Pięć małżeństw przystąpiło do Domowego Kościoła

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image http://parafiaprostyn.pl/images/stories/inne/aktualnosci/deohiczyn_oplatek/dsc01484-.jpg
There was a problem loading image http://parafiaprostyn.pl/images/stories/inne/aktualnosci/deohiczyn_oplatek/dsc01484-.jpg
   dsc01484-.jpgW niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego 17 maja 2015r. w Bazylice Mniejszej w Prostyni do wspólnoty parafialnej dołączyła gałąź rodzinna Ruchu Światło – Życie Domowy Kościół. Po dwóch latach etapu pilotowania przez Katarzynę i Sławomira Ślusarz i ks. Adama Banaszka, pięć małżeństw zadeklarowało przystąpienie do Domowego Kościoła 
 
 Tego dnia w Sanktuarium prostyńskim odbywał się IV Dzień Wspólnoty Domowego Kościoła  pod hasłem „ Dzielić się Radością”.  W spotkaniu  oazowiczów uczestniczyli także  Danuta i Marian Gołoś-para diecezjalna Domowego Kościoła diecezji drohiczyńskiej, Anna i Grzegorz Śliwowscy-para filialna, oraz Anna i Mariusz Gołaszewscy-para rejonowa. Spotkanie przebiegało według programu Dnia Wspólnoty, który wyglądał następująco: zawiązanie wspólnoty, konferencja, spotkanie w grupach, pogodny przerywnik, prezentacja diakonii, namiot spotkania, eucharystia, agapa.
Głównym punktem Dnia Wspólnoty była Eucharystia, którą sprawowali ks Ryszard Zalewski i ks Adam Banaszek a homilię wygłosił kończący swą praktykę duszpastersko – katechetyczną w parafii ks. diakon Emil Skobel.   Podczas Mszy Świętej w formie modlitwy i deklaracji  pięć małżeństw z parafii Trójcy Przenajświętszej i Świętej Anny w Prostyni wybrało formację w Domowym Kościele jako swój sposób na małżeńskie życie, wspólne pogłębianie wiary oraz wychowywanie dzieci w duchu chrześcijańskiej miłości. Para diecezjalna przekazała nowym członkom DK oazowe świece – symbol  Chrystusa naszego Światła i Życia a ksiądz Adam udzielił błogosławieństwa na czas oazowej formacji. Po zakończonej Eucharystii wspólnota Domowego Kościoła zgromadziła się na agapie, aby dzielić się radością nowo powstałego kręgu.
Mamy nadzieję, że zasiane ziarno formacji  Domowego Kościoła  będzie owocowało w dążeniu do świętości naszych rodzin i świadectwem dla innych małżeństw. 
A.Złotkowska

 

Historia Sanktuarium (film)

Historia Sanktuarium
Trójcy Przenajświętszej
w Prostyni
(nagranie 2004r)
 

Pielgrzymi, cuda, tradycje

Kardynał Wyszyński

Parafia Rzymskokatolicka PW. TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ I ŚW. ANNY

BAZYLIKA MNIEJSZA

Adres: Prostyń 137, 07-319 Małkinia

tel. 29/644 90 90