świejkowska Anna (z d. Ciechanowiecka), 517-518
Świejkowski Jan, 517-518
Świejkowski Sebastian, ks., 236-237, 294, 296, 684
Świejkowski Stanisław, 517, 519
Świerżawska Maryanna (z d. Ołtarzewska), 706
Świerżawski Kazimierz ), 706
Świeyko Ciechanowiecki Adam, 193
Świeyko Ciechanowiecki Albert, 193
Świeyko Ciechanowiecki Jan, 193
Świeyko Ciechanowiecki Sebastian, 193
Święcicki Jędrzej, 485
Święcicki, 166
Święcki Aleksy (Olechno), 493, 495, 496
Święcki Jakub, 496
Święcki Jan, 496
Święcki Marcin (z Ryteli), 488, 493
Święcki Piotr, 493, 496
Święcki Stanisław, 487-488, 493
Święcki Szczepan, 493
Święcki Tomasz, 467
Święcki Walenty (s. Jana), 501
Świniarska Teresa, 600
Świrski Ignacy, bp, 43, 58, 78-79, 80, 103, 120, 121, 132-133, 174, 180, 181-182, 276, 289, 301, 324, 331, 370, 371, 372, 429, 430, 438, 479, 623, 759, 763, 769, 773, 778, 783, 789
Świstek Józef, 401
Świstek Zofia, 459
Świstek Wacław, 590


T
Tábet Michelagnelo, ks., 308
Tararuj Anna, 528, 540
Tararuj Joanna, 615
Tararuj Marian, 528
Tararujowie, 201
Tarczyński, 507
Tarsycja (z Ceranowa), s., 118
Tatarczyk Witold, 243, 436
Tatarzy, 98, 99, 465, 622
Tchórznicki Gabriel Józef, al., 79, 101, 110, 650
Tenenbaum N., 740
Teodor, św., 663
Teodora, św., 197
Teodorczuk Franciszek, 123
Terciak Malwina, 421
Terencjusz (ze Stelągów), 462
Terlikowski (Złotki), 590
Terlikowski Jan, ks., 174, 176, 178, 276, 288, 328, 331, 366, 370
Terpigorew Niester, 25
Terpiłowski Grzegorz, ks., 405, 602
Teska Edward, 732
Teska Maria, 732
Theiner Augustin, 230, 231
Tofilow Walenty, 500
Tokarz Zofia, 536
Tomasz (z Gdańska), 643
Tomasz Apostoł, św., 306
Tomaszek Katarzyna, 420
Tomaszewska Agata, 536
Tomczuk Antoni, 739-740
Tomczykiewicz Stanisław, 575
Tomkowicz Matys, 499
Topolski, 54, 646
Tosińśka, 606
Trautmann R., 485-486, 517
Trebliński, 515, 519
Trojan Anna, 566
Trojanowski Paweł, ks., 160
Trolichowski Roch, ks., 78
Tromla Z., 474
Troński Bronisław, 740
Truskolaska Jadwiga, 610, 611, 612, 616, 617
Truskolaski Kazimierz, 527, 607
Truszkowa Angela, s., bł., 118
Trzciński Leszek, 205
Trzej Królowie, 390
Tuliński Jan, ks., 365
Turkowie, 400
Turos Krystyna, 416, 417
Turowski Konstanty, 401
Turski, prof., 608
Turski Bronisław Antoni, ks., 31, 256, 267, 269, 271, 272-273, 369, 527
Turski Feliks Paweł, bp, 116, 342
Turski K., 138
Turski Paweł, bp, 115, 116
Twardowski Jan, 585
Twarowska Cecylia, 123
Tworek, 451
Tyburczak-Wyrwasowie, 509
Tymiński (Poniatowo), 590
Tyszka Kasper, 445
Tyszkiewicz Jan, 18, 78, 439, 483, 484, 523

U
Udowa  Szczepanowa, 499-500
Udowej  Szczepanowej syn, 499-500
Ugniewski Stanisław, 445
Ugoski Andrzej, 649
Ugoskirgo Andrzeja c., 649
Ukraińcy, 124, 537, 539, 725, 739
Ulaczyk Stanisław, ks., 307
Ulanowski Bolesław, 12, 99
Ulanowski G., 450
Unici Podlascy, 116, 125, 128, 129, 130, 758, 763, 768, 773, 778, 783, 788
Unici z Kosowa, 126
Unici z Pratulina, bł., 132
Urban III, papież, 342
Urban Jan, ks., 128, 129, 279, 285
Urban VIII, papież, 59
Urbanowicz Bogusław, 312
Urbanowicz Halina (z d. Krupińska), 216, 312
Urbanowicz Jan, br., 216,295, 312-313
Urbanowiczowie, 216
Urbanowska Stanisława (z d. Rytel), 509
Urbańska Helena, 609
Urlichowa, 575
Urliński Jan, 475
Urski S., 469, 470, 485, 494, 506, 507, 508
Uruski Seweryn, hr., 21, 93, 96, 97
Usaczyk, 519
Uszeński Andrzej, 506
Uścieński Jan (o. Łukasza), 700
Uścieński Łukasz (s. Jana), 700
Uścieński Marcin (syn Piotrow), 501
Uziębło Krystyna, 415
Uziębło Ludwik, 734

V
Vanagas A., 486

W
Wacław (z Kręgów), 440
Wagner Jan, 166
Wagner Ludwik, 171
Wajnbergowie, 535
Walauski Stanisław, al., 363
Walczuk Małgorzata, 406
Walenty (s. Jakuba z Święcka), 487, 501
Walenty (s. Jana z Święcka), 487
Walenty (s. Stanisława), 500
Walenty (ze Stelągów), 462
Walewski Władysław, 22
Walicki Michał, 61, 67, 171
Walniacy, 535
Warczak Tadeusz, 97
Warda Irena, 415
Wardowie, 535
Warmiński, 377
Warpechowski Ludwik, ks., 70, 169, 170, 180, 200, 288
Wasieńko (Złotki), 590
Wasieńko Stanisław, 447
Wasilew, 548
Wasilewski Edmund, 9
Wasilowicz Anna (z Łańcuta), 76
Waturyeński, bp, 642
Wawrzyniec (s. Jana), 460
Wawrzyniec (z Stoczka), ks., 35
Wawrzyniec, ks., 285
Wawrzyniec, św., 155, 190, 191, 195, 456, 524, 750
Wawrzyński Jan, 472
Ważniewski Władysław, 169, 170, 203, 274, 370
Wąsowski Zbigniew, 276, 388, 512, 519
Wąż (z Rozbitego Kamienia), 37
Wąż Domicjan, 387
Wąż Marcin, 502, 519
Wdowiak Jerzy, 585
Weis, 307
Weiss Walter, gen., 169
Welik Grzegorz, 15, 39, 189, 433, 445
Wentczuk Jacek, dk., 293
Werner Maria, 398, 407
Wernic Andrzej, 25, 451
Wesołek Stanisław, 470
Wesołek, 451
Weteszka Jan, 500
Węgrzyniak Wojciech, ks., 688
Węgrzynowicz Teresa, 483
Wężowie, 503, 519, 621
Вычугжанина Лена, 779
Wiechowscy (z Wólki Okrąglik), 527
Wiechowscy, 400
Wiechowska Bronisława, 203
Wiechowska Helena, 226, 227
Wiechowska Karolina, 406
Wiechowska Lidia, 575
Wiechowska Lilla, 416
Wiechowski (ze Złotek), 530
Wiechowski Stanisław, 173
Wiechowski, 51
Wieczorek Janusz, 608
Wieliszewski Grzegorz, 562, 563
Wieliszewski Stanisław, 378
Wiendprczyk, 457
Wiernik Jankel, 536
Wierzbicka Lucyna, 208, 412, 415, 417, 553, 600
Wierzbicka Małgorzata (z d. Prostyńska), 465
Wierzbicka Stanisława, 208
Wierzbicki Grzegorz, 276, 388, 512, 519
Wierzbicki Henryk, 208
Wierzbicki Jakub, 465
Wierzbicki Jan, 462
Wierzbicki Mikołaj, 494
Wierzbowscy, 522
Wierzbowska, 491
Wierzbowski Teodor, 564
Wietrik, 444
Więcek-Tchórzewska W., 489
Wiktorzak Aleksandra, 734
Wilczur E. Jacek, 536
Wilczyńska Irena (z d. Rytel), 509
Wilde Roman, ks., 366, 399, 402
Wileński Jacek, 379, 412
Wilkiewicz-Wawrzyńczykowa Alina, 450
Willenberg Samuel, 536
Wincenty à Paulo, św., 80, 198, 310, 360, 622
Windorowie, 533
Winnikówna Anna, 369
Winter Irena, 587
Wiński, 519
Wiśniewska Anna, 575
Wiśniewski Jerzy, 18, 25, 435, 468, 485, 543
Witkowie, 501
Witkowska Aleksandra, s., 77, 78, 81, 84, 87, 88, 92, 106, 107
Witold, książę, 25, 28, 435, 436, 485, 491, 543, 548
Witt K., 513, 514, 528
Wittyg Wiktor, 466
Wlaźlacki Adolf, ks., 288
Władczuk Adam, 470
Władysław III Warneńczyk, król, 446
Władysław Jagiełło, król, 485, 491-492, 543
Włodarski Bronisław, 47, 485, 635
Włosi, 124
Włostowski Edward, 612
Wnorowski Kazimierz Józef, ks., bp, 429, 453
Wodyńscy, 442
Wodyński Jan, 442
Wodyński Mikołaj, 35
Wojciech (s. Baltazara), 462
Wojciech (s. Stanisława), 500
Wojciech (s. Szczepana), 500
Wojciech (s. Szczęsnego), 500
Wojciech (z Zembrowa), ks., 34
Wojciech (z Kiełczewa), 440
Wojciech (z Trebliny), 516
Wojciech, św., 90, 177, 343, 453, 647
Wojcieski Jarosław, ks., 316
Wojdyno Wincenty Aleksander, ks., 268-270, 344, 402, 474, 685, 617
Wojewódzki Ignacy, ks., 253, 254-255, 392, 443, 684
Wojewódzki Józef, 510
Wojtasik Janusz, 509
Wojtchowicz Kutaska Stanisław, 499
Wojtczuk Antoni, 528
Wojtiechowicz Kudaszczin Jan, 499
Wojtkowscy, 535
Wojtkowska Albina, 535
Wojtkowska Elżbieta, 415, 479, 535
Wojtkowski Jan, 167, 177, 535
Wojtyra Marcin, ks., 293
Wolff Adam, 24, 25, 27, 460, 461, 532, 585
Wolska, 609
Wołos (ps. Śmieszny), 512
Wołowska Kazimiera, s., bł., 207
Wołucki Paweł, bp, 383
Woś Jan, ks., 268, 274
Woyda Stefan, 439
Woytczik, 444
Woytkowski Jan (o. Rytel-Skurek Maryanny), 708
Woźniak Apolonia, 412
Woźniak Ewelina, 416
Woźniak Michał, ks., bł., 118, 207
Woźniakowie, 400
Woźnica Lucyna, 417
Wódka Stanisław, 379
Wódkowie, 400
Wójcicki, ks., 128
Wójcik Cyprian, ks., 391
Wójcik E., 527
Wójcik Józef, 606
Wójcik Krystyna, 576
Wójcik Marcin, 612
Wójcik Marian, 206
Wójcik Stanisław, 606
Wójcik Zdzisław, ks., 46, 50
Wójcik Zofia, 206
Wójcik Wacław, 607
Wójcikowie, 400, 452, 533
Wóycik Cyprian, ks., 286
Wroniecki Jan, ks., 126
Wronkowski Jan, 729
Wróblewicz Icchak (o. Aidy i Szczupakiewicz Chai), 726
Wróblewski Albert, 378
Wrzosek Izabela, 601
Wrzosek Józef, 601
Wrzosek Polikarp, 173, 374
Wsółowie, 533
Wssołkowscy, 490
Wszebor (z Mrogi), 97
Wszebor Adam (o Andrzeja), 696
Wszebor Andrzej (s. Adama), 696
Wszebor Bartłomiej (o. Kazimierza), 699
Wszebor Jadwiga (z d. Grądzka), 699
Wszebor Kazimierz (s. Bartłomieja), 699
Wszebora Anna (z d. Krosnowska), 97
Wszołek Szymon, 713
Wszołek, 490
Wszołkowie (z Lipek), 490
Wszyscy Święci, 60, 340, 390
Wuiek, 457
Wujek (Wuyko), 467
Wujek Andrzej, ks., 294, 305-306
Wujek Henryk, 51, 121, 530
Wujek Krystyna (z d. Goś), 305
Wujek L., 568, 572, 585
Wujek Piotr, 305
Wujek Stanisław, 607
Wujkowie, 202, 400, 533
Wuycik, 457
Wuyek Piotr, 470
Wycech Anna, 416
Wycech Beata, 416
Wycech Czesław, 118, 449
Wycech Ryszard, 588, 593
Wyczańska Małgorzata, 789
Wygonowski Karol, 37, 387
Wyrobek Dorota, 581
Wyrobek Szymon, 458
Wyrozębski Jan, ks., 187
Wyrzykowski Antoni, ks., 153, 155, 156, 199, 248-250, 363, 364, 368, 377, 684
Wyszogrodzcy, 400
Wyszogrodzka Kornelia, 590
Wyszogrodzka Marianna (z d. Chaberska), 302
Wyszogrodzki Mirosław Józef, ks., 180, 294, 302
Wyszogrodzki Roman, 590
Wyszogrodzki Romuald, 302
Wyszomierscy, 457, 501
Wyszomierski Jan, 397
Wyszomierski Michał, 455
Wyszomierski Stanisław, 457, 525
Wyszomirski Bolesław, 173, 202
Wyszomirski T., 255
Wyszyńscy, 117, 125, 135, 137
Wyszyńska Anastazja,  137
Wyszyńska Julianna (z d. Karp), 137, 331, 377
Wyszyńska Katarzyna (z d. Powierża), 136
Wyszyńska Stanisława, 137
Wyszyński Bronisław, ks., 288
Wyszyński Józef, ks. 256
Wyszyński Piotr, 135, 136
Wyszyński Stanisław, 135, 136, 137, 138, 331, 377, 263
Wyszyński Stefan, kard., 7, 13, 17, 61, 70, 80, 120, 121, 132, 133, 135-139, 142, 178, 181, 182, 263, 301, 303, 318, 331, 344, 376, 416, 449, 541, 565, 568-574, 621, 623, 625, 742, 748, 755, 760, 764, 770, 775, 780, 785
Wyszyński Wojciech, 525

Z
Zabagało Zofia, mgr, inż., arch., 206
Zabielski Piotr, ks., 289
Zaburzycki Adam, ks., 230
Zadrożna Agnieszka, 571
Zadrożna Anna, 406
Zadrożna Beata, 416
Zadrożnikowie, 533
Zadrożna Anna, 571
Zadrożny Stanisław, 143
Zadrożny Wojciech, ks., 289, 602
Zadrożny, 444
Zając Jerzy, 457
Zającik, 457
Zajc (z Starego Sącza), 606
Zakrzewski Adam (o. Rytel Marianny), 698
Zakrzewski Antoni (o. Jana), 711
Zakrzewski Jakub (o. Józefa), 702, 704, 706
Zakrzewski Jan (s. Antoniego), 710, 711
Zakrzewski Józef (s. Jakuba), 702, 703, 704, 706, 707
Zakrzewski Józef (s. Mikołaja), 705, 710
Zakrzewski Kazimierz (s. Wawrzyńca, o. Stefana), 704, 710
Zakrzewski Łukasz, 710
Zakrzewski Maciej (o. Stanisława), 705
Zakrzewski Michał, 703, 704
Zakrzewski Mikołaj (o. Józefa), 705, 710
Zakrzewski Stanisław (s. Macieja), 705, 708
Zakrzewski Stefan (s. Kazimierza), 710
Zakrzewski Wawrzyniec (o. Kazimierza), 704, 710
Zaleska Tekla (z d. Rytel), 706
Zaleski Franciszek (o. Wojciecha), 706
Zaleski Ignacy, 711
Zaleski Wincenty, ks., 72, 74
Zaleski Wojciech (s. Franciszka), 706
Zalewski Jan, 514
Zalewski Marek, 91, 515
Załuski Andrzej, ks., bp, 109
Załuski Marcin, ks., bp, 197
Zambroń Stanisław, 607
Zambrzycki Remigiusz Franciszek, bp, 254
Zamolska Anna, 416
Zamoyscy, 435, 447, 453
Zamoyski Jan, 582
Zamoyski Stanisław, 453
Zamoyski Zdzisław, 447, 448
Zapadka Franciszek, ks., 288
Zaręba Walenty, 246, 470
Zarębowie, 470
Zarzecki Stanisław, 165, 168
Zaścieński Franciszek, 249, 368
Zawadzka (z Rytel-Święckich), 600
Zawadzki Melchior, ks., 285
Zawadzki Stanisław, 483
Zawistowie, 501
Zawistowscy, 219
Zawistowska Ewa, 420, 710
Zawistowska Marcjanna (c. Bartłomieja), 709
Zawistowska Marianna, 420
Zawistowski Andrzej (s. Macieja), 704
Zawistowski Antoni (o. Jana), 705, 707, 711
Zawistowski Bartłomiej (o. Marcjanny), 709
Zawistowski Fabian (o. Stanisława), 704, 711
Zawistowski Franciszek, 714
Zawistowski H., 455
Zawistowski Ignacy, 420
Zawistowski Jakub (o. Rostkowskiej Anastazji), 710
Zawistowski Jan (s. Antoniego), 506, 705, 707, 711
Zawistowski Maciej (o. Andrzeja), 704
Zawistowski Stanisław (s. Fabiana), 704
Zawistowski Szymon, 714
Zawistowski Wojciech, 703, 713
Ząbeccy, 522
Ząbecki Franciszek, 522
Zbieć Marian, ks., 328
Zboński Albert, 562
Zbucki Rafał, ks., 15
Zdanowski A. R., 101
Zdanowski Jan Józef, ks., 243-244, 470, 684
Zdanowski Jan, ks., 37, 38
Zdanowski Kazimierz, ks., 244
Zdanowski, 377
Zdrodowska Dorota, 4
Zdunik, 466
Zeihr Wilhelm, 60
Zembrosik, 444
Zembrowscy (Zębrowscy), 519
Zembrowska Honorata, 208
Zembrowski Jan,  208
Zembrowski Michał, ks., 160
Zembrowski Stanisław (ze Swejkow), 519
Zenkowicz A. S., 23
Zeriffs, 606
Zębrowscy, 400, 509
Zębrowska Anna, 209, 210, 415, 417
Zębrowska Helena, 223
Zębrowska Janina, 602
Zębrowska Józefa, 209
Zębrowska Zofia, 416
Zębrowski Dariusz, 603
Zębrowski Eugeniusz, 222
Zębrowski Jakub, 506
Zębrowski Jan (syn Tomasza), 223
Zębrowski Łukasz, 406
Zębrowski Maciej (s. Piotra), 699
Zębrowski Mateusz, 38, 509
Zębrowski Mirosław, 419
Zębrowski Piotr (o. Macieja), 699
Zębrowski Tomasz, 223
Zębrowski Wacław, 208
Zębrowski Zbigniew, 419
Zgleczewski Adam (o. Felixa), 705
Zgleczewski Felix (s. Adama), 705, 708
Ziątek A., 600
Ziejka Franciszek, 128
Zielińska Beata, 609
Ziemba Jan, 587, 588, 590
Ziemowit IV, książę, 485
Zimnoch Jadwiga, 588
Zimnoch Mieczysław, 588
Ziontek Artur, 489
Ziontek Bogdan, 298
Ziółkowscy, 400
Ziółkowska (z Rytel-Święckich), 600
Ziółkowska Elżbieta (c. Stanisława), s., 294, 310
Ziółkowska Henryka, 576
Ziółkowska Jadwiga (z d. Podleśna), 310
Ziółkowski Jerzy, 218, 219
Ziółkowski Ryszard, 576
Ziółkowski Stanisław, 310
Złotek Bartosz, 533
Złotek, 529
Złotnikowa (z Drohiczyna), 647
Złotkowscy, 532, 533, 535, 552, 621
Złotkowska Anna, 571
Złotkowski Adam (o. Władysława), 533,698
Złotkowski Bartłomiej, 712
Złotkowski Jakub, 619
Złotkowski Jan (s. Władysława), 698
Złotkowski Jan (z Treblinki), 712
Złotkowski Jan, ks., 61
Złotkowski Konstanty (s. Władysława), 698, 699
Złotkowski Łazarz (s. Stanisława), 533
Złotkowski Marcin (s. Stanisława), 533
Złotkowski Stanisław, 533
Złotkowski Władysław (s. Adama; o. Jana i Konstantego), 698, 699
Zofia, św., 90, 641
Zołtuchowie, 533
Zowczak Jan, ks., 311
Zubka J., ks., 268
Zubrzik, 466
Zuzanna, św., 662
Zychora Jerzy, ks., 203-204, 289
Zyczyk, 444
Zygmuncik, 457
Zygmunt (cześnik podlaski), 442
Zygmunt August, król, 231, 444, 450, 490
Zygmunt I Stary, król, 52, 96, 189, 230, 500, 524, 622, 756, 761, 766, 770, 776, 781, 786
Zygmunt (poddany), 520
Zygmunt, św., 90, 646
Zyśk Franciszek, 173
Zyśk Ireneusz, 581
Zyśk Julita, 571
Zyśk Małgorzata, 612
Zyśk Maria, 415

Ź
Ździeborski Mieczysław, 123

Ż
Żach Katarzyna, 406
Żachowie, 400
Żebrowska Franciszka (z d. Rytel), 697
Żebrowski Adam, 713
Żebrowski Andrzej, 703, 711, 713
Żebrowski Filip (o. Franciszka), 711
Żebrowski Filip (o. Mateusza), 711
Żebrowski Franciszek (s. Filipa), 509, 711, 714
Żebrowski Grzegorz Adam, 406, 420
Żebrowski Leonard (s. Piotra), 697
Żebrowski Leszek, 472, 477, 528
Żebrowski Mateusz (s. Filipa), 711
Żebrowski Paweł, 713
Żebrowski Piotr (o. Leonarda), 697
Żebrowski Tadeusz, 487
Żelazowska Anna, 143
Żelazowski Teofil, 236, 562
Żero K., ks., 57, 123, 141, 142, 201, 206, 283, 324, 328, 342, 421, 541, 570, 572
Żoch Marcin, 493
Żoch Szczepan, 25, 493
Żochowicz, 451
Żochowska Oksana, 206, 207, 227, 596
Żochowski Antoni, 697
Żochowski Fabian, 445
Żochowski Jan Szmuda, 499
Żochowski Jan, 697
Żochowski Józef (1673 r.), 445
Żochowski Józef, 600
Żochowski Maciej 499
Żółtowski Michał, 256
Żubr Stanisław, 47, 76, 86, 98-99, 100, 108, 176, 178, 465
Żuk Henryk, ks., 289
Żukowski Wincenty, ks., 286, 364
Żelichowska Otylia, 575
Żurawska Elżbieta, 227
Żurawski Franciszek (o. Stanisława), 514
Żurawski Stanisław (s. Franciszka), 514
Żurowski Tadeusz, 481-482, 484
Żydzi (Hebrajczycy, Izraelici), 40, 59, 66, 430, 431, 432, 471, 475, 507, 512, 514, 522, 527, 528, 535, 536, 537, 538, 539, 541, 587, 618, 724, 725
Żyngiel Witold, 206, 211






Spis geograficzny

A
Adamów, 395
Adler, 290
Albinów, 527, 546
Alkantara, 259
Ameryka, 733
Andrzejewo, 393, 570, 571, 658
Anglia (Wielka Brytania), 60, 165, 313
Annaberg, 60, 72
Annopol, 72
Arbeitsamt, 728
Argentyna, 726
augustowski powiat, 720
Augustów, 720, 721, 722
Auray, 72
Auschwitz, 537
Austria, 46, 299, 538

B
Baczki, 393
Barbutów, 647, 656
Bargłów Dworny, 720
Bargłów Kościelny, 720
Bazanów, 304
Beaupre, 72
Bejdy, 298
Belgia, 538
Bełżć (Bełżyce), 656
Berlin, 729, 737
bialski dekanat, 121
Biała Podlaska (Biała), 126, 128, 140, 272, 279, 281, 393, 548, 612, 624, 637, 656
Białobrzegi, 393
Białoruś, 7, 12, 117, 169, 411, 463, 495, 529, 530, 625, 721
Białosieje, 393
Białostocczyzna, 467, 468, 485
białostockie województwo, 61
Białowieża, 604
Białystok, 12, 29, 127, 187, 206, 310, 361, 384, 393, 468, 473, 492, 539, 656
Biebrza, 25
Bielany Borysy, 251, 252
Bielica, 38, 471
Bielsk Podlaski (Bielsk), 91, 135, 291, 292, 394, 421, 485, 570
bielska ziemia, 51, 115, 489, 490, 494, 503, 508, 646
Bielsko-Biała, 290
bielsko-podlaska ziemia, 201
Bieńki, 393
Binduga, 21, 25
Bircz (Biercz), 36, 433, 466
Błędnica, 546
Bocheniec, 72
Boćki, 234, 361, 393, 394
Bogusze, 433
Boguszyce, 22
Boguty, 393
Bohny, 393
Bojarski Grąd, 438
Bojary, 207, 208, 210, 212, 216, 429-430, 430-431, 433, 435-438, 545, 546, 555, 601
Bojewo, 547, 649, 656
Bolemów, 644, 656
Bordeaux, 316
Bordziłówka, 257
Boreczek (Borek; k. Rytel Święckich), 208, 210, 212, 216, 217, 410, 430, 498, 697, 705, 706
Boreczek (k. Treblinki), 312, 313, 351, 410, 417, 430, 431, 479, 498, 502, 545, 547, 555
Boreczek, 449, 499, 501, 589, 601, 696
Borkowskie (jezioro), 503, 515
Borków, 442
Borowe, 393, 440, 449, 479, 515, 547
Bory Tucholskie, 487
Borzyczyn, 440
Borzymy, 393
Bożęcin, 640, 656
Brańsk, 282, 291, 393, 394, 415, 440
Brazylia, 312
Brazylia, 727
Brdów, 67
Brochów, 301
Brodek, 471
Brodnica, 647, 656
brodnicki powiat, 486
Brok, 21, 25, 26, 27, 28, 30, 117, 150, 229, 393, 433, 440, 467, 487, 517, 547, 548, 578, 586,  612
Bronki, 393
Bruksela, 314
Brus, 299
Bryki, 469
Brzesko, 61
brzesko-litewskie województwo, 656
Brześć, 642, 656, 659
Brześć, 91, 393, 490, 491, 494, 548
Brześnica (k. Częstochowy), 647, 656
Brzeźnica, 488
Brzozów, 440
Brzóza, 95, 449
Brzózka, 726
Brzumino (k. Warszawy), 33
Buchenwald, 512
Buczyn Dworski, 546
Buczyn Szlachecki, 546
Buczyn, 286, 515
Buczynka (Stardynka), 511
Budziszewo, 508
Bug, 7, 21, 22, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 44, 49, 53, 55, 68, 69, 79, 96, 117, 123, 124, 128, 140, 150, 161, 169, 208, 216, 219, 238, 241, 364, 365, 427, 433, 439, 440, 443, 447, 450, 451, 452, 453, 455, 462, 466, 467, 475, 479, 481, 483, 484, 488, 490, 494, 498, 499, 501, 503, 511, 512, 515, 517, 519, 520, 522, 523, 531, 534, 543, 545, 547, 548, 554, 593, 622, 639, 672, 673, 674, 690, 735, 744, 758, 763, 765, 768, 773, 778, 783, 786, 788
Bułgaria, 538
Butki, 449
Bużyska, 701
Bydgoszcz, 300

C
Cambrai, 60
Castel Gandolfo, 133, 277
Cegielnia, 161, 534
Ceranów (Kadłuby), 12, 28, 29, 118, 126, 130, 187, 237, 260, 275, 291, 298, 393, 394, 395, 407, 433, 467-468, 489, 495, 497, 504, 505, 508, 511, 512, 513, 447, 558, 600, 606, 707
Cesarstwo Rosyjskie, 435, 545
Chądzyn, 393
Chechłowo, 393
Chełm, 131, 261
chełmińskie województwo, 656
chełmska diecezja, 126, 128, 129, 657, 658
chełmska gubernia, 545
chełmski powiat, 22
Chmielnik, 534
Chodel, 656, 657, 658
Chodów, 440
Chojewo, 290, 570
chojnicki powiat, 485
Cholewy, 24, 39, 460, 461, 462, 464, 466, 469, 520, 699
Choroszcz, 393
Chotomów, 673
Chożów, 488
Chruszczewka Szlachecka, 546
Chruszczewka Włościańska, 546
Chruszczewka, 126
Chudzina, 433
Cibarzew, 497
Cichoszowski, 444-445
Ciechanowiec, 28, 52, 216, 236, 240, 282, 290, 291, 388, 393, 432, 485, 516, 517, 518, 551, 553, 609, 680, 701
ciechanowska wysoczyzna, 523
Ciechanów, 517
Cieleswice, 393
Ciołkowo, 393
Cork, 314
Cybów, 21
Czaje, 393
Czaple, 393, 494
Czaplowizna, 449
Czarkówka, 393
Czarna Pałąka, 701
Czarnawczyce 232, 361, 393
Czarnoty, 464
Czechosłowacja, 611
Czechowice, 300
Czechowice-Dziedzice, 722
Czechy, 538
Czekanów, 393, 440
Czekanów, 730, 731
Czerwińsk (n. Wisłą), 393, 302, 305
Czerwonka Liwska, 200
Czerwonka, 393
Częstochowa, 155, 156, 177, 179, 179, 180, 196, 204, 205, 208, 209, 210, 211, 218, 266, 272, 279, 299, 310, 313, 344, 345, 352, 353, 354, 571, 572, 611, 647, 656, 660
częstochowska diecezja, 72
Czołomyje, 128
Czyżew, 164, 393, 637, 656

D
Daniłowo Parcel, 546
Daniłowo, 547, 595
Daniłówka I, 546
Daniłówka II, 547
Dąbrowa, 394, 455
Dąbrowska (część Rytel), 488
Dąbrówka Stany, 264
Dąbrówka, 393, 471, 488
Dębe Wielkie, 393
Dębe, 27, 37, 388, 445, 526, 528, 546
Dębina, 471, 710
Dęblin, 279
Dębno, 61
Dierżanów (k. Korytnicy), 647, 657
Długa Dąbrowa, 296
Długie Kamieńskie, 28, 393
Długie Łuki, 516
Długie Wszebory, 707
Długie, 493, 649, 757, 761, 767, 777, 781, 786
Długoniwa, 471
Długosiodło, 393
Dobre, 393
dobrzyńska ziemia, 89, 649
Dołubowo, 393
Domanice, 393
Domanowo, 191
Drażniewo, 393
drohicka ziemia, 22, 28, 51, 95, 98, 115, 296, 433, 440, 441, 442, 443, 455, 461, 468, 469, 485, 487, 490, 491, 492, 493, 495, 499, 500, 501, 502, 503, 505, 506, 518, 529, 530, 543, 548, 619, 635, 696, 711, 712
drohicki powiat, 443, 489
Drohiczyn, 2, 3, 6, 11, 14, 15, 16, 21, 23, 24, 35, 36, 38, 46, 51, 61, 80, 115, 133, 165, 176, 187, 193, 194, 221, 225, 238, 239, 242, 282, 283, 290, 291, 292, 307, 308, 315, 361, 363, 364, 384, 393, 394, 413, 415, 419, 460, 461, 462, 466, 485, 488, 491, 495, 497, 512, 515, 516, 517, 529, 543, 545, 547, 548, 549, 574, 594, 612, 624-625, 625, 638, 647, 657, 658
drohiczyńska diecezja, 45, 52, 57, 79, 80, 99, 115, 122, 123, 134, 207, 281, 283, 291, 292, 301, 308, 309, 346, 353, 366, 369, 400, 405, 412, 413, 417, 422, 423, 430, 549, 568, 570, 574, 680, 746
Düren, 72
Dworaki, 393
Dybki, 570
Dybów, 441, 530
Dynaberg, 491
Dzidków, 153
Dziegciarki, 535
Dziewule, 520
Dzięcioły, 393, 734
Dzików, 153

E
Elbląg, 61
Elżbietów, 393
Ełk, 302, 422
Europa (Unia Europejska), 6, 10, 25, 45, 60, 73, 387, 448, 481, 539, 571, 597, 617, 736, 756, 760, 765, 770, 775, 780, 785
Evreux diecezja (k. Paryża), 59

F
Fatima, 179, 219, 284, 306, 346, 351, 413, 414
Felsztyn, 270
Fidest, 136
Florencja, 60, 179
Francja, 46, 48, 50, 60, 72, 433, 538
Frombork, 302

G
Gać, 136
Galicja Zachodnia, 446, 520
Galicja, 243, 414, 486, 508, 509
Galilea, 72
Gałązki, 193
Gałki, 393, 463, 647, 657
Gałkówek (k. Łodzi), 136
Garnek, 707
Garwolin, 257, 261, 262, 298
Gdańsk Orunia, 302
Gdańsk, 25, 74, 234, 302, 507, 589, 609, 643, 657
Gdynia, 300, 589
Generalne Gubernatorstwo, 545
Generał-Gubernatorstwo warszawskie, 545
Gerakas, 540
Gęś, 272
Glina, 35, 195, 547
Glinik, 193
Gładczyn, 195, 231
Głodowo, 393
Głuchów, 440
gnieźnieńska diecezja, 658
Golan, 72
Gończyce, 262
Gorbów, 274
Gorowów, 393
Gostychin (Gostyń k. Radomia), 641, 657
Goworów, 645, 657
Goźlin, 274, 298
Górki, 259, 393, 449
Góry Świętokrzyskie, 609
Górzno, 279
Górzno, 656
Grabanowo, 638, 657
Grabanów, 367
Grabarka, 91
Grabiny, 393, 440, 449, 547
Grabszczyzna, 471
Gralińskie, 38
Granne, 27, 393, 455, 523
Grądy, 31, 173, 186, 203, 207, 311, 313, 315, 370, 371, 373, 398, 430, 431, 454-459, 476, 514, 545, 546, 547, 558, 581, 583-587, 590, 594, 595, 696, 699, 700
Grecja, 538
Grębków, 279, 393
Grodno, 34, 393, 473, 630
Grodzickie, 28
grodzieńska gubernia, 117
Grodzisk (k. Sokołowa Podlaskiego), 128, 291
Gródek (k. Jabłonny), 393, 612
Grójec, 658
Grunt, 471
Grzymały, 433, 546, 646, 657
Grzymki, 514
Guadelupe, 234
Gularka, 471
Guty, 120, 126, 445, 526, 546, 607, 608, 609, 610, 612

H
Hadynów, 33, 34, 393, 487, 630, 692
Hajnówka, 609
Halasy, 206
Harków, 448
Henrysin, 527, 546
Hiszpania, 467
Hodyszewo, 393, 495
Hołny Majera, 509
Hołubla, 128, 131, 271, 393
Horbów, 34
Horoszki Duże, 298
Hrud, 298
Hryniewicze, 483
Huszcza, 129
Huszlew, 264, 393, 394

I
Iłża, 637
Inflanty, 491
Irkuck, 610
Irlandia, 314
Izabelin, 730
Izdby, 31, 32, 40, 427, 629
Izrael, 353, 725, 727

J
Jabłeczna, 279
Jabłonka, 393
Jabłonna Lacka (Jabłonna), 257, 292, 393, 657, 697, 730
Jabłonna Ruska, 697
Jabłoń, 393, 394
Jachimowice (Starawieś), 640, 657
Jaćwież, 25
Jadów, 200, 447, 673
Jagodnik, 507, 510, 511
Jakubiki (Jesionowa Wólka), 483, 505, 514, 523, 525, 546, 607, 610
Jakuszki, 281
janowska diecezja (podlaska), 548, 549, 256, 287
Janów Podlaski (Biskupi), 21, 41, 68, 69, 78, 81, 107, 124, 126, 255, 259, 264, 275, 298, 393, 394, 395, 548, 612, 622, 758, 763, 768, 773, 778, 783, 788
Janów, 67, 247, 249, 297, 427, 549, 627, 656
Jasieniec, 725, 726
Jasiorówka, 393
Jasna Góra, 179
Jeleniec, 281
Jelonki, 393
Jerozolima, 12, 15, 59, 72, 308, 487, 541, 689, 724, 726
Jezioro Biskupie, 27
Jeziorzany, 259
Jordan, 66
Jugosławia, 538

K
Kaczkowo, 393
kaliskie województwo, 657
Kalisz Pomorski, 21
Kalisz, 299, 726
Kałuszyn, 441
Kamieniec Litewski, 297
Kamień, 34
Kamieńczyk (Kamieniec), 12, 53, 107, 135, 136, 251, 252, 637, 657
kamieńczykowski dekanat, 673, 674
Kamionek (Praga), 310, 672
Kamionka Nadbużna, 483
Kamionka Rytelska, 486
Kamionna, 12, 48, 71, 118, 200, 281, 345, 393, 402, 403, 447, 485, 673, 674
Kanada, 72, 568, 720
Kańkowo, 547, 637, 657, 757, 761, 767, 771, 776, 781, 786
Karczemka, 220
Karmel, 292
Kasmy, 393
katowickie województwo, 722
Katyń, 448, 475
Kazachstan, 721
Kazań, 259
Kazimierz, 657, 730
Kazimierzowizna, 38
Kąkolewnica, 275
Kąty, 471, 535
Kempa, 701
Kempiste Borowe, 708
Kępa Biskupia, 27, 188
Kępa Pruska, 472, 520
Kętlanka, 708
Kiekrz, 312
Kielce, 252
Kiełczew, 31, 32, 36, 39, 40, 41, 42, 100, 104, 139, 142, 169, 177, 178, 202, 204, 207, 217, 239, 242, 294, 295, 296, 310, 315, 318, 323, 343, 348, 369, 370, 371, 373, 398, 399, 406, 416, 417, 422, 427, 430, 431, 432, 433, 435, 439-449, 457, 472, 476, 479, 500, 504, 526, 545, 546, 547, 552, 555, 565-574, 588, 589, 594, 595, 621, 629, 657, 691, 696, 712, 748
Kiełpiniec, 612
Kiersnowo, 393
Kiewłaki, 393
Kije, 658
Kijowszczyzna, 501
Kirkut, 449
Kiwerc (Białoruś), 721
Kleszczele, 393
Kleszczyn, 393
Klonówka, 61
Klukowo, 547
Kluków, 393
Kłodnica Maciejowice, 93
Kłopoty Stanisławy, 282
Kłopoty, 500
Kłyzówka, 393
Knurów, 73
Knychówek, 393, 395
Knyszyn, 656
Kobylany, 393
Kobyłka, 197, 393
Kocielnik, 393
Kock, 170, 261, 267
Kodeniec, 281, 301
Kodeń, 52, 115, 116, 230, 234, 279, 345, 351, 366, 612
Kolano, 164, 641, 657
Kolonia Złotki, 430, 581, 582
Kołodziąż, 28, 95, 118, 323, 450, 451, 453, 456, 525, 534, 547, 576, 577, 578, 581, 649, 657, 757, 762, 767, 772, 777, 781, 786
Kołodziąż-Rybie, 547
Komańcza, 571
Komorów, 275, 565, 567, 568, 588
Konarzyce, 721
Konstancin Jeziorna, 306
Konstancin, 303, 307
Konstantynopol, 72
Kopaniny, 701
Kopenhaga, 61
Kopiaste Borowe, 704
Koprzywnica, 640, 657
Korczew, 18, 165, 165, 180, 393, 729
Kornatki, 535
Korytnica, 279, 393, 402
Korzewo, 629
Koski, 393
Kosów Dębe, 697
Kosów Lacki, 28, 71, 101, 120, 123, 223, 232, 275, 307, 399, 427, 428, 429, 430, 435, 436, 437, 438, 489, 523, 527, 537, 546, 557, 570, 603, 610, 611, 615, 616, 617, 735
Kosów Ruski, 435, 436, 437, 489, 546
Kosów, 26, 27, 28, 30, 41, 45, 56, 110, 126, 150, 187, 191, 195, 229, 241, 244, 254, 268, 292, 345, 368, 392, 393, 407, 435, 442, 444, 450, 455, 463, 464, 489, 496, 498, 500, 504, 510, 511, 522, 524, 515, 526, 531, 532, 533, 534, 548, 629, 698
Kosów-Hulidów, 546
Kosówka (Czarna Struga), 433, 512, 520
kossowska parafia, 438
Kostambenkuce, 87, 647
Kostki, 239, 442
Kostomłoty, 612
Koszyki, 393
Kowalewo, 575
Kownaty, 509
Kozary, 518
Kozielsk, 448, 565
Kożuchówek, 393, 394
Krajów, 93
krakowska diecezja, 656, 657, 658, 659
krakowska diecezja, 89
Kraków, 12, 23, 29, 61, 64, 67, 97, 121, 165, 177, 182, 279, 299, 397, 445, 492, 494, 504
Kraków, 611, 730
krasnodarski dekanat, 290
Krasnystaw, 108, 261
Krasnystaw, 639, 657
Krasów, 275
Kroszyn, 230
Krośniewice, 301
Królestwo Litewskie, 440
Królestwo Polskie, 26, 44, 89, 100, 108, 116, 130, 131, 200, 437, 448, 453, 459, 472, 473, 492, 509, 511, 512, 520, 521, 535, 543, 545
Krupieńskie, 393, 547
Krupy, 546
Krynki, 393
Kryńszczyzna, 34, 37, 471
Krzeczków Milanowski, 701
Krzeczków Stary, 701
Krzemień, 21
Krzeptówek, 413
Krzesiewskie, 703
Krzesk (k. Siedlec), 180
Krześlin, 270, 271, 272, 273
Krzewy, 471
Krzymosze, 254
Krzywienko, 107, 638, 657
Księstwo Mazowieckie, 485, 520, 526
Księstwo Warszawskie, 545
Księżopole, 393
Kuczaby, 24, 39, 445, 460, 461, 462, 463, 464, 469, 696, 698, 699, 716
Kuczyno, 24, 393, 505, 515
Kudelczyno, 515
Kujawy 439
Kulesze, 393
Kuniów, 270
Kurników (k. Poznania), 639, 657
Kurników, 471
Kurowice, 393
Kurów, 281
Kurów, 641, 657
Kurpie, 124
Kursak, 535
Kutno Woźniaków, 302, 305
Kutyski, 455, 546
Kwestyja, 227, 429

L
Lakonia (Lacedaemon), 195, 230-231, 295
Latyczów, 270
Ląd (n. Wartą), 302, 305, 306
Leoncin, 301
Lesznia, 393
Leszno, 301
Leśna Podlaska, 52, 81, 83-85, 115-116, 129, 257, 279, 612
Leśniań, 78
Leżajsk, 39, 468
Licheń, 279, 612
Lipiny, 393
Lipki, 34, 95, 440, 449, 450, 490
Litewniki, 393
Litewskie Księstwo, 28, 95, 186, 189, 286
Litwa, 7, 12, 25, 27, 55, 91, 95, 98, 230-231, 300, 440, 442, 450, 460, 462, 484, 485, 486, 488, 490, 491, 494, 498, 499, 503, 505, 515, 516, 518, 524, 532, 543, 564, 637, 647
Liw, 194, 197-198, 308, 608, 609, 610, 657, 672
Liwiec, 135, 171
liwska ziemia, 26, 460, 485
liwski dekanat, 549
Liza (k. Topczewa), 316, 393, 490, 494, 495, 497
Londyn, 60, 305, 422, 514, 539
Loreto, 38, 309, 311, 312, 448
Loretto (k. Łochowa), 309, 310, 311
Lourdes, 343
Lubartów, 314
lubelska diecezja, 113, 130, 159, 429, 453, 458, 548, 549
lubelska gubernia, 471, 511, 518, 521, 534
lubelskie województwo, 89, 91, 93, 96, 109, 437, 545, 656, 657, 658, 659
Lubelszczyzna, 72, 260, 401
Lubiesza, 489
Lubiszew, 61
Lublin, 12, 51, 89, 107, 115, 121, 140, 162, 194, 263, 264, 265, 266, 267, 270, 274, 300, 306, 311, 314, 500, 624, 637, 638, 641, 644, 645, 657
Lutomiersk (k. Łodzi), 302, 305
lwowska diecezja, 657, 658
Lwów, 51, 115, 121, 439, 565, 575, 645, 657, 721, 729, 730
Lyon, 398
Lytyn, 270

Ł
Łańcut, 76
Łaskarzew, 259, 275, 298, 304, 305
łazowsko-sterdyńska parafia, 489
Łazów, 128, 193, 500
Łazówek, 117, 353
Łazy, 535
Łepki, 393
Łęg, 31, 431
łochowski dekanat, 217, 281, 413, 550, 568
Łochów, 169, 291, 300, 301, 447, 472, 475, 576
Łomianki, 304
Łomna, 126, 546
Łomża, 39, 187, 257, 314, 361, 384, 637, 657
łomżyńska diecezja, 121, 568, 574
łomżyńska gubernia, 117, 545
łomżyńska ziemia, 27, 39, 232, 462, 468, 516
łomżyńskie województwo, 485
Łopusze, 393
Łosice, 393, 487, 610, 692
Łosiewice, 449
łowicka diecezja, 303
Łowicz, 612, 656
Łódź, 47, 75, 136, 176, 179, 305, 720, 721, 726, 728
Łubin, 393
Łuck, 548
łucka diecezja (włodzimierska, łucka i brzeska), 11, 12, 28, 29, 33, 39, 46, 48, 50, 51, 52, 55, 67, 79, 80, 88, 89, 97, 112, 113, 114, 135, 151, 155, 185, 187, 189, 190, 191, 193, 194, 231, 238, 247, 251, 272, 297, 331, 363-364, 381, 383, 389, 390, 459, 504, 525, 526, 533, 548, 549, 561, 563, 622, 627, 629, 634, 656, 657, 662, 663, 664, 666, 668, 665, 670 756, 760, 765, 770, 775, 780, 785
łucki archidiakonat, 34
łuckie biskupstwo, 548
łucko-żytomierska diecezja, 271
Ługów, 393
łukowski dekanat, 121
łukowski powiat, 520
Łuków, 166, 257, 272, 281, 393, 658, 659
Łuniewo, 98, 393, 648, 657
Łuskawica, 393
Łuzki, 393
Łysobyki, 259

M
Maciejowice, 12, 71, 96, 272, 279
Magiur, 15
Majdan Kiełczewski, 111, 207, 430, 431, 447, 479, 545
Majdan Kosowski, 227
Majdan, 449
Majdanek, 512, 537
Makarówka, 393
Maleszewa (Maliszewa), 26, 27, 28, 31, 32, 35, 36, 38, 40, 41, 42, 191, 193, 195, 232, 238, 253, 393, 427, 428, 450, 455, 456, 464, 493, 514, 524, 525, 548, 610, 629
Malowa Góra, 248, 260, 301
Małkinia Dolna, 169, 547
Małkinia Górna, 135, 142, 227, 541, 547, 596
Małkinia, 17, 18, 26, 69, 102, 169, 177, 179, 180, 209, 210, 283, 312, 323, 393, 433, 472, 479, 514, 520, 521, 522, 537, 546, 547, 567, 568, 570, 571, 572, 574, 578, 585, 587, 589, 594, 595, 726
małkińska ziemia, 570
Mankary, 260
Mariampol, 261
Marianka, 27
Marianna, 299
Mariazell, 72
Mariówka, 394
Maszanna, 275
mazowiecka ziemia, 439, 455, 483, 484
mazowieckie Pobuże, 672, 673, 674
mazowieckie województwo, 79, 89, 91, 438, 546, 656, 657, 658, 659
Mazowsze, 7, 13, 17, 18, 25, 31, 45, 55, 68, 95, 115, 116, 117, 125, 143, 376, 427, 428, 430, 433, 435, 439, 440, 451, 460, 461, 465, 481, 483, 484, 485, 487, 491, 497, 500, 503, 515, 523, 532, 543, 550, 551, 570, 621, 623, 625, 672, 673, 674, 755, 760, 765, 770, 775, 780, 785
Mazury, 609
Mediolan, 302
metropolia lwowska, 563
Mężenin, 393
Michałowice, 104, 106
Miednik, 193, 195
Miednoje, 475
Miedzna, 52, 81, 83-85, 110, 115, 130, 160, 251, 252, 259, 260, 264, 279, 353, 385, 393, 394, 402, 403, 466, 474, 507, 508, 526, 531, 549, 680
Mielec, 657, 701
mielnicka ziemia, 485, 700
Mielnik, 485, 549
Mieśnik, 393
Międzylesie, 440, 531, 701
Międzyrzec Podlaski (Międzyrzec), 86, 128, 206, 281, 393, 612, 638, 658, 732
międzyrzecki dekanat, 121
Miętne, 315
Mikuszowice, 67
Milanów, 164
Milewek, 537
Milewko, 459
Miłkowice, 24, 282
Minczewo, 393
Mińsk (Białoruś), 12, 441, 495, 529, 530, 625
Mińsk Mazowiecki, 299, 311, 576
Mińsk, 86, 637, 657
mińska diecezja, 123
Mirosław, 260
Mizocz, 270
Mława, 18
Młączyn, 646, 657
Mokobody, 171, 364, 392, 394
Monachium, 65, 303
Montaure, 59, 60
Monte Casino, 512
Mordy, 12, 28, 163, 165, 297, 298, 301, 394, 461, 488, 530
Morze Bałtyckie, 124
Morzyczyn Włościański, 449, 472, 547
Morzyczyn Włóki, 306, 472, 547
Morzyczyn, 20, 28, 56, 95, 158, 394, 476, 575, 636, 657, 732
Moskwino, 393
Mostów, 275
Mościski, 272
Motwica, 304
Mroga, 97
Mrozowa Wola, 95, 394
Mulawicze, 394

N
nadbużańska ziemia, 621, 624
Nadbużański Park Krajobrazowy, 17, 438, 547, 602, 615, 616, 617, 755, 760, 765, 770, 775, 780, 785
Nakło, 458
Nałęczów, 611
Narew, 128, 523, 643
Narojki, 394
Nazaret, 72
Netta, 720, 721
Nieciecz, 442
Niegowiec, 547
Niegów, 673
Niemcy (III Rzesza), 61, 72, 102, 513, 538, 615, 728, 729, 732
Niemen, 25
Niemiery, 706
Niemojki, 271, 394, 395
Niepiekło, 500
Niepokalanów, 612
Niewiadoma, 439
Niewiny Popławy, 697
Niewin, 394
Niewody, 394
Niwiska, 89, 639, 657
Nizina Mazowiecko-Podlaska, 485
Norwegia, 313
Norymberga, 61
Nowa Maleszewa, 428,
Nowa Maliszewa, 429, 546
Nowa Wieś, 647, 657
Nowa Wieś, 87, 126
Nowe Miasto (n. Pilicą), 314
Nowiny, 699
Nowogródek, 394
nowogródzkie województwo, 658
Nowy Buczyn, 546
Nur Kolonia, 483
Nur, 21, 22, 95, 99, 108, 393, 467-468, 481, 501, 505, 508
Nur, 624-625, 656, 657, 658, 696-, 710
nurska ziemia, 195, 469, 492, 505, 506
nurska ziemia, 707, 708
nurski dekanat, 672-673
Nurzec, 419

O
Ocięte, 394
Ojców, 611
Okrzeja, 275, 301
Oksford, 3, 15, 305, 309
Okuniew, 673
Oleksin, 170, 394
Olszczyzna, 38
Olszew, 510, 511, 514, 528, 531
Olszewo, 394
Ołtarze-Gołacze, 706
Ołtarzew, 314
orenburskie stepy, 128
Orło, 547
Orzełek, 180, 173, 180, 202, 217, 218, 323, 343, 369, 370, 371, 373, 398, 399, 428, 429, 430, 431, 433, 440, 449-454, 472, 476, 479, 545, 546, 547, 556, 575-583, 594, 617, 749
Osieck, 272, 274
Osnówka, 394
Ostaszków, 448, 475
ostrogski dekanat, 270
ostrołęckie województwo, 511, 545
Ostrołęka, 177, 394, 570, 589, 597, 643, 657
ostrowska ziemia, 585
ostrowski powiat, 125, 220, 221, 486, 570
Ostrożany, 15, 52, 81, 83, 115, 282, 308, 353, 393, 394, 418, 680
Ostróg, 270
Ostrów Lubelski, 256
Ostrów Mazowiecka, 70, 125, 166, 311, 315, 421, 479, 512, 520, 545, 546, 567, 585, 597, 733
Ostrów, 275, 326, 394
Ostrówek, 448, 509
Ośmiana (Oszmiana), 637, 657
Oświęcim, 279, 611, 736

P
Padwa, 259
Paplin, 38, 440
Parczew, 51, 54, 108, 115, 259, 275, 298
Parczew, 639, 658
Parysów, 298
Paryż, 59, 61, 388
Pasniów, 54, 87
Pasniów, 644
Patkowice, 456, 525
Patkowicze, 191
Paulinów, 733-734
Pawłów, 394
Pelplin, 61
Perlejewo, 123, 282, 308, 393, 394, 422, 433
Perlejewo, 646, 658
Perm, 259
Perpignan, 60
Petersburg, 270, 400, 429, 472, 512 545, 547
Pętków Wymianów, 702, 703, 705, 707, 710
Pętkówek, 704, 705, 706, 707, 709, 710, 711
Piaseczno, 658
Pieczyski, 393
Piekuty, 394
Pierszaje, 230
Piętki, 216, 485
Pilica, 54, 314, 648, 658
pińska diecezja, 123
Piotrków Trybunalski, 300
Piotrków, 640, 658
Pióro, 394
Piszczac, 344
Plewnik, 394
Płatkownica, 28
Płock, 231, 295, 548, 572
płocka diecezja, 26, 27, 28, 29, 89, 121, 130, 231, 364, 440, 494, 547, 656, 657, 658, 659, 672
płocka wysoczyzna, 523
Płonka, 394
Pniewnik, 231, 394, 644, 658, 673
Pobikry, 165, 394
Pobojów, 489
Podbiele, 646, 658
Podborze, 394
Podgórze Gazdy, 547
Podgórze, 496
Podgórze, 704
Podlasie, 6, 7, 13, 14, 17, 18, 21, 25, 27, 28, 29, 31, 45, 50, 52, 55, 57, 58, 77, 78, 80, 81, 82, 83, 84, 89, 91, 92, 94, 95, 107, 115, 116, 117, 121, 124, 125, 126, 127, 128, 129, 131, 133, 135, 137, 143, 169, 186, 187, 201, 203, 234, 238, 243, 254, 257, 259, 260, 271, 274, 284, 345, 360, 365, 376, 401, 407, 413, 418, 427, 432, 433, 434, 435, 436, 439, 440, 441, 443, 450, 455, 457, 460, 461, 465, 466, 467, 471, 472, 473, 474, 475, 477, 481, 483, 484, 485, 486, 488, 489, 492, 494, 495, 497, 498, 500, 501, 502, 504, 505, 506, 508, 512, 515, 516, 517, 519, 523, 524, 525, 528, 529, 532, 533, 541, 543, 549, 550, 551, 552, 561, 563, 597, 600, 602, 615, 621, 623, 625, 671, 673, 720, 741, 755, 758, 760, 762, 763, 765, 768, 770, 773, 775, 778, 780, 782, 785, 788
podlaska diecezja (janowska), 80, 121, 126, 129, 130, 161, 162, 163, 181, 182, 254, 255, 264, 269, 287, 343, 385, 395, 402, 428, 430, 438, 534, 535, 623
podlaska ziemia, 16, 543, 549
podlaskie województwo, 89, 91, 102, 428, 433, 445, 469, 486, 520, 526, 533, 656, 657, 658, 694, 722
Podole, 270
Pogorzel, 638, 658
Polska (Korona), 9, 10, 12, 17, 18, 21, 22, 25, 26, 27, 28, 29, 45, 47, 52, 55, 60, 61, 68, 69, 71, 72, 74, 76, 80, 91, 95, 107, 120, 121, 124, 125, 128, 132, 134, 140, 143, 161, 163, 164, 177, 181, 182, 190, 220, 225, 230, 231, 241, 243, 254, 265, 276, 279, 299, 300, 312, 316, 319, 326, 342, 344, 345, 346, 360, 361, 370, 381, 382, 383, 384, 387, 388, 397, 398, 401, 402, 405, 409, 413, 414, 417, 422, 433, 435, 436, 438, 439, 440, 443, 448, 450, 453, 455, 457, 460, 461, 462, 466, 468, 473, 479, 480, 485, 487, 489, 490, 491, 494, 497, 498, 499, 500, 501, 502, 503, 506, 510, 511, 512, 515, 516, 519, 521, 525, 527, 529, 531, 532, 533, 536, 537, 543, 546, 548, 561, 563, 564, 571, 574, 575, 581, 672, 673, 731, 733, 736, 744, 745, 755, 758, 759, 760, 763, 765, 770, 775, 780, 783, 785, 788
Pomiany, 721, 722, 723
pomorskie województwo, 657
Pomorze Gdańskie, 25, 69
Pomorze, 18, 51, 61, 115, 600
Poniatowo (Kutaski), 31, 41, 42, 150, 173, 186, 191, 193, 194, 202, 207, 219, 220, 299, 323, 369, 373, 398-399, 430, 431, 433, 443, 445, 446,  454-459, 467, 472, 476, 479, 488, 521, 524, 525, 526, 531, 545, 546, 547, 556, 583-587, 589, 590, 713
Popławy, 394
Posniew, 658
Postoliska, 301, 673
Poświętne, 394
Poznań, 12, 51, 62, 74, 115, 231, 312, 313, 479, 639, 642, 658, 722, 723
poznańska diecezja, 33, 89, 656, 657, 658, 659
poznańskie województwo, 658
północno-kaukaski dekanat, 290
Praga, 303, 312
Pratulin, 126, 132, 274
Prochnów, 506
Prostki, 21
Prostynia (rzeka), 21
Prostyń, passim
prostyńsko-ceranowska parafia, 433
Prostyńszczyzna, 699
Próchenki, 278, 279
Prussy, 647
Prusy Królewskie, 93
Prusy Wschodnie, 21
Prusy, 51, 54, 87, 115, 485, 486, 505, 517
Prusy, 644, 647
Pruszanka, 394
Pruszyn, 257, 260, 394
Prużany, 361
Przasnysz, 310, 589, 646, 658
Przece, 471
Przedbórz (k. Piotrkowa), 640, 658
Przemyśl, 36, 39, 175, 302, 433, 466, 468, , 730
Przesmyc (jezioro), 503, 515
Przesmyki, 257, 263, 393, 394
Przewóz, 394, 547
Przyrów, 46, 50, 72
Pszczyna, 722
Puławy, 611
Pulwy, 471
Pułtusk, 12, 71, 73, 74, 195, 387, 394
pułtuski archidiakonat, 672
Purzeczki, 468
Pustelnik, 673
Puszcza Biała, 517
Pyzdry, 492

R
Raczków, 492
Radom, 641, 657, 730
Radoryż, 266, 301
Radzików, 394
Radziszew, 500
Radzymin, 394
radzymiński dekanat, 673
radzymiński powiat, 509
Radzyń, 210, 246
Ratyniec Stary, 733-734
Rawa, 89, 97, 641, 642, 648, 658
rawskie województwo, 491, 492, 658
Rawskie, 648
Rąbież, 471
Rembertów, 312, 514, 575
Remiszew, 394
Repki, 394
Rogów, 128
Rokitna, 71
Rosja, 128, 290, 435, 455, 473, 488, 495, 498, 499, 503, 518, 539, 610
Rosochate, 393, 394
Rostki Dadźbóg, 709, 710, 711
Rostki Piotrowie, 547
Rostki Wielkie, 547, 698, 704, 708, 709, 710
Rostki, 35, 102, 394, 497, 501
rostowski dekanat, 290
Roszki, 394
Rouen, 60
Rozbity Kamień, 37, 251, 252, 272, 275, 276, 308, 388, 393, 394, 395, 512, 519
Różan, 285
Różanystok, 81, 83-85, 394
różańska ziemia, 518, 707
Ruda, 394
Rudka, 191, 291, 394
Rudnik Mały, 278
Rudnik, 394
ruskie województwo (chełmska ziemia), 657, 658
Rusków, 393, 394
Russów, 446
Ruś Kijowska, 430, 435, 485, 543
Ruś Litewska, 543
Ryki, 261, 268, 304
Rytel (Czersk), 487
Rytele Borek, 698
Rytele Olechny, 28, 301, 481-515, 557, 601,  698, 705, 707, 709, 743, 744, 745
Rytele Suche, 28, 481-515, 558, 698, 699, 706, 707, 708, 709, 744, 745
Rytele Święckie, 15, 28, 29, 31, 32, 38, 40, 41, 42, 71, 102, 134, 135, 141, 173, 188, 203, 207, 208-213, 222, 224, 239, 278, 283, 295, 298, 308, 309, 314, 317, 322, 323, 343, 367, 370, 371, 373, 398, 410, 411, 412, 414, 415, 416, 419, 421, 424, 427, 430, 431, 433, 435, 444, 446, 481-515, 545, 546, 553, 554, 556, 600-606, 616, 629, 683, 696, 697, 698, 699, 700, 701, 702, 703, 704, 709, 710, 711, 735, 744, 745, 749
Rytele Wólka, 698
Rytele Wszołki (Średnie), 208, 223, 224, 481-515, 557 697, 699, 700, 705, 706, 708, 709, 710, 744, 745
Rytele, 34, 123, 231, 294, 295, 394, 399, 444, 455, 658
Rytelowszczyzna, 486
Rytelskie Bagna (Rittelbruch), 486
Rytów, 442
Rząśniki, 644, 658
Rzeczpospolita Obojga Narodów, 25, 26, 51, 231, 433, 548
Rzeczpospolita, 55, 88, 89, 91, 94, 186, 234, 431, 454, 471, 509, 548, 622, 625, 656, 674, 721, 756, 761, 766, 771, 776
Rzym, 3, 10, 15, 33, 45-46, 48, 50, 59, 67, 72, 73, 97, 112, 126, 128, 133, 140, 182, 231, 271, 308, 353, 388, 489, 663

S
Sabnie, 739, 740
Sadoleś, 177, 449
Sadowne, 12, 27, 95, 118, 177, 200, 240, 265, 266, 267, 274, 286, 292, 300, 306, 315, 331, 303, 393, 394, 402, 407, 428, 429, 447, 449, 450, 451, 452, 453, 454, 472, 475, 477, 479, 512, 521, 535, 545, 546, 547, 575, 576, 577, 578, 581, 726, 727-728, 732
Sainte-Anne d'Auray, 46, 48, 50
Saki, 394
Saksonia, 72
Sałajka, 394
Samogoszcz, 163, 261
San Giovanni Rotondo, 413
sandomierskie województwo, 96, 656, 657, 658
Sandomierskie, 641
Sandomierz, 130, 372, 657
Saratów, 290
Sarnaki, 111, 259, 291, 298, 308, 393, 394, 549, 612
Saska Kępa, 483
Sącz, 67, 68
Sągole, 546
Secymin, 301
Seforis (k. Nazaretu), 72
Sejny, 61, 138
Serock, 27, 455, 523
Seroczyn Siedlecki, 278, 301
Seroczyn, 128, 278, 436, 493, 516
Serpelice, 140, 418
Sewerynów, 394
Sewilla, 179
Siedlce, 12, 26, 39, 79, 80, 81, 122, 132, 180, 181, 202, 203, 206, 208, 259, 260, 261, 264, 268, 270, 272, 274, 275, 278, 279, 281, 290, 291, 298, 301, 304, 311, 314, 394, 395, 471, 509, 518, 520, 521, 534, 537, 545, 549, 577, 597, 612, 616
siedlecka diecezja (podlaska), 11, 28, 79, 80, 116, 120, 121, 132, 181, 229, 274, 297, 299, 304, 309, 331, 366, 386, 395, 396, 402, 411, 474, 475, 485, 543, 549, 565, 568
siedlecka gubernia, 117, 128, 131, 472, 473, 510, 511, 521, 535, 545
siedlecka ziemia, 201
siedlecki powiat, 37, 121, 510, 511, 610
siedleckie województwo, 128, 130, 195, 202, 225, 438, 458, 483, 527, 611, 615
Siemiatycze, 61, 80, 115, 159, 198, 234, 240, 243, 247, 248, 250, 251, 282, 360, 361, 363-364, 394, 488
Siemień, 298
Siemiężna, 394
Siennica, 301
sieradzkie województwo, 492, 658
Sierpc, 61
Skibniew, 123, 286, 295, 395, 433, 440, 441, 442, 455, 552
Skiwy, 469
Skoroszczyn, 394
Skorupki, 394
Skórzec, 78, 260, 264, 266, 394
Skrzeszew, 254, 260, 263, 394
Skupie, 394
Sławatycze, 279
Słonim, 647, 658
słonimski powiat, 435, 436
Słowacja, 549
Smoleńsk, 644, 658
smoleńska diecezja, 658
Sobibór, 536
Sobieszyn, 267, 268, 395
Sobików, 303
Sochaczew, 643, 658
Soczi, 290
Sofijówka, 527
sokołowski powiat, 121, 439, 455, 492, 510-511, 527, 545
Sokołów Podlaski, 28, 38, 67, 103, 122, 123, 126, 128, 130, 131, 157, 170, 191, 194, 206, 210, 230, 241, 242, 251, 252, 255, 260, 261, 266, 275, 281, 286, 291, 292, 302, 304, 305, 307, 311, 313, 393, 394, 461, 481, 483, 484, 488, 511, 513, 514, 527, 528, 530, 545, 546, 575, 601, 603, 607, 608, 609, 611, 615, 616, 617, 728, 731, 734
Sokołów, 456, 461, 467, 509, 517, 523, 524
Sokoły, 394
Sokółka, 449, 581
Solec, 96, 138
Sołdany, 454, 458, 459
Sonntagberg, 46
Sopot, 589
Sosnowy, 471
stanisławowski dekanat, 673
Stanisławów (Maleszewa), 464
Stanisławów, 394, 658, 727
Stany Zjednoczone (USA), 224, 472, 539, 729
Stara Maliszewa, 546
Stara Wieś, 290, 299, 402
Starawieś (Jakimowicze), 22, 130, 200, 257, 259, 261, 274, 304, 441, 530, 587
Stare Lipki, 586
Starobielsk, 448
Stary Sącz, 606
Stelągi, 447
Stephanskirchen, 536
Sterdyń, 24, 81, 83, 102, 249, 260, 298, 393, 394, 407, 436, 460, 469, 489, 516, 520, 638, 658, 699, 731, 733, 734
sterdyński dekanat, 71, 413, 513, 615
Stężyca, 259, 638, 644, 658
Stoczek Łukowski, 395
Stoczek Węgrowski, 12, 71, 265, 269, 290, 291, 726
Stoczek, 35, 138, 191, 193, 195, 231, 236, 261, 292, 300, 301, 447, 562, 673, 736
Strabla, 393, 394
Strumiany, 394
Strzegom, 73
Strzelce (k. Kutna), 303
Studzianna (k. Wrzodziennicy), 641
Subiacco diecezja, 45
Suchodół, 440, 441, 442, 443, 552
Suchożebry, 268, 394, 509
Sulejów, 673, 674
Sumiężne, 547
Supraśl, 91
Suraż, 394, 485
Susk, 232
Suwalszczyzna, 25
Syberia, 128, 131, 435, 514, 610, 720
Sytki, 282
Szawiepolicze (k. Lublina), 644, 658
Szczecin, 299
Szczeglacin, 729
Szczepankowo, 394
Szczuczyn, 486
Szepietów Podleśny, 654, 658
Szmurły, 292
Szulborz, 570
Szwajcaria, 737
Szweliza, 393
Szydłowiec, 176


Śląsk, 60, 72, 73, 124, 484
Śledzianów, 394
Śledziejów, 244, 394
Śniadowo, 394
Śnierzawa, 60
Śrem, 721
Śwelice, 394
Świejki (Szwejki), 432, 516
Świejków, 518, 520
Świerzawa, 60
Świeykowo (k. Sterdyni), 31, 40, 427, 516, 520, 629
Święciany, 230
Święck (k. Broku), 394, 487, 487, 501
Święck-Strumiany, 487
Święta Lipka, 300
Świniocha, 471

T
Tarchomin, 303
Tarczyn, 639, 658
Tarków, 512
tarnowska diecezja, 72, 79
Tchórznica, 442
Teheran (Iran), 522
Telaki, 37, 101, 126, 389, 394, 445, 526, 546, 610, 616, 650, 658,
Terespol, 260, 290
Tłom, 711
Tłuszcz, 18, 472
Tomaszów, 261
Topczewo, 81, 83-84, 191, 282, 290, 291, 316, 393, 394
Toruń, 604
Tosie, 126, 506, 508, 528, 546, 637, 658, 757, 761, 767, 771, 776, 781, 786
Tours, 40
Treblinka, 13, 17, 20, 23, 24, 31, 32, 36, 39, 40, 41, 42, 121, 122, 132, 141, 169, 173, 177, 186, 188, 193, 202, 206, 207, 216, 219, 224, 236, 275, 276, 280, 304, 323, 346, 368, 373, 398, 399, , 427, 430, 431, 432, 433, 435, 443, 446, 459, 464, 467, 472, 475, 476, 479, 481, 488, 498, 502, 513-514, 515-522, 528, 536-542,  545, 546, 547, 560, 570, 589, 590, 597, 608, 609, 611, 615, 623, 629, 681, 697, 699, 712, 724, 725, 729, 731, 735, 736, 738, 739, 740, 744, 751, 755, 760, 765, 770, 775, 780, 785
Truskawiec, 274
Trzcieniec, 493
Trzciniec Duży, 546
Trzciniec Mały, 508, 706
Trzebieszów (k. Międzyrzeca), 86, 261, 270, 272, 281, 299, 394, 638, 658
Tuapse, 290
Tuchole, 485
Tuchowicz, 274
Turobin (k. Przasnysza), 640, 641, 658
Turośl, 394
Turów, 646
Tuszyn, 658
Twarogi, 123, 216, 394, 485
Tworkowice, 518
Tybory Kamiance, 469
Tykocin, 252, 394

U
Uganda, 314
Ugoszcz, 535
Ugów, 394
Uhrusk, 279, 281
Ujazdów, 640, 658
Ukraina, 539
Ulan, 298
Upuszczów, 492
Ural, 514
ursynowski dekanat, 139, 307
Ursynów, 306, 307
Urzędów, 659

V
Vallepietra, 45-46, 59

W
Wadowice, 314, 575
Walencja, 397
Waniewo, 394
Warka, 638, 641, 659
Waronie, 394
Warszawa, 10, 12, 17, 18, 22, 26, 27, 33, 59, 75, 77, 78, 79, 80, 91, 99, 104, 123, 136, 140, 150, 158, 163, 166, 167, 169, 171, 173, 176, 177, 178, 179, 180, 194, 196, 205, 248, 251, 252, 255, 261, 270, 272, 290, 300, 301, 303, 306, 307, 308, 310, 311, 313, 314, 315, 344, 360, 363, 366, 382, 383, 394, 398, 424, 429, 447, 449, 450, 451, 461, 463, 472, 473, 474, 483, 484, 504, 506, 515, 516, 528, 529, 531, 536, 539, 546, 547, 549, 568, 578, 571, 593, 595, 608, 609, 612, 621, 659, 725, 727, 728, 729, 730, 732, 737, 755, 760, 765, 770, 775, 780, 785
Warszawa, Wesoła Zielona, 303
Warszawa-Rembertów, 15
Warszawice, 395
warszawska archidiecezja, 138, 303, 316
warszawska diecezja, 121, 568
warszawska gubernia, 136
warszawskie województwo, 68, 481, 511, 518, 521, 527, 545
warszawsko-praska diecezja 303
Warta, 302, 305, 306
Wasilków, 394
Waszyngton, 539
Watykan (Stolica Apostolska), 12, 53, 58, 59, 72, 88, 97, 112, 113, 114, 115, 121, 125, 126, 130, 133, 134, 138, 159, 167, 181, 182, 187, 189, 231, 266, 277, 321, 326, 342, 343, 369, 389, 436, 622, 623, 630, 662, 663-664, 750, 751, 756, 758, 760, 762, 763, 765, 767, 768, 770, 772, 773, 775, 777, 778, 780, 782, 783, 785, 787, 788
Wąbrzeźno, 575
Wąsosz, 657
Westfalia, 72
węgrowski dekanat, 29, 116, 121, 159, 186, 187, 200, 242, 269, 286, 317, 362, 387, 425, 548, 549, 620
węgrowski powiat, 22, 39, 43, 44, 68, 95, 121, 186, 202, 238, 255, 269, 320, 326, 400, 402, 432, 434, 439, 440, 448, 449, 450, 458, 459, 462, 467, 472, 473, 474, 475, 477, 484, 490, 515, 518, 519, 520, 521, 565, 578, 587, 610
Węgrów, 15, 18, 28, 39, 43, 48, 52, 89, 91, 118, 187, 198, 200, 201, 202, 203, 244, 247, 249, 251, 252, 254, 258, 259, 260, 261, 264, 268, 269, 270, 280, 290, 291, 301, 308, 313, 324, 394, 395, 401, 402, 403, 425, 432, 447, 448, 458, 459, 461, 472, 474, 475, 479, 488, 509, 512, 528, 529, 530, 534, 535, 545, 546, 564, 565, 587, 588, 688, 609, 617, 639, 640, 657, 658, 659, 673, 736
Wiązowna, 301
Wiedeń, 60, 445
Wieliczka, 279, 611
Wielki Keszt (Wielki Kąt- Wielgie), 639, 658
Wielkie Księstwo Litewskie, 28, 91, 95, 186, 445, 494, 506, 543
Wielkopolska, 124, 439, 484
wielkopolskie województwo, 721
Wiercień, 394
Wierów, 440
Wierzbin, 505
Wierzchowiny, 509
Wierzchuca, 394
Wieska, 471
Wilanów, 303, 306
Wilczogęby, 449
Wilczyska (k. Żelechowa), 278
wileńska diecezja, 34, 169, 230, 548, 630, 656, 657, 658
wileńska ziemia, 470
wileńskie województwo, 657
Wilhelmsberg, 486
Wilno, 12, 33, 67, 230, 491, 494, 509
Winna Poświętna, 119, 290, 362, 384, 394
Wioska, 711
Wirów, 301
Wisła, 25, 116, 302, 305, 439, 574, 672, 673, 730
Wisznice, 252, 261, 273
wisznicki dekanat, 273
Wiślica, 108, 642, 658
witebskie województwo, 658
Wizna, 394
Włochy, 46, 382, 413, 448
Włocławek, 234
włocławska diecezja, 657
Włodawa, 268, 271, 281
włodzimierskie (łuckie) biskupstwo, 28, 548
Włodzimierz, 548
Woczkowski, 444-445
Wodynie, 254
Wojnowo (jezioro), 515
Wola Gułowska, 52, 115, 279, 353, 577
Wola Uhruska, 279
Wołomin, 472
Wołówki, 394
Wołyń, 25, 180, 270, 272, 501, 518, 548
Wólka Dolna (Majdan Okrąglik), 168, 173, 202, 205, 206, 207, 225, 410, 430, 431, 523-529, 545, 546, 559, 607
Wólka Lipowa, 323, 525
Wólka Nadbużna, 28
Wólka Okrąglik (Okrągłe), 31, 39, 41, 42, 141, 142, 168, 173, 191, 193, 195, 202, 195, 203-207, 212, 225, 278, 283, 307, 311, 322, 323, 343, 369, 370, 371, 373, 410, 411, 414, 419, 420, 430, 431, 433, 443, 445, 446, 456, 457, 467, 521, 523-529, 545, 546, 559, 606-617, 681, 697, 713, 738
Wólka Raszewska, 31, 32, 40, 427, 456, 563, 629
Wólka Rytelska, 28, 481-515, 558
Wólka, 267, 399
Wrociszew (Breczyszew, k. Warki), 641, 659
Wrocław, 12, 60, 727
Wszebory, 28, 505, 738
Wyprzątnizna, 471
Wyrozęby, 29, 393, 394
Wyrów, 394
Wyrzyki, 248, 394
Wysokie Mazowieckie, 234, 394, 469
Wysokie, 54, 648, 659
Wyszki, 394, 442
Wyszków, 158, 235, 236, 299, 309, 393, 394, 562,  657, 684
Wyszogród, 642, 659
Wyszomierz Kutaski, 455
Wyszomierz, 546
Wyszomierze Niepiekły, 502
Wyszonki (Wyszki, k. Bielska Podlaskiego), 135, 640, 659

Y
Yad Vashem, 724, 725, 733


Z
Zachoinie, 449
Zachód, 6, 72, 738
Zagorzyno, 643, 659
Zagrodzisk, 706
Zajączków (Maleszewa), 464
Zajezierze, 471
Zajęczniki, 394
Zakopane, 611
Zakroczym, 314
zakroczymska ziemia, 27
Zakrzew Kopijki, 702, 703, 704, 705, 706, 708, 709, 710
Zalesie, 394, 449, 547
Załuskie, 394
Zambrów, 394
Zamiany, 705
Zamość, 447, 453
Zapiaszcze, 535
Zaręby Kościelne, 298, 309
Zaręby Leśne, 704
Zaręby, 365, 394
Zarzetka, 547
zasławski dekanat, 270
Zatoka, 471
Zawady, 531, 535
Zawisty Nadbużne, 547, 710
Zawisty Podleśne, 547, 704, 709, 710
Zawisty, 161, 394, 706
Ząbki, 481
Zbuczyn, 272, 298, 394, 638, 639
Zbulidy, 210
Zembrów, 34, 394
Zembry, 279
Zemiły, 394
Zębrawizna, 394
Zgierz, 302
Zgleczew, 705
Zieleniec, 449, 472, 547
Zielonka, 299
Zimnochy, 394
Złotki Kossowskie, 464
Złotki, 24, 31, 32, 35, 38, 39, 40, 41, 42, 49, 50, 51, 62, 76, 145, 152, 161, 167, 173, 177, 186, 202, 207, 217, 219, 225-227, 241, 249, 323, 368, 373, 398, 399, 427, 428, 430, 431, 433, 445, 468, 472, 473, 476, 479, 529-536, 545, 546, 547, 552, 553, 559, 582, 590, 617, 628, 756, 761, 766, 771, 776, 781, 786
Zofijówka, 514
Zuzela, 12, 17, 28, 29, 117, 125, 135, 137, 138, 150, 394, 494, 547, 571, 755, 760, 765, 770, 775, 780, 785
Zuzułka, 646, 659
Zwola Poduchowna, 304
Zwoleń, 656


Żabików, 721
Żachy Pawły, 547
Żalatki (k. Warki), 638, 659
Żebry, 502, 518
Żegiestów, 309
Żelechów, 261, 274
Żeliszew, 395
Żmudź, 51, 115
Żochy, 394, 546
Żoliborz, 730
Życzyn, 267
Żyrardów, 302, 394
Żytomierz, 270